App Store Google Play

Пульс міста під тиском

13.04.2009 11:04

Хіба ревуть воли...

На останній черговій сесії міської ради надзвичайно гостро стало питання моральності та етики у депутатській діяльності. Депутатський корпус згуртувався як ніколи досі - всі обранці як один рішуче та категорично засудили цинічно-аморальну ганебну поведінку свого колеги - одного з лідерів нещодавно створеної депутатської групи "Наш дім - Дніпропетровськ" 34-річного Ігоря Циркіна, який використав частину коштів з так званого "депутатського фонду" на придбання медичного обладнання для міських лікарень. Власне, у самому цьому факті нічого аморального не має - у цьому були впевнені і мітингувальники, які сесійного ранку стояли під стінами міськради з нашвидкуруч намальованими на ватманах гаслами "Врачи не сдавайтесь!", "Коррупции в  медицине - нет!" та іншими. Між тим, не потрібно було занадто принюхуватись, аби відчути такий собі сморід цієї ситуації - діючий депутат міської ради за бюджетний кошт дарував лікарням дорогезне обладнання, а дніпропетровцям з екранів телевізорів розповідали про те, що усім цим щастям з ними діляться заможні дніпропетровські благодійники з повним переліком прізвищ та схвальних відгуків.

Напередодні Ігор Циркін завдав випереджальний удар на одному з телеканалів, що входить до медійної ланки "нових дніпропетровських олігархів". 40 хвилин обраний від Партії Регіонів депутат пояснював, що розтрачувати фонд депутата міської ради - справа особиста: хочу - подарую лікарні обладнання, хочу - прокладу доріжку до маминого будинку. Особливо мило прозвучав рефрен у бік можливих опонентів такої "вольниці": "А ви б не так вчинили?"

Пульс міста дав збій

Насправді ж ті палиці, якими упродовж кількох годин сікли надміру самовпевненого молодого громадського діяча, як годиться, мали два кінці. Одним кінцем кожен, хто брав звинувачувальне слово, завдавав болючої проріхи іміджу вічно усміхненого доглянутого метросексуала-гедоніста, чия громадська організація вже вдруге за свою нетривалу діяльність наступила на одні й ті самі граблі та "прокололась" у своєму піарі - буквально кілька місяців місто схвилювало масштабне  викриття підрозділу "НДД" - громадської організації "Самопомощь". Лідер "Самопомощи" заступник міського голови Карпенко використовував своє службове положення та користувався доступом до списку капітальних ремонтів будинків, дахів, підвалів та дворів з тим, щоб піднести майбутні ремонти як діяльність юристів та правозахисників очолюваної ним громадської організації.

А іншим кінцем палиці депутати створювали гарну репутацію особисто собі. Кожен колега Циркіна починав свій виступ словами "Я ніколи нікому про це не розповідав, але я теж....". Далі йшов перелік зроблених за гроші дніпропетровських платників податків, з яких формується бюджет міста, а відповідно - і депутатський фонд, добрих справ. Покрівлі, підвали, дороги, ремонти....Хто пам'ятав - той називав адреси та номери облагодіяних шкіл та багатоповерхівок. Ті ж, хто не знав - та ще й забув, обмежувалися декларативними "А я...!" (особисто провів прийом, був на суботнику, зупинив свій мерседес, щоб пропустити на перехресті бабуню....). Такий от своєрідний і ретельно замаскований під "опусканням" товариша, самопіар в депутатський робочий час.

Палко засуджував Циркіна за піар та за використані не за призначенням 45 "депутатських" тисяч і Загід Краснов, загальний кошторис чиєї "Громадської сили" перевалив вже далеко за мільйон, і "ветеран-інвалід депутатського фронту" 77-річний Анатолій Кузьмич Немикін. Звичайно, що кожен з них промовчав і про здійснені з депутатського фонду ремонти дахів та дворових доріг в будинках власних  батьків, дітей або родичів та приятелів, і про фінансове шефство над школами, у яких вчаться депутатські сини та доньки, і про відкати, і про банально недовитрачені (подекуди на 90-100%!) власноруч виділені собі кошти фонду.

Не поділилися депутати-очільники громадських організацій з молодшим колегою і методами та шляхами залучення фінансування для тієї великої і значної роботи з покращення життя городян, яку вони не спроможні здійснити з депутатських крісел та чиновницьких кабінетів.

Ти йому плюй межи очі, а він каже - дощ іде!

Після такого приголомшливого викриття у стилі Верховної Ради 1999 року, коли та "здала" Павла Лазаренка, кар'єра Ігоря Циркіна мала бути порубана на корені. На думку дніпропетровських депутатів, після такого сорому Ігор Маркович мав зібрати манатки, здати мандат і разом зі своїми родичами, колегами та друзями з суттєво "полинялими" за останній календарний рік статками (чи то від кризи, чи може внаслідок недолугих дій новоспечених політиків) змінити адресу помешкання обравши "своїм домом" яке-небудь інше місто з більш тропічним кліматом.

Або щонайменше стати на коліна і просто зараз - посеред сесійної зали, перед телекамерами та гронами звисаючими з балконів журналістів кількох десятків ЗМІ щиро покаятись у скоєному і пообіцяти більше ніколи так не чинити. Принаймні, без дозволу і без спокутування перед колегами своєї аморальної поведінки. Хоча б ділитися ефірним часом, або наліплювати з іншого боку УЗД-апарату інший логотип - так само зелененький (моду на біло-зелене поєднання кольорів увів надзвичайно потрібний усій країні Литвин) - хворим не до деталей.

Утім, молодий та ранній нахаба чудово усвідомлював, що висока моральність колег не дозволить їм вдатися до жорстких пенітенціарних заходів. Простіше кажучи, що далі балачок справа не зайде. Тож замість каяття Ігор Маркович заявив про те, що вини своєї не визнає і продовжуватиме і надалі купувати потенційних виборців за їх власні добровільно сплачені у вигляді податків гроші.

І ці люди забороняють нам колупатися в носі!

Ясна справа, що з етичних міркувань депутати вирішили не оформлювати у рішення деякі зопалу кинуті фрази про розгорнутий звіт перед виборцями щодо виконання їх наказів та використання коштів бюджетного фонду, або про заборону використовувати соціально-значимі установи з метою самореклами. Бо ж не за горами вибори і випускні іспити в школах, та й тітка Рая просила покласти асфальт біля її будиночку.

Тим пак, що після обідньої перерви, перед якою основні спікери відвели душу у спілкуванні з журналістами, високоморальний депутатський корпус, наявна кількість якого зменшилась щонайменше вполовину, значно пом'якшав і залишив Циркіна у спокої, взявшись за розгляд та голосування антикризової програми. Звичайно, що виключно у відповідності до нещодавно зміненого регламенту. А оскільки моральність та етичність не була лейтмотивом попередніх сесій, то голосування відбувалося у традиційний для міської ради спосіб: на скільки встиг - на стільки кнопок і натис. З ледве шести десятків присутніх у залі депутатів по кожному питанню голосували щонайменше 72 картки. Голова постійної комісії з питань депутатської діяльності Надія Іванівна Тоцька, яка ще годину тому по-материнському суворо розпікала безталанного колегу по фракції, закликаючи його до етичності та відповідальності, завзято тисла кнопку "за" свою та свого відсутнього колеги.

Імперія завдає удар у відповідь!

Сесія минула, лупцювання "зрадника депутатської етики" всім депутатським гуртом відбулося, і душа "поета фінансових махінацій" не витримала. Вже у п'ятницю місто заполонили чорно-білі листівочки у стилі запеклого радянського агітпропу. На них наведені дбайливо відібрані навмисно не кращі фотографії начальника міського відділу охорони здоров'я Олександра Рудяка та депутата міської ради, лідера фракції "Блок Лазаренка" Загіда Краснова. Також агітка містить близько 1000 знаків тексту, 40% якого виділено жирним і закінчується знаками оклику.

В тексті йдеться, що вищезгадані пани - мерзотники, яких світ не бачив. Перший учиняє прямо-таки гестапівські допити й катування над чесними головними лікарями й начмедами, які брали від Циркіна обладнання і за певну ... "підтримку" вихваляли його фонд перед камерами. Другий "уявив себе господарем міста" і намагається "пожертвувати здоров'ям десятків тисяч мешканців міста" заради ... боротьби з благородною програмою "Пульс міста".

Найцікавіше, що першим місцем, де були помічені ці листівки, стало перехрестя проспектів Правди та Воронцова, в АНД районі, в 500 метрах від Сонячного - вотчини Загіда Геннадійовича. Отже, це вже не самозахист впійманого на гарячому, це - виклик. Виклик, який наступного дня був повторений у газеті "Лівий беріг", підконтрольній групі Єрмолаєва-Константиновського. В статті Дмитра Бородіна "Гра в монополію" з болотом мішаються і журналісти "Резонанс-ТВ", які першими вказали на порушення положення про використання депутатського фонду, і народні депутати Соколов та Царьов, які "розпилюють" майно територіальної громади міста, ну і, звичайно, Загід Краснов, який мало того, що "краснобай", так ще й зазіхає на монополію влади у місті. Тільки от ні слова не сказано, чому ж янгол-спаситель Ігор Циркін, витрачаючи на свій розсуд фонд депутата міської ради, наголошував, що все це обладнання для медичних закладів придбане за гроші благодійника- Єрмолаєва?

При всій повазі до власників "Мост-сіті-центру" хочеться запитати про раціональність і доцільність таких дій. Спілкуючись із журналістами в перерві сесії в середу Загід Краснов проявив щодо Ігоря Циркіна максимум толерантності, закликавши до совісті, чесності й порядності. У відповідь від не вельми професійних та надміру гарячих аж до некоректності медійників Циркіна отримав  кілька ярликів у стилі "краснобая" та "вороватого депутата".

Що ж, хід за Красновим. Пульс міста пришвидшився. Не сталося б інфаркту...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...