App Store Google Play

Приват залишить "Аеросвіт" босим, голим і порожнім

09.04.2009 08:57

Найбільша українська авіакомпанія "Аеросвіт" втратила стратегічного партнера на чартерних маршрутах - туристичну компанію Tez Tour. У вівторок оператор оголосив, що його новими партнерами стали авіакомпанії "Дніпроавіа" та "Роза вітрів". Про це пише газета "Комерсант-Україна".

На замовлення туроператора Tez Tour авіакомпанія "Дніправіа" здійснюватиме чартерні перевезення до Єгипту та Туреччини з Києва, Дніпропетровська іОдеси.  Раніше "Дніправіа" забезпечувала для Tez Tour чартерні перевезення лише з Дніпропетровська до Туреччини.  Крім "Дніправіа", чартерні перельоти зі Львова, Харкова, Донецька та Одеси до Туреччини і Єгипта для Tez Tour здійснюватиме авіакомпанія "Роза вітрів".

Вперше про можливу зміну партнера директор Tez Tour Йосип Андрік заявив наприкінці березня. Тоді він пояснив, що "Аеросвіт" скоротив парк повітряних човнів і виділив для чартерних перевезень лише один літак, тоді як Tez Tour необхідно щонайменше три.

"Аеросвіт" дійсно скоротив парк, але в авіакомпанії запевняють, що готові виділити Tez Tour необхідну кількість літаків і здивовані її рішенням.

"Ми, як і раніше, вважаємо туркомпанію своїм стратегічним партнером і сподіваємося на продовження співпраці", - заявили в "Аеросвіті".

У Tez Tour уточнюють, що співпрацюватимуть з авіакомпанією на одному чартерному напрямку: Київ-Шарм-Еш-Шейх.

"Ми не можемо одразу розірвати відносини з перевізником, адже зв'язані взаємними зобов'язаннями. Крім того, ми продовжимо співпрацю з компанією на регулярних рейсах", - повідомив Аркадій Маслов.

Зазвичай при співробітництві авіакомпанії з туроператором останній орендує в неї повітряні човни та екіпаж і самостійно заповнює рейси. Оренда залежить від маршруту: скажімо на рейсі Київ-Шарм-Еш-Шейх, за даними учасників ринку, вона становить близько $40 тис. "Скоріше за все, "Дніправіа" запропонувала Tez Tour більш вигідні умови лізингу літаків, - припускає  директор Центру політичного та економічного аналізу Олександр Кава: "Торік 'Дніправіа' значно оновила флот. Але такі човни, як Boeing 737, авіакомпанія не могла самостійно завантажити регулярними рейсами. Тому контракт із Tez Tour є дуже вигідним для неї".

Про частку, яку займає Tez Tour у перевезеннях "Аеросвіту", в авіакомпанії не повідомляють. Однак у Tez Tour зазначають, що в сезон забезпечували до 80% чартерних перевезень компанії. Наприклад, з квітня по жовтень 2008 року Tez Tour відправив "Аеросвітом" з України до Туреччини понад 1100 рейсів. Загалом цього року "Аеросвіт" запланував перевезти 1,88 млн пасажирів - на 25,05% менше, ніж торік (2,51 млн пасажирів, 30% з яких - на чартерних маршрутах). Після втрати Tez Tour обсяг пасажиропотоку авіакомпанії може бути ще меншим, вважає пан Кава.

Основним кредитором компанії "Дніправіа" є група "Приват" Ігоря Коломойського, вона фактично контролює перевізника. У червні ФДМ України планує виставити на аукціон 100% акцій компанії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...
Ярема ГАЛАЙДА

Коломойський стратив

Всі так зачепились за «громадянську війну» в інтерв‘ю Коломойського і забули, що він навіть винних назвав і причини тієї війни.А винні «оголтілі радикали», причиною ж є в...