App Store Google Play

В Україні весна з французьким акцентом

08.04.2009 08:30

Фестиваль «Французька весна» цього року відбудеться з 4 по 28 квітня в одинадцять українських містах, зокрема й у Дніпропетровську. Фестиваль, що замислювався спочатку як одноразова акція, вперше пройшов в Україні у 2004 році. Пізніше було ухвалено рішення проводити його щорічно, і цього року в Україні відбудеться вже шоста «Французька весна».

За інформацією організаторів, до десяти міст, де традиційно проходить фестиваль (Київ, Львів, Дніпропетровськ, Донецьк, Одеса, Рівне, Запоріжжя, Луганськ, Севастополь і Сімферополь) цього року приєднається і Харків. У кожному місті для глядачів готується окрема програма.

Зокрема, у Дніпропетровську фестиваль завітає до молодіжного театру "Верим", центральної бібліотеки, художнього музею та кіностанції. Відкриє всі заходи 9 квітня о 17 годині виставка афіш Анні Ассулін "Руки письменників", що працюватиме у приміщенні Дніпропетровської міської центральної бібліотеки до 21 квітня.

Підхопить естафету фестивального дійства "Кіностанція", де 21-22 квітня запланована "Довга ніч короткого метражу". У програмі - всі жанри короткометражного кіно: класичний, експериментальний, анімаційний.

Наступного дня, 23 квітня о 18:00 на глядачів чекатиме у Молодіжному театрі "Верим" Ніколя Гуссефф зі своєю пантомімою "Спати". Актор-мім представляє на сцені всю оригінальність сну. Завдяки грі світла, декільком окремим словам та уривкам пісень, артист відображає звивистий шлях сну, його етапи та більш-менш глибокі фази, детально вивчаючи психологічну та забавну сторону цього явища.

25 квітня "Французька весна" повернеться зо "Кіностанції", де протягом п'яти вечорів глядачі зможуть переглянути ретроспективу фільмів, присвячених творчості Жака Демі. У програмі: "Лола" (1960 р., в ролях: Анук Еме, Марк Мішель, Еліна Лабурдет), "Затока ангелів" (1962 р., у ролях: Жанна Моро, Клод Манн, Пол Герс), "Шербурські парасольки" (1964 р., у ролях: Катрін Деньов, Ніно Кастельнуово, Анна Вернон), "Дівчата з Рошфора" (1966 р., у ролях: Франсуаз Дорлеак, Катрін Деньов, Даніель Даррйо), "Осляча шкура" (1970 р., у ролях: Жан Маре, Катрін Деньов, Дельфін Сейріг), "Маленький Жак з Нанту" (1991 р., режисер Аньєс Варда, у ролях: Філіп Марон, Едуар Жубо, Лоран Муньє).

Фінальну риску фестивалю підведе виставка плакатів "Сім способів сказати "дякую", що відкриється у Дніпропетровському художньому музеї 27 квітня о 17:00 та продовжуватиметься до 15 травня. Сім всесвітньо відомих художників з семи різних країн багато років тому вирішили поселитися у Франції. Сьогодні їхні роботи, представлені у всьому світі, неначе кажуть за них "спасибі" Франції.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...