App Store Google Play

Забудовники поставили пам’ятник архітектури під загрозу руйнування

15.04.2009 11:32
Прямо поруч з житловим будинком на вул. Карла Либкнехта, 59 незабаром може вирости черговий торгівельний центр. Про це «Дніпрограду» повідомили мешканці даного будинку, які звернулись в гродмадьску приймальню ГРАДу для захисту своїх прав.

Вказана земельна ділянка 1 березя 2009 року рішенням сесії міської ради була виділена в оренду ПП «Авто-Прайд» для проектування і будівництва громадсько-торгівельного комплексу. У громади їхньої думки, як завжди, не спитали - жодних громадських слухань не проводилось. Проте, не гаючи часу, приватне підприємство огородило отриману ділянку забором і почало забивати палі. Мешканці будинку по вул. Карла Лібкнехта, 59 бояться, що їхній дім від робіт, які відбуваються на метровій відстані, просто розвалиться - бо збудований він був ще на початку минулого століття.

«Так як на момент прийняття рішення про оренду ділянки вже були прийняті Правила забудови міста, будь-яке виділення землі повинно відбуватися тільки після розробки та затвердження проекту розподілу території кварталу, - говорить координатор ГРАДу та голова Форума порятунку Дніпропетровська Любов Каптєла, - На даний момент навіть розробка проекту містобудівного обгрунтування вже є незаконною. У випадку з даним об'єктом ніякого розподілу території проведено не було».

Любов Каптєла заявляє, що у ФПД є всі підстави стверджувати, що будинок по Карла Лібкнехта, 59, мешканці якого звернулись до громадської приймальні ГРАДу, є пам'ятником історії та архітектури. А будь-який пам'ятник має свою охоронну територію, отже будувати поруч з ним нічого не можна.

«Будинок був зведений у 1905 році, у ньому вже є тріщини, проте він не аварійний, хоча й потребує капітального ремонту, - говорить Любов Каптєла, - Жодних документів забудовники мешканцям не пред'явили, у людей є тільки договір, в якому говориться, що в разі, якщо їхній будинок буде зруйнований внаслідок будівельних робіт, їм будуть відшкодовані всі збитки. Хоча договір складено таким чином, що у випадку, якщо їхній будинок все ж впаде, люди не зможуть довести, що саме стало причиною цього, отже не отримають жодних компенсацій. В будь-якому разі, приватний підприємець несе відповідальність тільки своєю власністю - наприклад, квартирою. Навіть в кращому випадку, якщо він її продасть, цього, звичайно, не вистачить, щоб відшкодувати людям вартість їхніх квартир та майна».

«Ми допомогли мешканцям написати скаргу в ГАСК, в ГоловАПУ, на ім'я міського голови та в обладміністрацію з проханням здійснити заходи щодо припинення незаконного будівництва та руйнування пам'ятника архітектури», - розповідає голова Форуму порятунку Дніпропетровська.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...