App Store Google Play

Наче й не будують, а люди гинуть на будівництві

16.04.2009 10:45

15 квітня 2009 року територіальне управління Держгірпромнагляду провело спільну нараду з представниками Головного управління з будівництва та архітектури облдержадміністрації, обласного комітету профспілок працівників будівництва та будматеріалів, об`єднання роботодавців, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та представників підприємств будівельної галузі. Радилися щодо стану безпеки праці в галузі, виробничий травматизм та заходи щодо його попередження. Нарада була не випадковою, адже не зважаючи на те, що у 2008 році та 1 кварталі 2009 року в Дніпропетровській області майже втричі знизилися обсяги будівельно-монтажних робіт,  виробничий травматизм у галузі, у тому числі зі смертельними наслідками, залишається на високому рівні.

Як повідомив в.о. начальника Дніпропетровської державної інспекції промислової безпеки та охорони праці в енергетиці, будівництві, об`єктах котлонагляду та підйомних споруд Андрій Воловицький, у 2008 році на підприємствах будівельної галузі регіону сталося 50 нещасних випадків на виробництві (у 2007 році - 55), в тому числі 9 випадків зі смертельним наслідком (у 2007 році - 10). Основними травмуючими факторами для будівельників були падіння з висоти, дорожньо-транспортні пригоди, падіння предметів тощо.

Випадки смертельного травмування працівників на будівельних об`єктах зафіксовані й з початку 2009 року. Зокрема, 9 лютого на будівельному об`єкті "Житловий комплекс по вул. Ульянова, 17а" у м. Дніпропетровську в результаті падіння в шахту ліфта з 22 поверху будівлі загинув 44-річний електрогазозварювальник ТОВ НПБФ «Полістрой». Розслідуванням випадку з`ясовано, що захисне огородження дверного отвору шахти ліфта не відповідало вимогам будівельних норм і правил. До того ж постраждалий перебував на будмайданчику в стані алкогольного сп`яніння, і з ним не було проведено інструктажу з охорони праці на робочому місці. До адміністративної відповідальності інспекцією були притягнуті директор та виконроб ТОВ НПБФ «Полістрой», а також інженер з нагляду за будівництвом генеральної підрядної організації ТОВ «Сім-Інвест».

Окрім того, з початку поточного року на будівельних майданчиках регіону сталося декілька випадків зі смертельним наслідком із громадянами, з якими будівельними компаніями не були укладені трудові договори на виконання робіт відповідно до вимог законодавства. Зокрема, 25 січня на території середньої школи №22 м. Дніпропетровська був засипаний ґрунтом зі стіни траншеї 49-річний мешканець м. Верхньодніпровська, який виконував роботи за угодою з ЗАТ «Мережа-Сервіс». 26 березня на території структурного підрозділу ДП «Дніпродзержинський завод залізобетонних виробів» в результаті вибуху балону з киснем були смертельно травмовані двоє осіб віком 18-ти та 32-ох років, які не є працівниками підприємства, але здійснювали на його території газозварювальні роботи.

З метою попередження нещасних випадків від початку 2009 року теруправлінням Держгірпромнагляду по Дніпропетровській області проведено 134 перевірки стану промислової безпеки та охорони праці на підприємствах. В результаті виявлених порушень вимог безпеки призупинялась експлуатація 162 об`єктів або виконання робіт. До адміністративної відповідальності притягнуто 97 посадових осіб та робітників підприємств, до органів прокуратури направлено 5 матеріалів.

За підсумками обговорень учасники наради ухвалили низку рішень стосовно посилення державного нагляду та профспілкового контролю за станом безпеки на будівельних майданчиках - проведення перевірок безпечної роботи баштових кранів, перевірок забезпечення працюючих засобами індивідуального захисту, виконання інших заходів промислової безпеки та охорони праці.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...