App Store Google Play

Послідовники великого комбінатора

06.04.2009 15:26

Мало хто з городян не чув про благодійний фонд «Наш дім -Дніпропетровськ». Уже вісім місяців, обов'язково за наявності телевізійних об'єктивів та прихильних акул пера, публічні добродійники вручають щасливим лікарям медичне обладнання. Керує парадом депутат міськради Ігор Циркін.

Міська скарбничка на вісімдесят відсотків складається з наших з вами коштів - прибуткового податку. Перед бюджетом усі рівні, але є й ті, хто рівніший. Використовуючи наші ж кошти, одна з громадських організацій, яка ніякого відношення не має до міського бюджету, переконує потенційний електорат у своїх благодійних справах. Така афера гідна геніального розуму великого комбінатора.

Ось вони - таємниці обранців. У цій табличці прописано, хто, куди і коли витрачав бюджетні кошти. Цікавий збіг: майже все медичне обладнання, подароване депутатом Ігорем Циркіним від імені благодійного фонду «Наш дім - Дніпропетровськ», придбане за кошти міського бюджету.

Саме на магнітно-інфрачервоний терапевтичний апарат, пафосно подарований від імені благодійного фонду, бюджетна комісія міськради виділила в жовтні понад чотири тисячі гривень. Не менш цікаво, що аквадистилятор, подарований другій дитячий лікарні, коштує на тисячу триста гривень менше, ніж у заяві. Можливо, тут діють закони відкату? В бюджетній комісії поведінку Ігоря Циркіна пояснити не можуть, кажуть лише: депутат має право дарувати лікарням апаратуру, але від імені міськради.

Володимир Городницький, депутат Дніпропетровської міськради (фракція "Блок Лазаренка"): „Це бюджетні гроші. Депутат рекомендує, на що він вважає корисним чи вірним їх витратити".

Атракціон небаченої щедрості - розповідають лікарі - відбувається за однією дуже простою схемою. Депутат та доброчинник Ігор Циркін приходить до медзакладу й пропонує допомогти: мовляв, купуємо вам обладнання - ви вихваляєте нашу організацію.

Людмила Закревська, головний бухгалтер міської лікарні №14: „Джерело - цільовий фонд міськради на виконання доручень виборців депутатам. Після того, коли кошти поступили на відкритий розрахунковий рахунок, ми сплатили два інгалятори, якими зараз і користуємось".

Ігор Чесноков, завідувач відділення пульмонології міської лікарні №14: „Були збори, приходили представники - питали про наші потреби, наші побажання".

Комбінації Циркіна пояснюються просто - він лише маріонетка в руках великого ляльковода Вадима Єрмолаєва. Цей бізнес-гігант, за прикладом Павлова, намагається виробити у городян умовні рефлекси до своїх підопічних. Не встигли мешканці звикнути до комунального Бетмена, як їм вже подали Месію в білому халаті. Саме таким чином і відбувається поступове промивання мозку потенційному електорату - каже політолог Андрій Золотарьов.

Андрій Золотарьов, політолог: „Пересічний українець вже давно сумує за цілісністю, щоб у людини голова дружила з руками, а слово з ділом. Як каже народна мудрість, найголосніше калатає порожнє відро".

А тому, каже Андрій Золотарьов, благодійницька робота - це лише приманка, аби ближче до виборів у хід можна було пустити важку артилерію. Наприклад, партію «Єдина країна», лідером якої і є Ігор Циркін.

З неофіційних джерел відомо, що масивна піар-кампанія фонду сягає мільйона гривень. Розрекламоване медичне обладнання з наліпками «Наш дім - Дніпропетровськ» коштує лише 45 тисяч бюджетних гривень.

Анжеліка Пилипенко, депутат Дніпропетровської міської ради (фракція БЮТ): „За мізерні кошти - три тисячі, чотири, а пафосу стільки, ніби він усю лікарню забезпечив дорогезним обладнанням . Та ще й підкреслює - за гроші фонду".

Майже вдвічі більше депутат витратив на ремонт дороги по вулиці Лісовій у Красногвардійському районі. Попри те, що його округ розташований в Індустріальному.

Нове покриття прикрашає сто п'ятдесят метрів дороги уздовж десяти будинків приватного сектору та закінчується якраз біля дому батьків Циркіна. Крок вліво, крок вправо - бездоріжжя.

Олександр Гаврилов, депутат Дніпропетровської міськради (фракція ПР): „Насправді у нас депутати можуть дозволити собі робити те, що вони хочуть. Те, що гроші витрачаються міські, а демонструється, що начебто це кошти благодійного фонду - я вважаю, на найближчому засіданні фракції будемо ставити це питання й приймати якесь рішення".

Яким воно буде - побачимо згодом. А поки городянам варто таки навчитися відрізняти зерно від лушпиння. Адже для більшості політиків ми й досі лише матеріал для відпрацювання політтехнологій. Мета одна - перемога на виборах усіх рівнів.

Резонанс-ТВ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...