App Store Google Play

Губернатор Дніпропетровщини серйозно хворий?

30.03.2009 11:26

Схоже на те, що губернатор Дніпропетровщини Віктор Бондар має серйозні проблеми зі здоров'ям. Зокрема, останнім часом у нього спостерігають симптоми мовних розладів, простіше кажучи - "фефекти фікції". Першими тривожні симптоми помітили журналісти: упродовж декількох місяців ледь не в кожному інтерв'ю Віктора Васильовича з його вуст лунали слова, яких він, на переконання його прес-служби, насправді не говорив.

Спочатку він заявив про те, що через економічну кризу Дніпропетровська область на 6-8 місяців припиняє підготовку до чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Вже наступного дня прес-служба ОДА пояснила, що насправді Віктор Бондар наголосив, що криза на підготовці регіону до Євро позначиться несуттєво і до 2012 року всі заплановані об'єкти будуть завершені. А десятки журналістів просто схопили колективний глюк.

Потім журналістам 51 каналу "почулося", що губернатор зазіхає на свободу слова та запроваджує цензуру, хоча насправді жодних вказівок та розпоряджень щодо змісту та форми сюжетів, а також переліку питань, які можна ставити губернатору, працівники ДОТРК не отримували, натомість Бондар перший виступає за необхідність здорової критики, яка допоможе місцевій владі якісно зростати та змінюватись на краще.

І от останній рецидив хвороби трапився буквально днями, причому його свідками стали не "заангажовані та продажні" місцеві ЗМІ, а всеукраїнський тижневик "Профіль". Диктофон журналістки, яка брала інтерв'ю у Віктора Бондаря, знову зафіксував зовсім не те, що він говорив. Зокрема, "фефект" виявився усього лише в одному абзаці: "Кілька днів тому я мав зустріч в Києві з нашими керівниками держави і сказав: "Моя думка є однозначною. Треба кидати усі ці проекти" - "Наша Україна", "Єдиний Центр" та усі інші такого штибу - і об'єднувати молодих хлопців-політиків в один новий великий проект "Нової України". І Яценюка взяти, і Кириленка - усіх тверезомислячих, тих, які готові засукати рукава. Такі люди є і у регіонах. Вінницький губернатор Володя Гройсман, мер Дніпропетровська - Іван Куліченко, мер Кривого Рогу Юрій Любоненко. Усі вони є професіоналами, які власним трудом довели, що вони здатні щось зробити. Проте часу катастрофічно мало".

Вже за кілька годин після оприлюднення цього інтерв'ю на Інтернет-сайті видання, прес-служба ОДА вибухнула повною обурення заявою про те, що насправді Віктор Васильович сказав зовсім інше. Прес-секретар Віктора Бондаря висловила надію на те, що "в подальшому редакція тижневика не припускатиметься подібних помилок" і навіть послужливо надала "правильний" варіант: "Під час спілкування із кореспондентом журналу щодо політичної ситуації в країні Віктор Бондар висловив переконання в тому, що задля подолання економічної кризи в країні та зневіри населення у своєму майбутньому всім прагматичним політичним та громадським силам України необхідно об'єднатися у пропрезидентський блок. „У блок Віктора Ющенко могли б увійти і прагматичні сили „Нашої України", і перспективні діячі „Єдиного Центру", і  впливові лідери міст", - відзначив Віктор Бондар. - Немає великого значення як називатиметься це об'єднання - „Нова Україна" чи якось інакше. Головне аби це був пропрезидентський блок". За думкою голови обладміністрації, саме такі кроки у вітчизняному політикумі забезпечать реальні кроки по виходу країни з кризи та гарантуватимуть її подальший розвиток."

Можливо, що економічна криза завадила губернаторській команді скупити увесь 18-тисячний наклад тижневика, щоб приховати черговий симптом хвороби молодого політика, проте інтерв'ю вийшло друком в оригінальному вигляді,  без правок прес-служби ОДА.

Історія свідчить, що така суто дніпропетровська хвороба, одним з симптомів якої є мовні розлади, незабаром може прогресувати у маніакальне отримування та колекціонування різного штибу нагород: Герой Радянського Союзу (п'ять штук), Герой Соцпраці (тринадцять штук) та інших.

Таким чином, розвішані на одній з центральних площ міста прапорці "Борис, ты прав!" з обличчям одного з співвласників "Главред-Медіа" - засновника журналу "Профіль", набувають дещо іншого забарвлення.

Втім, не виключено, що незабаром на їх місці ми побачимо новенькі "Вітёк, ты прав!". І дійсно: ну їх к лихій годині усі ці Єци, НУНСи та іже з ними. Здоров'я дорожче.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...
Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...