App Store Google Play

Рік роботи дніпродзержинського мера – розчарування і безнадійність?

25.03.2009 23:03

Вже пройшов рік після того, як дніпродзержинці обрали міським головою Ярослава Корчевського. Що зроблено міською владою для того, щоб змінити життя городян на краще? Чи виконав міський голова свої передвиборчі обіцянки? Які були його помилки та недоопрацювання?  Яких дій місцевої влади нам очікувати в майбутньому під час фінансово-економічної кризи? Ці та багато інших питань хотілось би задати безпосередньо Ярославу Корчевському в публічній відвертій розмові.

Нажаль наш мер не поспішає розповідати міській громаді про свої особисті досягнення. Напевно, він забув про існування статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування», яка чітко визначає, що міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою і зобов'язаний не рідше одного разу на рік звітувати про свою роботу на відкритій зустрічі з громадянами. Але це й зрозуміло, бо здобутків обмаль, а корупційних скандалів, незаконних махінацій з майном, землею та грошима громади - вже не перелічити на пальцях. Що казати про численні невиконані обіцянки і безглузді ідеї - все це відомо з газет, телеекранів і майже не потребує коментарів. 

 Безумовно, в житті нашого міста впродовж останнього року відбувались позитивні події. Варто згадати про проведення в місті культурно-спортивних заходів (фестивалів, змагань, виставок, тощо), поновлення дії державної програми по покращенню екологічного стану міста, зупинку на міському залізничному вокзалі столичного експресу і, окрім декількох відремонтованих доріг та вже стертої дорожньої розмітки, майже нічого більше. Ярослав Корчевський безумовно не погодиться з такою незадовільною оцінкою його досягнень і, скоріш за все, почне згадувати про «будівельний бум», вкрай «успішну» реалізацію програми по відселенню мешканців Шамишиної балки. Нажаль факти свідчать про зворотне: на проблемах переселенців нечесні ділки та чиновники заробили мільйони державних гривень, за рахунок махінацій з документами зникли декілька квартир, порушились права людей на безплатну приватизацію житла. Роботи по демонтажу будинків у Шамишиній балці профінансовані в повному обсязі (2,3 млн.грн.), але до кінця не виконані, що легко перевірити, завітавши до колишнього будинку по вул. Онищенка, 11, і побачивши там нерозібрані фундаменти та підлоги підвалів. Така ж сама участь у державної субвенції в розмірі близько 3,5 млн. грн. на заміну кілометрів тепломереж і їх ізоляціїї - ці гроші фактично вкрадені. На грудневій телепрограмі «Голос громади» директор КП «Дніпродзержинськтепломережа» Василь Фортуна пообіцяв, що голі труби в районі ДДТЕЦ будуть обов`язково заізольовані, гроші на це виділені і громада не буде більше втрачати тільки на цій ділянці близько півмільйона гривень за опалювальний сезон. Але ця обіцянка виявилась черговою брехнею. В газеті «Событие» 11 березня надруковані фото цих труб, до яких ніхто навіть не торкнувся.

Ситуація в ЖКГ в цьому році значно погіршиться, тому що міські бюджетні асигнування вкрай малі, а держава не хоче знову давати гроші посадовцям, які не спроможні законно їх освоювати. Всі ми пам'ятаємо, як минулорічна невдала спроба Корчевського отримати кредит в своєму «Промінвестбанку» привела до зриву початку опалювального сезону. Вчасний початок в цьому році також під великим питанням. Несправедлива тарифна політика влади, погіршена кризою, нехтування елементарними заходами енергозбереження, призвели до того, що в місті накопичились багатомільйонні борги, які не зрозуміло як віддавати. В банківських установах закладено майже все комунальне майно. Місто фактично є банкрутом, але можновладці бояться про це говорити і майже нічого не роблять для покращення ситуації.

Взагалі, заяви міського голови, чиновників виконкому та керівників комунальних підприємств іноді вражають своєю лицемірною брехнею. Вони кажуть на біле чорне, а на чорне біле. А коли їм демонструють докази їх брехні, то вони коментують, що це все чорний піар та наклеп. Хочете захиститись від наклепу? Звертайтесь до суду! Але ніхто цього робити не буде. Тому що начальник СБУ Дніпропетровської області підтвердив існування махінацій з тендерами, в результаті чого район Дніпробуд не отримав нової котельні. Дніпровська районна прокуратура порушила кримінальну справу по зловживанням при встановлені загальнобудинкових лічильників тепла на Лівобережжі. Заводський районний суд визнав корупціонером співробітника управління житлового господарства Сергія Бражника за махінації з тендерною документацією. І хоча своєю бездіяльністю міжрайонний природоохоронний прокурор Олександр Озерянський фактично «крышует» оборудки місцевих чиновників, я впевнений, що рано чи пізно, вдасться повернути у власність громади гранітний кар'єр та каменедробильний завод. Нагадаю, що сам Корчевський ще в жовтні минулого року був судом притягнутий до відповідальності згідно Закону України «Про боротьбу з корупцією». Більш повна інформація про зловживання міської влади Дніпродзержинська розміщена на моєму сайті http://www.kupriy.net/. Отак ми і живемо...

Корчевський, як людина старої формації, не знає як керувати містом в умовах кризи. З іншого боку він також і не горить бажанням ліквідувати числені корупційні схеми та реально допомогти людям. Згадайте про несправедливі рахунки за комунальні послуги. Спитайте міського голову, що він, будучі колишнім банкіром, зробив для захисту прав позичальників та вкладників банків?  Яким чином він допомагає підприємцям вижити і не скорочувати робочі місця, окрім оприлюднення безглуздих заяв про необхідність забезпечення хлібом городян при рекордному врожаї зернових? Мер продовжує маніпулювати свідомістю громадян: з одного боку, лицемірно співчуває людям, які опинились в фінансовій скруті, а з іншого - цинічно намагається придушити їх новими податками, зокрема підвищенням плати за землю.

Ще в лютому Юлія Тимомошенко заявила про необхідність введення мораторію на підвищення податків для малого і середнього бізнесу. Майже всі згодні, що під час такої важкої кризи несправедливо вирішувати питання наповнення бюджету, банкрутуючи підприємців та заганяючи їх у черги на працевлаштування. Тим не менш, наші «самоурядовці» на чолі з Корчевським планують більш як вдвічі підняти нормативну грошову оцінку землі, що приведе до підвищення ринкових зборів, плати за земельні ділянки під кіосками, магазинами, приватними будинками, гаражами, дачами, тощо. А це гарантовано приведе до подорожчання, зокрема, продуктів харчування і господарських товарів. Чи є це позицією захисника прав та інтересів своїх виборців? Ні! Це - антинародна та антидержавна позиція.

Треба йти іншим шляхом, який я з серпня минулого року намагаюсь донести до влади. Перестати брехати, розбазарювати майно громади та красти бюджетні гроші. Зупинити корупцію при виділені земельних ділянок, визначити єдиний для всіх справедливий розмір орендної плати за землю і штучно не стримувати проведення відкритих земельних торгів, де гроші від продажу (оренди) будуть йти не на хабарі, а до міського бюджету. Впорядкувати джерела доходів від діяльності комунальних підприємств, щоб вони не відмивалися через посередників на кшталт «Росукренерго» за вигадані інформаційні послуги. Приклад КП «Міська інформаційна служба», яке збирає близько 1 млн.грн. на рік від рекламорозповсюджувачів і майже нічого не перераховує до міського бюджету! Розпочати діалог з громадськими організаціями, надати їм можливість здійснювати контроль за проведенням тендерних закупівель та виконанням робіт і послуг, які фінансуються за бюджетні кошти. Залучати фахівців від громадськості для обговорення і прийняття рішень по всім без виключення важливим проблемам міста. Діяти прозоро, оприлюднювати всі без виключення рішення виконкому та міської ради, а також розпорядження міського голови в Інтернеті. Продовжувати перелік пропозицій можна і надалі, але в мене є великі сумніви щодо бажання міської влади співпрацювати з громадськістю. А якщо «гора не идет к Магомеду, то Магомед пойдет к горе». Тому громада піде до влади!

Закликаю всіх небайдужих громадян прийти 30 березня в понеділок на 9:00 до будівлі міськвиконкому на пл. Дзержинського, 2, і висловити свою позицію по відношенню до міською влади. А якщо нас не почують, то наступна зустріч у нас відбудеться вже в Києві з президентом, прем'єр-міністром та генеральним прокурором. Я впевнений, що наша справа не безнадійна і сотні дніпродзержинців в столиці зможуть захистити свої права від сваволі місцевих «наполеонів».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...