App Store Google Play

МНС-ники врятували "Мост-сіті центр"

17.04.2009 11:05

16 квітня один із центральних районів Дніпропетровська був удосвіта розбуджений жвавим рухом десятків машин, що з'їхалися до одного з найбільших торговельно-розважальних центрів міста - «Міст-сіті центру». Це розпочалися комплексні навчання щодо порятунку відвідувачів крупного торговельно-видовищного закладу під час загоряння на одному з нижніх поверхів його висотної будівлі та з ліквідації самої пожежі.

Як правило, тренування такого масштабу проводяться раз на рік, до них залучають всі міські служби: УМВС, газової служби, міських електромереж, водоканалу, медицини та інші. Так було і цього разу. Крім того, учасниками заходу стали працівники самого торговельно-розважального центру, зокрема працівники супермаркету «Варус», розташованого на нульовому рівні «Міст-сіті центру», вісім пожежно-рятувальних підрозділів Дніпропетровського гарнізону МНС, мобільна група Головного управління МНС України в Дніпропетровській області, Дніпропетровський гірничорятувальний загін, а також посадовці обласної державної адміністрації та міськвиконкому, відповідальні за питання цивільного захисту.  

За задумом навчань, внаслідок короткого замкнення електропроводки виникла пожежа на нульовому рівні розважального центру - в супермаркеті «Варус». У цей час тут знаходилися покупці та персонал. До речі, такий перебіг подій має реальне підґрунтя: у Дніпропетровську аналогічна пожежа сталася 10 червня 2008 року в торговельному центрі «Континент», що на Набережній Перемоги. Тоді вогонь охопив 150 квадратних метрів площі магазину, тож рятувальникам довелося евакуйовувати із задимлених приміщень близько двохсот покупців та працівників торговельного центру. Подібні пожежі траплялися й у інших містах України: 7 липня 2007 року в Одесі горіли 12 павільйонів у торговельного центру «Меркурій», 27 липня того ж року в Севастополі вигоріло 2000 квадратних метрів іншого крупного торговельного центру. Кожна така пожежа створювала загрозу для людського життя, лише дивом, з огляду на масштаби займання, обійшлося без жертв та постраждалих.

Зрозуміло, що рятувальники, які першими прибули до «Міст-сіті центру», насамперед почали з пошуку та евакуації людей. Заходячи в апаратах індивідуального захисту органів дихання до умовно задимлених приміщень, вони виводили чи виносили звідти «постраждалих». Усіх передавали лікарям центру медицини катастроф, щоб за потреби надавали їм першу медичну допомогу.   У висотному торговельно-розважальному центрі передбачається евакуація людей не лише через основні й допоміжні, евакуаційні виходи, але навіть з даху - за допомогою вертольота. Щоправда, цього разу з міркувань безпеки гвинтокрилу машину, задіяну в навчаннях, вирішили не приземляти на спец- майданчик, що на даху «Міст-сіті центру». Вертоліт тільки покружляв над містом, а сів на Монастирському острові, де на території водолазно-рятувального посту МНС є місце для прийому постраждалих з борту вертольотів.

В усьому іншому жодних послаблень не було. Рятувальники виносили умовно постраждалих на ношах з підсобних приміщень, евакуйовували їх з вікон з допомогою пожежних драбин, у тому числі й з допомогою поки що єдиної у місті 53-метрової німецької автодрабини «Метц». А гірничорятувальники спускали постраждалого на ношах по зовнішній стіні будівлі.   Затим було розгорнуто протипожежні лінії, які й повинні були подолати полум'я. За ствердженням начальника Головного управління МНС України в Дніпропетровській області генерал-лейтенанта служби цивільного захисту Віктора Бутківського, у навчаннях брала участь уся пожежно-рятувальна техніка міста, здатна рятувати людей та гасити пожежі у багатоповерхівках, а також особовий склад усіх міських підрозділів МНС, адже всі бійці повинні знати особливості конструкції висотних будівель, шляхи та методи евакуації постраждалих з них, щоб спрацювати на відмінний результат у разі реальної біди.

До речі, один з двох автомобілів центру медицини катастроф у подібних заходах був задіяний уперше. За словами директора центру екстреної медицини та медицини катастроф Радія Шевченка, його лише недавно передали центру. Вартість лише обладнання цієї спецавтівки - близько семисот тисяч гривень, а загалом він обійшовся області майже у мільйон гривень! Його особливістю є те, що тут можна надавати допомогу відразу трьом постраждалим. До того ж, в повному обсязі й на найвищому рівні. Сьогодні реанімобілі центру медицини катастроф використовуються в області дуже часто: лише торік надано допомогу 3322 хворим, до Києва було транспортовано 32 дітей з вродженими вадами серця. Це все практична робота, така необхідна мешканцям Дніпропетровської області.

Взагалі, за останні два роки рятувальної техніки не лише у фахівців медицини катастроф, але й у МНС області значно побільшало. Попри проблеми з коштами, минулого року регіональні підрозділи МНС отримали техніки та обладнання на вісім мільйонів гривень, а якщо до цього додати витрати на екстрену медицину, загалом це становитиме п''ятнадцять мільйонів гривень. Про це сказав заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Віктор Сергєєв. За його словами, більшість таких закупівель здійснено у рамках підготовки Дніпропетровщини до проведення Євро-2012. Але найважливіше, що ця техніка вже сьогодні реально рятує життя мешканців області та міста Дніпропетровськ.

А завдання та обов'язок працівників МНС області якнайкраще використовувати отриману техніку та свої бойові навички, щоб убезпечити наш регіон та його мешканців від будь-якого лиха.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...