App Store Google Play

Дніпропетровщина тerra incognita

06.04.2009 14:09
В Україну нарешті прийшла справжня весна. Час їхати за місто і відкривати для себе Дніпропетровщину, яка для багатьох - тerra incognita.

Стоунхендж - британське диво, за однією з версій створене кельтськими жерцями - друїдами. На Дніпропетровщині є свій Стоунхендж. Загадкові камені прикрашають невеличке селище Нікольське на Дніпрі, що у Солонянському районі. Кромлех побудували іраномовні племена кочівників у третьому тисячолітті до нової ери. Тут вони задобрювали своїх богів.

Як розповів Володимир Ходос, старший науковий співробітник відділу археології Дніпропетровського історичного музею, у давні часи приносили різні жертви, зокрема траплялися і людські, адже енергії життя та смерті - найпотужніші у цьому світі. Втім, існували і безкровні жертви.

Сьогодні, як і в давнину, біля жертовника моляться своїм богам язичники. Мабуть, і жертви приносять. Археолог Володимир Ходос припускає, що 32 кам'яні брили розставлені нехаотично - вони формують коло. Ще чотири вказують на сторони світу. Вчені вважають, що це була обсерваторія. Місце розташування унікального кромлеха мало кому відоме, туристичні стежки сюди не протоптані, навіть сміття ніхто не прибирає.

Лариса Філінова займається саме розвитком сільського та зеленого туризму. За два роки роботи окремого комунального підприємства розроблено вже сім маршрутів визначними місцями області. Мешканці Дніпропетровська про місцеві цікавинки майже нічого не знають.

Директор центру  зеленого туризму порекомендувала нашим глядачам п'ять місць, в яких обов'язково радить побувати: Токівський водоспад в Апостолівському районі, недалеко від нього - Мертве озеро, імпровізована Січ у Петриківці, школа у Верхньодніпровську, прикрашена рушниками, які вишиває кожен випускник, навіть хлопці, військовий штаб батька Махна у Покровському районі.

Унікальні об'єкти невідомі широкому загалу через брак коштів на рекламу - переконана Лариса Філінова. Минулого року на зелений туризм виділили 150 тисяч гривень.

- Мені хотілося б мільйони, - говорить Лариса Філінова, директор центру зеленого туризму та народних промислів, - але поки що це нереально.  Коли є фінанси - ми маємо можливість інформувати, відкривати нові маршрути.

Комерційним операторам зелений туризм поки що не дуже цікавий. Ольга Обласова - директор однієї з небагатьох туристичних агенцій, які організовують відпочинок недалеко від дому. З власного досвіду вона знає, що зробити таку подорож цікавою - досить морочлива справа.

За її словами, розвиток туристичного потенціалу області - питання, що відноситься до державної сфери, адже чимало питань пов'язані із земельною власністю та нерухомістю.

Євген та Сергій відкрили для себе сучасну форму пізнання історичної спадщини. Геокешинг - подорож + гра. Поблизу місця, де раніше стояла Кодацька фортеця, чоловіки шукають умовні скарби за допомогою навігатора. Таким чином вони поєднують активний відпочинок з вивченням історії рідного краю. Тому що, за правилами гри, схованки закладають у місцях, які мають історичний та культурний інтерес, або просто там, де красива природа.

- Найважливіше для Дніпропетровська історичне місце - Кайдацька фортеця. Нажаль, на сьогодні маємо лише місце, де вона знаходилась, адже у 44 році її було зруйновано під час видобування граніту, - говорить адвокат Євген Гарнаєв, - не залишилось нічого, окрім декількох валів

У геокешингу важливий не скарб, а його пошук. Тому гребінець, нитки, невідома деталь та дві гривні - саме це і було у схованці - не розчарували пошуковців. Не розчаруєтеся й ви, якщо вирушите теренами Дніпропетровщини на пошук історичних та природних скарбів. Вони у нас є, і дарма що держава - лише на початку стежини зеленого туризму.

"Резонанс-ТБ"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...
Ярема ГАЛАЙДА

Коломойський стратив

Всі так зачепились за «громадянську війну» в інтерв‘ю Коломойського і забули, що він навіть винних назвав і причини тієї війни.А винні «оголтілі радикали», причиною ж є в...