App Store Google Play

Приват залишить "Аеросвіт" босим, голим і порожнім

09.04.2009 08:57

Найбільша українська авіакомпанія "Аеросвіт" втратила стратегічного партнера на чартерних маршрутах - туристичну компанію Tez Tour. У вівторок оператор оголосив, що його новими партнерами стали авіакомпанії "Дніпроавіа" та "Роза вітрів". Про це пише газета "Комерсант-Україна".

На замовлення туроператора Tez Tour авіакомпанія "Дніправіа" здійснюватиме чартерні перевезення до Єгипту та Туреччини з Києва, Дніпропетровська іОдеси.  Раніше "Дніправіа" забезпечувала для Tez Tour чартерні перевезення лише з Дніпропетровська до Туреччини.  Крім "Дніправіа", чартерні перельоти зі Львова, Харкова, Донецька та Одеси до Туреччини і Єгипта для Tez Tour здійснюватиме авіакомпанія "Роза вітрів".

Вперше про можливу зміну партнера директор Tez Tour Йосип Андрік заявив наприкінці березня. Тоді він пояснив, що "Аеросвіт" скоротив парк повітряних човнів і виділив для чартерних перевезень лише один літак, тоді як Tez Tour необхідно щонайменше три.

"Аеросвіт" дійсно скоротив парк, але в авіакомпанії запевняють, що готові виділити Tez Tour необхідну кількість літаків і здивовані її рішенням.

"Ми, як і раніше, вважаємо туркомпанію своїм стратегічним партнером і сподіваємося на продовження співпраці", - заявили в "Аеросвіті".

У Tez Tour уточнюють, що співпрацюватимуть з авіакомпанією на одному чартерному напрямку: Київ-Шарм-Еш-Шейх.

"Ми не можемо одразу розірвати відносини з перевізником, адже зв'язані взаємними зобов'язаннями. Крім того, ми продовжимо співпрацю з компанією на регулярних рейсах", - повідомив Аркадій Маслов.

Зазвичай при співробітництві авіакомпанії з туроператором останній орендує в неї повітряні човни та екіпаж і самостійно заповнює рейси. Оренда залежить від маршруту: скажімо на рейсі Київ-Шарм-Еш-Шейх, за даними учасників ринку, вона становить близько $40 тис. "Скоріше за все, "Дніправіа" запропонувала Tez Tour більш вигідні умови лізингу літаків, - припускає  директор Центру політичного та економічного аналізу Олександр Кава: "Торік 'Дніправіа' значно оновила флот. Але такі човни, як Boeing 737, авіакомпанія не могла самостійно завантажити регулярними рейсами. Тому контракт із Tez Tour є дуже вигідним для неї".

Про частку, яку займає Tez Tour у перевезеннях "Аеросвіту", в авіакомпанії не повідомляють. Однак у Tez Tour зазначають, що в сезон забезпечували до 80% чартерних перевезень компанії. Наприклад, з квітня по жовтень 2008 року Tez Tour відправив "Аеросвітом" з України до Туреччини понад 1100 рейсів. Загалом цього року "Аеросвіт" запланував перевезти 1,88 млн пасажирів - на 25,05% менше, ніж торік (2,51 млн пасажирів, 30% з яких - на чартерних маршрутах). Після втрати Tez Tour обсяг пасажиропотоку авіакомпанії може бути ще меншим, вважає пан Кава.

Основним кредитором компанії "Дніправіа" є група "Приват" Ігоря Коломойського, вона фактично контролює перевізника. У червні ФДМ України планує виставити на аукціон 100% акцій компанії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...