App Store Google Play

"Дніпропетровськ" як розмінна монета

10.04.2009 13:45

Депутати Дніпропетровської міської ради шукають шляхи розірвання договору з орендарями цілісного майнового комплексу готелю «Дніпропетровськ». Про це вони домовились на останній черговій сесії, що відбулася минулої середи. А порушив це питання депутат Гуфман з Партії Регіонів.

На думку депутатів угоду слід розірвати якомога швидше, інакше місто банально втратить однойменний готель, адже поточний орендар вже понад півроку активно працює над тим, щоб право власності на заклад було визнане за ним. Міська ж влада, за словами Куліченка,  прагне або створити на базі готелю комунальне підприємство, або винести на приватизаційний конкурс.

Нагадаємо, що крім власне тезки готелю - міста Дніпропетровська, наразі на право володіння ним претендують одразу дві приватних компанії. Поточний орендар готелю - ТОВ "Готель "Дніпропетрвоськ" вимагає віддати готелю 43 з гаком відсотки її майнового комплексу. А на решту претендує товариство з ідентичною назвою, проте дещо відмінне за формою - закрите акціонерне товариство (ЗАТ).

ЗАТ "Готель "Дніпропетровськ" пов'язують із Павлом Лазаренком - у 1995 році близьке до нього підприємство ТОВ "УкрАнтКонсалтинг" ще за карбованці приватизувало комунальний готель, але вже за три роки потому на вимогу Генпрокуратури результати приватизації переглянули і готель повернули у комунальну власність.

Наприкінці минулого року ЗАТ подало позов до Господарського суду Дніпропетровської області з вимогою повернути собі право на 60% комунального об'єкту, втім суд відмовив у задоволенні вимог.

ТОВ "Готель "Дніпропетровськ" пов'язують із колишнім керівником готелю Степаном Майстрюком. Упродовж майже 10 років  цілісно-майновий комплекс "Готель "Дніпропетровськ" знаходився в оренді у цього ТОВ, восени 2010 року термін оренди спливає.

Зважаючи на наближення Євро-2012, готель є ласим шматочком і може принести неабиякий прибуток, адже розташований він прямісінько у центрі міста, неподалік він однієї з фан-зон, та зі своїх 11 поверхів відкриває гостям міста чудовий краєвид. Це добре розуміють як губернатор Дніпропетровщини, який торік безрезультатно намагався силоміць розірвати "до бісової матері" діючу угоду про оренду майнового комплексу аби передати його "своїм" інвесторам, так і поточні орендарі. Останні в судовому порядку (у тому-таки обласному Господарському суді)  намагаються довести, що за 10 років здійснили низку поліпшень фасаду та приміщень комунального об'єкту, відтак мають право стати співвласником готелю. ТОВ оцінило свою роботу з благоустрою у 43,12% від вартості готельного майна. Таким чином, товариство, до складу якого  входять колишні працівники готелю, може тако претендувати на набуття права власності готелем.

Прецеденти, коли комунальну нерухомість шляхом суто умовного аукціону за суто умовні гроші передавали орендарям, котрі за за власний кошт покращили стан орендованого майна більше, ніж на 25% від його залишкової оновленої вартості, у Дніпропетровську траплялися неодноразово. За такою, до речі цілком законною схемою, Дніпропетровськ розпрощався з магазином "Океан" та з низкою інших об'єктів.

Кому ж саме, та якою ціною дістанеться обличчя нашого міста - готель "Дніпропетровськ"? Міський голова стверджує, що єдине, що непокоїть міську владу - це те, щоб готель відповідав усім євро вимогам до проведення футбольного чемпіонату. Між тим, депутати планують зробити все можливе, щоб майновий комплекс не перейшов у власність ТОВ. Слід очікувати, що вже незабаром - щойно комісія УЄФА офіційно підтвердить право Дніпропетровська приймати ЧЄ-2012, майнові претензії усіх претендентів на право володіти готелем, загостряться і кожна з задіяних у конфлікті сторін вдасться до більш жорстких кроків.

Невизначеним залишається доля і іншого,  не пов'язаного на перший погляд з Євро та готелем, об'єкту - це будівля колишнього католицького костелу, яка так само опосередковано належить Павлові Івановичу. Подейкують, що готель "Дніпропетровськ" може стати "відступним" за повернення католикам храму. Скандал владнали на міжнародному рівні, однак за поступливість американська компанія очікує певних преференцій і перспективний готель на Набережній її цілком влаштовує. Можливо, що саме цим пояснюється бажання міської влади "здихатись" заповзятливого орендаря, який може зруйнувати всі плани та домовленості, а Dugsbery, Inc., зважаючи на непевність ситуації, у свою чергу не припиняє боротьбу за костел.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...