App Store Google Play

Курочка – це тiльки початок

25.03.2009 11:38

Днями мер Підгороднього Павло Курочка нарешті отримав вирок: чиновника, звинуваченого у отриманні хабара в 200 тисяч доларів за виділення у власність ділянки в 5 га, чекають 9 років тюрми.

Розслідування та суд були, здавалось, нескінченними. Навіть керівник громадської організації «Земля і Воля» Костянтин Писаревський, який у своїх повідомленнях для ЗМІ неод­норазово викривав «діяння» Курочки, готовий був пожаліти горе-мера: «Навіть один день в слідчому ізоляторі - складне ви­пробовування для людини, а Курочку тримають там вже півтора року, це занадто жорстоко навіть як для хабарника». Даний вирок став зразково-показовим: така доля чекає тих чинуш, хто спробує підзаробити на державній землі. А таких у нас безліч: аби тюрем на всіх вистачило!

Не виняток, а тенденція

Чергова кримінальна справа по факту земельних махінацій в області була відкрита місяць тому, 16 лютого. Згідно постанови про її порушення, протягом двох років (2007 та 2008) в Дніпропетровському районі було незаконно порізане на ділянки та роздане ціле село. Так, завдяки підробним заявам, у власності «мертвих душ» опинилось майже 72 гектари у селі Волоське.

«Була використана особлива схема землезахоплення», - говорить Костянтин Писарев­ський.

Схема виглядає так. От, наприклад, заможна людина хоче отримати немаленьку ділянку. «Цінується наявність поруч автомагістралі або лісу», - говорить Писаревський. Ділянка оформляється в оренду підставній фірмі, далі вона ділиться на частини по 2 га, які за паспортними даними абсолютно сторонніх людей переоформлюються, після цього - даруються, а далі - перепродаються. Зрозуміло, що пересічні громадяни, яким невелику діляночку для ведення господарства обіцяє закон, залишаються ні з чим.  

Саме таким чином і була продана земля у с. Волоське, але сліди замести не встигли - так і з'явилась кримінальна справа. Фігурантами тут виступають цілий ряд можновладців - в.о. голови Дніпропетровської райдержадміністрації Олександр Шикуленко, начальник Дніпропетровського обласного управління земельних ресурсів Роман Нестеренко та в.о. голови Підгородянської міськради Наталія Самохіна. В разі, якщо їх причетність буде доведена, район отримає чудову нагоду влити свіжої крові в своє керівництво. Тим більше, що, за даними Писаревського, це вже далеко не перший факт того, як вказані люди розпродають державну землю замість того, щоб віддати її законним власникам - мешканцям м. Підгороднього та Дніпропетровського району.

Чи все купується за гроші?

Костянтин Іванович викрив ще одну схему земельного дерибану: простим людям, які звертаються до керівництва райадміністрації, повідомляється: вся вільна земля знаходиться за межами району. Якщо ж приходить хтось, у кого в гаманці - пачка «вічнозелених», якими він може поділитися з «власть імущімі» - розмова вже зовсім інша, його зустрічають ледь не з відкритими обіймами, і вільна земля «в межах» швиденько з'являється. «Ось ці ділянки, що виділені яс­кравим кольором, видаються райадміністрацією за «винагородження», - показує Костянтин Писаревський наглядну схему земельного дерибану в Підгородньому.

«За дєньгі можна купіть четирє жени, но конь ліхой нє імєєт цени», - шуткує Писаревський, маючи на увазі, що такій абсурдній та незаконній схемі повинен врешті прийти кінець, і додає: «От, наприклад, всі говорили, що Павло Курочка відкупиться, але завдяки співпраці громадських організацій та правоохоронних органів справа таки дійшла до суду, і він був засуджений». На одному Курочці представники громадськості зупинятись не збираються, слідом за колишнім мером Підгороднього повинні піти і чиновники райадміністрації, які обезземелюють простих людей, - впевнений Костянтин Іванович.  

Але на цьому фантазія охочих отримати і свою долю від земельного пирога не закінчується. Як розповідає Писаревський, подекуди, не витрачаю­чи часу на якісь там хитрі схеми, обласне керівництво в обхід райадміністрації видає свої розпорядження на відведення цілих масивів. А це вже запитання до правоохоронних органів.

Не вішатись, а стріляти

Подібних питань у «Землі і волі» назбиралась вже ціла колекція. Частину з них Костянтин Писаревський описав у зверненні до губернатора Віктора Бондаря під час зустрічі 18 березня. Довжина списку невирішених конфліктів, вказаних у заяві, вражає: тут і захоплення земельних ділянок в Підгородньому, Ямбурзі, Кіровському, Партизанському, нерозпаювання ділянок, що належать колишнім радгоспам, та ціла низка корупційних схем.

Деякі ситуації воістину абсурдні. «От, наприклад, пан Голяков - людина, яка в третьому поколінні працює на землі, - розповідає Писаревський, - в нього вкрали оригінали документів на землю в райадміністрації Дніпропетровського району. Тобто документи, за які він заплатив і які оформляв роками, просто зареєстрували на іншу особу. На сьогоднішній день на ділянку накладений арешт, і на цьому етапі конфлікт просто заморозили».

З подібними ситуаціями стикнулись також у фермерському господарстві (ФГ) «Рось-2» та інший фермер - Микола Ситник. Останній 30 років свого життя пропрацював скотарем, але оформити фермерське господарство йому не хочуть. «У нього украли проекти відведення та договори, а термін оренди землі скоро закінчується, - розпо­відає голова «Землі і волі», - до нього вже приїжджали на джипах та говорили, щоб не сподівався і далі займати цю ділянку». І додає: «Миколу Никифоровича привела в нашу організацію дружина прямо з лісо­смуги: він взяв мотузку та пішов вішатись».

За останні два роки настрій у фермерів змінився - зазначає представник громадськості - вони вже не хочуть вішатись, вони готові перекривати траси та брати в руки вила чи навіть рушниці. Оце «Земля і воля» і хоче донести до губернатора і влади. «Ми зацікавлені, щоб ці люди, в кого руки в мозолях, а чоботи в кізяку, змогли прокормити свої сім'ї, особливо в сьогоднішніх складних умовах», - говорить Костянтин Іванович.

Доколе?

Громадська організація чекає від керівника обл­держадміністрації пана Бондаря докладних роз'яснень та припинення свавілля у регіоні. «Якщо ми не побачимо реалізації законних вимог громадян області, то будемо вимагати Вашої відставки», - так закінчується звернення «Землі і волі» до губернатора.

ЛИЦА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...