App Store Google Play

Обласна міліція сплатить дніпропетровцю 100 тисяч моральної шкоди

27.03.2009 09:24

Дніпропетровець Віктор Таратушка звернувся до Бабушкінського суду з позовом проти обласної міліції.  Чоловік вимагає відшкодування йому моральної шкоди у розмірі сто тисяч гривень за те, що інспектори ДАІ відмовились розмовляти з ним українською.

Ця історія сталася торік. Двоє полковників запасу Віктор Таратушка та Леонід Яковенко на власному автомобілі їхали в напрямку Царичанського району. У селі Партизанському їх зупинили співробітники Державтоінспекції, які відрекомендувалися російською мовою та показати документи. Тоді Віктор Таратушка ввічливо попросив одного з них назватися  та повторити питання українською - як того вимагає Конституція. Однак даішника ця вимога чомусь обурила  - українською він розмовляти відмовився. А полковник запасу, у свою чергу, відмовився надавати сержантові будь-які документи. В результаті співробітники ДАІ вклали Таратушку долілиць на асфальт, заламали руки за спину і припнули наручниками до стовпа.

Після цього Таратушку доправили до Дніпропетровського райвідділку міліції, а потім і до лікарні, де лікарі зафіксували завдані інспекторами ДАІ пенсіонерові тілесні ушкодження. Саме цей епізод і став причиною судових претензій пенсіонера до міліції.

У понеділок відбулося попереднє слухання. Представник обласного ГУ МВС України в суді Людмила Бабенко заявила, що Таратушка подав позов не за адресою - мовляв, міліція не має жодного відношення до інспекторів ДАІ. Проте пенсіонер непохитний, мов скеля. Стверджує, що якби начальство обласної міліції, структурним підрозділом якої є ДАІ, дотримувалося Конституції України і під час виконання службових обов'язків розмовляло державою мовою, цього б не сталося.

Водночас, полковник запасу не тримає зла на самих інспекторів, тим пак, що в обласному ДАІ на інцидент відреагували досить рішуче: обох старших сержантів (в одного з них, до слова, як у того сержанта Петренко з анекдоту - четверо дітей!) звільнено з органів взагалі, а командира взводу - із займаної посади.

Проте Віктор Таратушка наполягає. "Хлопці не винні - винна сама система!", - говорить він. За словами правозахисника Миколи Бесараба, пенсіонер має усі шанси виграти цей безпрецедентний позов. Правник впевнений, що Закон у даному випадку на його боці.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...