App Store Google Play

У Кривому Розі суддя допоміг шахраям відібрати у людей майже 70 га землі

10.04.2009 15:19
Співробітники Департаменту Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю МВС України в Дніпропетровській області викрили заступника голови одного з районних судів Кривого Рогу, який допоміг шахраям відібрати у людей майже 70 га землі.

Як повідомляє Департамент по зв'язках з громадськістю і міжнародній діяльності МВС України, служителю Феміди інкримінується винесення завідомо неправомірної ухвали по цивільній справі, якою визнане право власності на земельні ділянки.

Зокрема, встановлено, що певні особи, виходячи з бізнес-інтересів, скуповували землі сільськогосподарського призначення (паї жителів сіл), які надалі перепродувалися або використовувалися під будівництво котеджів і розважальних закладів.

"Переоформлення паїв здійснювалося шляхом проведення фіктивних операцій з документами, тобто оформлялися договори куплі-продажу земельних ділянок без підписів власників паїв або ж ставилися підписи на чистих аркушах, на яких пізніше друкувався текст договору. Власники паїв не знали, які документи підписують, а деяким з них пояснювали, що підписуються договори оренди", - відзначили в Департаменті.

Надалі з метою створення судового прецеденту від імені власників паїв до суду подавалися позови про стягнення боргу з людей, які купили у них землю і не розрахувалися повністю. Покупці ж зверталися із стрічним позовом до власників паїв. В результаті в суді такі договори на землю визнавалися недійсними, а між сторонами укладався договір або ж заявники відмовлялися від позову, а земля незаконно переходила у власність інших осіб, які не займалися і не збиралися займатися сільським господарством.

При цьому в Департаменті відзначили, що заступник голови суду одного з районних судів Кривого Рогу точно знав, що мораторій на відчуження земельних ділянок і паїв діє до 1 січня 2008 року за умови вступу у силу законів України про державний земельний кадастр і про ринок земель.

"Таким чином, суддя проігнорував вимоги ст.78, ст.81, ст.130, ст.132 Земельного кодексу України ст.220, ст.334, ст.657 Цивільного кодексу України і Закон України "Про внесення змін до Земельного кодексу України по забороні продажу земель сільськогосподарського призначення до ухвалення відповідних законодавчих актів" і в ході розгляду цивільної справи ухвалив завідомо неправомірне судове рішення. Унаслідок неправомірних дій судді незаконно відчужено 69,3 га землі, ринкова вартість якої складає майже 5,8 млн.грн.", - підкреслили в МВС.

Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.375 Кримінального кодексу України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...