App Store Google Play

Фантазіям архітекторів заважають історичні будівлі в центрі міста

06.04.2009 11:26

На нещодавно проведеному засіданні Містобудівної ради були узгоджені дві проектних пропозиції будівництва в історичній частині Дніпропетровська.

Дефіцит вільної для забудови площі у центральній частині міста змушує інвесторів йти шляхом або реконструкції, або знесення викуплених старих будівель. Проблема ускладнюється тим, що ці будівлі переважно мають статус цінної історичної забудови або пам'ятника архітектури. Це зумовлює певні обмеження на нове будівництво і передбачає серйозне історико-містобудівне обґрунтування.

Вулиця Барикадна - одна з небагатьох центральних вулиць міста, з якої досі повністю  не викурився історичний аромат. Щоправда, судячи з проектів, що розробляються, на неї чекають суттєві зміни. Вони пов'язані, передусім, із комплексною реконструкцією історичної забудови. Не виключено, що вже незабаром вулиця матиме зовсім інший вигляд.

Зокрема, в перспективі на місці фабрики "Мрія" (яка є нововиявленою пам'яткою архітектури), має з'явитися сучасний багатофункціональний комплекс. Крім того, передбачене також будівництво значної за розмірами будівлі з об'єктами торгівлі та п'ятирівневим паркінгом на 500  місць. А на території двох історичних будівель в районі Барикадної, 6 та вулиці Шолома-Алейхема планується будівництво не менш великого багатофункціонального комплексу з житловими та торгово-офісними площами. Історико-містобудівне обґрунтування розміщення цього комплексу надав на розгляд Містобудівної ради архітектор Сергій Лаврентьєв на замовлення ТОВ "Приват-Істейт".

З'ясувалося, що замовник отримав доволі непростий майданчик. По-перше, саме тут проходить ціла низка інженерних комунікацій, що потребують повного оновлення та переукладення. У зв'язку із цим виникла необхідність обладнання арки з прохідною камерою колектора. По-друге, розташовані на ділянці дві історичних будівлі аж ніяк не сприяють розмаїттю архітектурно-планувальних рішень. За словами автора, наявність цих будівель не дає можливості сформувати цільну композицію новобудови, а також створити яскравий акцент, який дав би змогу завершити перспективу вулиці Шолом-Алейхема. У підсумку проект передбачає декілька дрібномасштабних розрізнених об'ємів, що відповідають один одному і масштабу історичної забудови.

Пропозиція не викликала заперечень з боку членів Містобудівної ради. Більшість архітекторів зазначили дбайливе ставлення проектувальників до історичних забудов та підтримали ідею роздрібненої забудови, що у свою чергу загострює проблему дотримання протипожежних вимог, а також заїзду всередину двору.

Під час обговорення деякі архітектори висловили сумнів у доцільності визнання однієї з історичних будівель ново виявленою пам'яткою архітектури. Пролунало також питання про необхідність зберігати двоповерхову будівлю в центрі міста, якщо вона давно вже втратила свій масштаб та цінність і не вписується у сучасну забудову. Водночас, за інформацією члена Містобудівної ради ахітекторки Олени Вандюк, виконана в стилі класицизму двоповерхівка є пам'яткою архітектури 19 століття. Цінність будівлі полягає в її стилі і це є основним критерієм, за яким вона внесена до охоронного списку. За законом, зносити такі будівлі заборонено. Щодо іншого об'єкту, то ця будівля виконана у стилі модерн  і належить до цінної історичної забудови. Такі об'єкти підлягають перебудові з можливим збереженням фасаду.

Підсумок обговоренню підбила головний архітектор міста Юлія Саєнко. Вона відзначила високий рівень виконаної роботи, делікатність входження запроектованого об'єкту в історичне середовище. Водночас вони запропонувала замовнику разом з іншими інвесторами, які працюють на сусідніх майданчиках, взяти участь у благоустрої вулиці Барикадної.

"Недвижимость в движении"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...