App Store Google Play

Влітку у Дніпропетровську може припинити роботу суд

04.04.2009 09:40

З 1 липня 2009 року Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд може припинити роботу. Ця установа забезпечує судовий захист прав, свобод та інтересів громадян, юридичних осіб на території Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей. Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Між тим, як йдеться у відкритому листі голови суду Олександра Мартиненка Президенту, Кабінету Міністрів та Верховній Раді, подальша діяльність апеляційного адміністративного суду у Дніпропетровську опинилася під загрозою припинення. Крім повільного призначення та обрання суддів на посади (наразі працюють 17 суддів з 53, які мають працювати за штатом), заповненню вакансій чи не більшою мірою заважає відсутність у суду належного приміщення, тому що за даних умов робочими місцями можливо заповнити не більше 25 суддів. На сьогодні суд орендує частину приміщення за адресою: м. Дніпропетровськ, проспект ім. Газети «Правда», 29, загальною площею 953,1 кв. м, що належить приватній структурі. За даних умов робочими місцями можливо заповнити не більше 25 суддів. Навіть зараз в одному кабінеті працюють по 4-5 суддів, працівників апарату - взагалі по 12-15.

Голова суду звертає увагу на те, що у 2008 році до суду надійшло 11279 справ, з яких розглянуто 56 відсотків. На 2009 рік (з врахуванням суттєвого погіршення соціально-економічної ситуації в країні) очікується надходження 16-18 тис. справ.

Зрозуміло, що наявною кількістю суддів стільки справ розглянути не вдасться - вже сьогодні справи призначаються на осінь цього року.

Продовжувати свою роботу в орендованому приміщенні по проспекту ім. Газети «Правда», 29, суд з 1 липня 2009 року не може через те, що закінчується строк оренди. Коштів на оренду, виділених Державною судовою адміністрацією України, вистачить тільки на півроку. Крім того, щоб продовжити договір оренди, треба проводити тендер, втім його проведення є проблемним, оскільки через кризу немає бажаючих брати в ньому участь, зокрема, не надходить такого бажання і від нинішніх власників приміщення.

Олександр Мартиненко досяг домовленості з обласною владою про виділення суду приміщення на вул. Жуковського, 23, площею 4402,0 кв. м., яке належить Міністерству транспорту та зв'язку України. Щодо нього було розпорядження Прем'єр-міністра України про передачу його Дніпропетровській обласній державній адміністрації.

Однак розпорядження не було виконано, не виконана також і усна домовленість керівництва суду з Міністром транспорту та зв'язку України Йосипом Вінським, який пообіцяв передати в оренду суду бодай частину цього приміщення. Наприкінці березня з міністерства надійшов лист про недоцільність передачі згаданої частини приміщення судові, водночас Мартиненко стверджує про наявність фактів неефективного використання даного приміщення та навіть спроби продажу його приватним особам.

У своєму зверненні голова суду звертається до вищих посадових осіб держави з проханням сприяти наданню Дніпропетровському апеляційному адміністративному суду належного приміщення, адже зупинення його роботи напередодні виборів Президента України унеможливить судовий захист прав, свобод та інтересів громадян і юридичних осіб на території Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...