App Store Google Play

У Кривому Розі суддя допоміг шахраям відібрати у людей майже 70 га землі

10.04.2009 15:19
Співробітники Департаменту Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю МВС України в Дніпропетровській області викрили заступника голови одного з районних судів Кривого Рогу, який допоміг шахраям відібрати у людей майже 70 га землі.

Як повідомляє Департамент по зв'язках з громадськістю і міжнародній діяльності МВС України, служителю Феміди інкримінується винесення завідомо неправомірної ухвали по цивільній справі, якою визнане право власності на земельні ділянки.

Зокрема, встановлено, що певні особи, виходячи з бізнес-інтересів, скуповували землі сільськогосподарського призначення (паї жителів сіл), які надалі перепродувалися або використовувалися під будівництво котеджів і розважальних закладів.

"Переоформлення паїв здійснювалося шляхом проведення фіктивних операцій з документами, тобто оформлялися договори куплі-продажу земельних ділянок без підписів власників паїв або ж ставилися підписи на чистих аркушах, на яких пізніше друкувався текст договору. Власники паїв не знали, які документи підписують, а деяким з них пояснювали, що підписуються договори оренди", - відзначили в Департаменті.

Надалі з метою створення судового прецеденту від імені власників паїв до суду подавалися позови про стягнення боргу з людей, які купили у них землю і не розрахувалися повністю. Покупці ж зверталися із стрічним позовом до власників паїв. В результаті в суді такі договори на землю визнавалися недійсними, а між сторонами укладався договір або ж заявники відмовлялися від позову, а земля незаконно переходила у власність інших осіб, які не займалися і не збиралися займатися сільським господарством.

При цьому в Департаменті відзначили, що заступник голови суду одного з районних судів Кривого Рогу точно знав, що мораторій на відчуження земельних ділянок і паїв діє до 1 січня 2008 року за умови вступу у силу законів України про державний земельний кадастр і про ринок земель.

"Таким чином, суддя проігнорував вимоги ст.78, ст.81, ст.130, ст.132 Земельного кодексу України ст.220, ст.334, ст.657 Цивільного кодексу України і Закон України "Про внесення змін до Земельного кодексу України по забороні продажу земель сільськогосподарського призначення до ухвалення відповідних законодавчих актів" і в ході розгляду цивільної справи ухвалив завідомо неправомірне судове рішення. Унаслідок неправомірних дій судді незаконно відчужено 69,3 га землі, ринкова вартість якої складає майже 5,8 млн.грн.", - підкреслили в МВС.

Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.375 Кримінального кодексу України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...