App Store Google Play

Пластунам – квест, а мешканцям – чисте місто

19.04.2009 15:25

18 квітня за підтримки національної скаутської організації ПЛАСТ у Дніпропетровську відбувся оригінальний захід - тематичний квест «Занедбане місто», головною метою якого було привернути увагу громадян та особисто молоді до проблеми забруднення нашого міста.

Організація ПЛАСТ була заснована у 1911 році трьома студентами: Петром Франко, сином славетного Івана Франка, доктором Олександром Тісовським та Іваном Чмолою за принципом скаутських організацій світу. Проте після революції діяльність ПЛАСТУ була заборонена і тільки у 90-х роках «пластуни» знов заявили про себе.

Цього року активісти ПЛАСТУ проводять серію тематичних квестів. Цей - екологічний, другий за рахунком.

«Це виключно наша ініціатива! - зізнається організатор цього заходу Тетяна Бріцька, активна «пластунка», - Усі ці квести ми проводимо за власний рахунок. Працюємо майже на голому ентузіазмі. Єдине - у цей раз фонд соціальних програм нашого міста «Наш дім Дніпропетровськ» допоміг нам з призами. Щиро дякуємо!»

«У квесті приймає участь дві команди, - пояснила одна з ініціаторів Віра Сикорська, -  Одна з них стартує з площі Островського, друга - з підстанції. Вони рухаються назустріч одна одної, на своєму шляху виконуючи різноманітні зашифровані так звані екологічні завдання та задачки у найбільш забруднених куточках Дніпропетровська, орієнтуючись тільки по фотокарткам. Ми, як координатори, стоїмо на різних точках, видаючи учасникам наступне завдання. Та команда, яка швидше усе виконає, стає переможцем!»

Участь у квесті приймали виключно студенти. Враховуючи той факт, що у більшості своїй молодь не дуже піклується про навколишнє середовище, було трохи дивно але від того не менш приємно спостерігати за тим, як анітрохи не сперечаючись, учасники брали у руки пакети для сміття та прибирали вказане за завданням місце.

Найбільш вразило становище біля колишнього кінотеатру «Експрес». Як виявилось, це улюблене місце перебування бомжів та наркоманів. Дійсно жахлива картина. І, нажаль, це місце - не єдине у Дніпропетровську.

«Ідея прийняти участь у квесті мені здалась цікавою, - посміхається Артем, студент першого курсу Дніпропетровського національного університету, - Анітрохи не жалкую!»

Трохи здивував той факт, що інтерес до участі у заході виявило не дуже багато людей. Учасників було усього десять, по п'ять у кожній команді.

«Інформації було достатньо! Ми давали оголошення з приводу заходу майже усюди! - говорить Тетяна Брицька, - І дуже шкода, що ця проблема залишає байдужими багатьох! Цей квест - не останній! Тож, будемо сподіватись, що усе-таки, колись над екологічним становищем Дніпропетровська серйозно замисляться і нарешті почнуть дієво змінювати його на краще!»

Фоторепортаж про подію

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...