App Store Google Play

Дитсадки відвідують 90% маленьких дніпропетровців

02.04.2009 12:56
Молоді батьки стверджують, що записувати дитину до дитсадка потрібно ледь не одразу після її народження, інакше коли прийде час випускати маля "в люди" - не втовпишся у жоден дошкільний дитячий заклад. Колишній спад народжуваності спричинив закриття багатьох дитсадків, більшість будівель, в яких колись  виховувалися діти, передані підприємцям або організаціям.

З початку нового тисячоліття кількість дітлахів невпинно збільшується, а от дитсадків на всіх не вистачає, адже  відомо, що будувати - легше, ніж ламати.

За інформацією Управління освіти Дніпропетровської міської ради, на сьогодні у місті працює 191 заклад дошкільної освіти: 156 з них - комунальної власності, дев'ять відомчих, вісім - приватних та 18 навчально-виховних комплексів. В дитсадках виховуються понад 28 тисяч дітей - це 89% від усіх малюків, решта - або надають перевагу домашньому вихованню, або чекають на відкриття нових дитячих садків. Вихованням малечі опікуються майже три тисячі працівників - тобто в середньому один вихователь на десять дітей.  Вищу освіту мають 58% вихователів.

Якщо дитинка має проблеми зі здоров'ям - можна спробувати потрапити до спеціалізованого дитсадка. Таких у місті - п'ять: для дітей з проблемами зору, опорно-рухового апарату та з порушенням мови. Втім, городяни стверджують, що часто в подібні дитсадки влаштовують дітей за "липовими" медичними довідками, натомість ті з малюків, хто дійсно потребує спеціального догляду, змушені стояти в черзі, або ж взагалі відмовитись від відвідування садочку. Ще 42 дошкільних навчальних заклади мають профільні групи за валеологічно-екологічним, фізично-оздоровчим, гуманітарним та  художньо-естетичний напрямками.

Цьогоріч у Дніпропетровську планується прийняти до комунальної власності територіальної громади міста шість дошкільних навчальних закладів ВАТ „Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського" та один дошкільний заклад ВАТ „Дніпропрес". Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської міської ради.

Торік у 35 дитячих садках міста було відкрито 65 додаткових груп для дітей раннього та дошкільного віку. У 2009 році заплановано відкрити ще 62 додаткові групи та поновити роботу двох дошкільних закладів. В управлінні освіти та науки міської ради обіцяють, що до 2012 року планується поновити діяльність 12 дошкільних закладів.

На сьогодні знову почали працювати дошкільні заклади № 269 АНД району та №326 Жовтневого району, відкрито новий дошкільний заклад при НВО №109, ведеться ремонт дитячого садка № 379 в АНД районі, а на житловому масиві Тополя планується поновити роботу дошкільного закладу № 341.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...