App Store Google Play

А судді хто?

30.03.2009 13:03

27 березня у Дніпропетровську  відбувся мітинг протесту, який отримав назву «Народного суду над владою». Мітинг організовано  Партією регіонів України, громадська організація «Закон і честь», Компартією України, партією «Союз лівих сил» та низкою дрібниших громадських організацій. На сцені, що розкинулась на фестивальному причалі, виступили Іван Ступак, Олег Царьов, Юрій Вілкул, Ірина  Шайхутдінова, Василь Волга та Віктор Борщєвський.

Поодинокі  перехожі мали можливість насолодитися якістю організації: сцена,  гучна музика, щасливі студенти, феєрверки, купа правоохоронців - така собі репетиція дня міста чи, можливо, другого майдану. Красномовні звинувачення на адресу влади лунали берегами Дніпра. Насамперед тут йшлося про те, що дії уряду спричинили падіння рівня виробництва, що досяг в Дніпропетровській області 60%, збільшення кількості безробітних - офіційно їх вже 59 тис. осіб, та зростання заборгованості по заробітній платі до 82 млн. грн. Парадокс полягає у тому, що Партія регіонів, власне, і є тією самою більшістю в Дніпропетровській області, а пан Ступак - заступником голови Дніпропетровської обласної ради. У місті Дніпропетровську вони також - влада.

Водночас, вони абсолютно не соромляться заявляти про те, що влада (читай - вони самі) повністю бездіє. Таке собі роздвоєння політичної особистості - мітингуємо проти влади, якою самі ж і є.

Іванові Ступаку скаржитися - й поготів гріх, адже за часи своєї службової діяльності він став вельми заможним паном. З його ім'ям пов'язують низку успішних комерційних проектів. Це, зокрема, мережа ресторанів «Кактус», багатофункціональна будівля на розі проспекту Карла Маркса та вулиці Барикадної та інші об'єкти.

Учасники мітингу одностайно затвердили резолюцію про негайну відставку Президента та проведення дострокових президентських і парламентських виборів. Нажаль, скоріше за все, цей мітинг не призведе до жодних позитивних змін, адже Партія регіонів та інші політичні сили не пропонують змін в суспільстві - натомість вони пропонують замістити собою Ющенка та Тимошенко.

Загалом, схоже, що регіоналів та компанію криза не зачепила, адже подібні акції пройшли також в 26 найбільших містах України. В деяких з них людей заманювали на мітинги протесті не найдешевшими естрадними виконавцями як з України, так і з Росії (в Донецьку на аналогічний мітинг завітав Олег Газманов).

Не виключено, що на допомогу прийшли також закордонні колеги. Бо аж занадто часто згадувалися наші північні сусіди, які, до слова, наразі потерпають від економічної кризи в декілька разів суворішої за нашу. Можна сказати, що псування стосунків з Росією було чи не основним звинуваченням убік помаранчевої влади. Наостанок організатори мітингу чомусь назвали Тимошенко пухлиною та запропонували провести акцію «Ющенко-тєлогрєйка-нари».

«Досить безвладдю і корупції, досить хабарництву і зраді, досить злидням і безробіттю», - сказали організатори і пообіцяли: якщо влада не дослухається до цих вимог, вони проведуть Всеукраїнський страйк.

На цій оптимістичній ноті втомлені мітингувальники, більшість яких складали студенти та школярі, організовано склали прапори та вирушили отримувати зароблені чесною працею 50 гривень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...