App Store Google Play

Наче й не будують, а люди гинуть на будівництві

16.04.2009 10:45

15 квітня 2009 року територіальне управління Держгірпромнагляду провело спільну нараду з представниками Головного управління з будівництва та архітектури облдержадміністрації, обласного комітету профспілок працівників будівництва та будматеріалів, об`єднання роботодавців, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та представників підприємств будівельної галузі. Радилися щодо стану безпеки праці в галузі, виробничий травматизм та заходи щодо його попередження. Нарада була не випадковою, адже не зважаючи на те, що у 2008 році та 1 кварталі 2009 року в Дніпропетровській області майже втричі знизилися обсяги будівельно-монтажних робіт,  виробничий травматизм у галузі, у тому числі зі смертельними наслідками, залишається на високому рівні.

Як повідомив в.о. начальника Дніпропетровської державної інспекції промислової безпеки та охорони праці в енергетиці, будівництві, об`єктах котлонагляду та підйомних споруд Андрій Воловицький, у 2008 році на підприємствах будівельної галузі регіону сталося 50 нещасних випадків на виробництві (у 2007 році - 55), в тому числі 9 випадків зі смертельним наслідком (у 2007 році - 10). Основними травмуючими факторами для будівельників були падіння з висоти, дорожньо-транспортні пригоди, падіння предметів тощо.

Випадки смертельного травмування працівників на будівельних об`єктах зафіксовані й з початку 2009 року. Зокрема, 9 лютого на будівельному об`єкті "Житловий комплекс по вул. Ульянова, 17а" у м. Дніпропетровську в результаті падіння в шахту ліфта з 22 поверху будівлі загинув 44-річний електрогазозварювальник ТОВ НПБФ «Полістрой». Розслідуванням випадку з`ясовано, що захисне огородження дверного отвору шахти ліфта не відповідало вимогам будівельних норм і правил. До того ж постраждалий перебував на будмайданчику в стані алкогольного сп`яніння, і з ним не було проведено інструктажу з охорони праці на робочому місці. До адміністративної відповідальності інспекцією були притягнуті директор та виконроб ТОВ НПБФ «Полістрой», а також інженер з нагляду за будівництвом генеральної підрядної організації ТОВ «Сім-Інвест».

Окрім того, з початку поточного року на будівельних майданчиках регіону сталося декілька випадків зі смертельним наслідком із громадянами, з якими будівельними компаніями не були укладені трудові договори на виконання робіт відповідно до вимог законодавства. Зокрема, 25 січня на території середньої школи №22 м. Дніпропетровська був засипаний ґрунтом зі стіни траншеї 49-річний мешканець м. Верхньодніпровська, який виконував роботи за угодою з ЗАТ «Мережа-Сервіс». 26 березня на території структурного підрозділу ДП «Дніпродзержинський завод залізобетонних виробів» в результаті вибуху балону з киснем були смертельно травмовані двоє осіб віком 18-ти та 32-ох років, які не є працівниками підприємства, але здійснювали на його території газозварювальні роботи.

З метою попередження нещасних випадків від початку 2009 року теруправлінням Держгірпромнагляду по Дніпропетровській області проведено 134 перевірки стану промислової безпеки та охорони праці на підприємствах. В результаті виявлених порушень вимог безпеки призупинялась експлуатація 162 об`єктів або виконання робіт. До адміністративної відповідальності притягнуто 97 посадових осіб та робітників підприємств, до органів прокуратури направлено 5 матеріалів.

За підсумками обговорень учасники наради ухвалили низку рішень стосовно посилення державного нагляду та профспілкового контролю за станом безпеки на будівельних майданчиках - проведення перевірок безпечної роботи баштових кранів, перевірок забезпечення працюючих засобами індивідуального захисту, виконання інших заходів промислової безпеки та охорони праці.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...