App Store Google Play

Обласна міліція сплатить дніпропетровцю 100 тисяч моральної шкоди

27.03.2009 09:24

Дніпропетровець Віктор Таратушка звернувся до Бабушкінського суду з позовом проти обласної міліції.  Чоловік вимагає відшкодування йому моральної шкоди у розмірі сто тисяч гривень за те, що інспектори ДАІ відмовились розмовляти з ним українською.

Ця історія сталася торік. Двоє полковників запасу Віктор Таратушка та Леонід Яковенко на власному автомобілі їхали в напрямку Царичанського району. У селі Партизанському їх зупинили співробітники Державтоінспекції, які відрекомендувалися російською мовою та показати документи. Тоді Віктор Таратушка ввічливо попросив одного з них назватися  та повторити питання українською - як того вимагає Конституція. Однак даішника ця вимога чомусь обурила  - українською він розмовляти відмовився. А полковник запасу, у свою чергу, відмовився надавати сержантові будь-які документи. В результаті співробітники ДАІ вклали Таратушку долілиць на асфальт, заламали руки за спину і припнули наручниками до стовпа.

Після цього Таратушку доправили до Дніпропетровського райвідділку міліції, а потім і до лікарні, де лікарі зафіксували завдані інспекторами ДАІ пенсіонерові тілесні ушкодження. Саме цей епізод і став причиною судових претензій пенсіонера до міліції.

У понеділок відбулося попереднє слухання. Представник обласного ГУ МВС України в суді Людмила Бабенко заявила, що Таратушка подав позов не за адресою - мовляв, міліція не має жодного відношення до інспекторів ДАІ. Проте пенсіонер непохитний, мов скеля. Стверджує, що якби начальство обласної міліції, структурним підрозділом якої є ДАІ, дотримувалося Конституції України і під час виконання службових обов'язків розмовляло державою мовою, цього б не сталося.

Водночас, полковник запасу не тримає зла на самих інспекторів, тим пак, що в обласному ДАІ на інцидент відреагували досить рішуче: обох старших сержантів (в одного з них, до слова, як у того сержанта Петренко з анекдоту - четверо дітей!) звільнено з органів взагалі, а командира взводу - із займаної посади.

Проте Віктор Таратушка наполягає. "Хлопці не винні - винна сама система!", - говорить він. За словами правозахисника Миколи Бесараба, пенсіонер має усі шанси виграти цей безпрецедентний позов. Правник впевнений, що Закон у даному випадку на його боці.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...