App Store Google Play

Не прийшов на ЗНО - чекай наступного року!

24.03.2009 15:42

Учасники зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), котрі з будь-яких причин не з'являться на тестування, вже не матимуть можливості пройти його цього року. На цьому сьогодні на прес-конференції акцентував увагу міністр освіти і науки України Іван Вакарчук.

Відповідаючи на запитання журналістів, як вчинити тим, хто через хворобу, або з іншої поважної причини пропустив тестування, міністр зауважив: "А що робити тому, хто пропустив вступний іспит? Чекати наступного року". З тестуванням, за його словами, така ж сама ситуація - хто з якихось причин його пропустить, змушений буде готуватися на наступний рік.

Іван Вакарчук пояснив, що проведення додаткової сесії тестування минулого року показало її неефективність, тому що матеріальні витрати на її забезпечення не відповідали отриманому ефекту. Так, для проведення додаткової сесії витрачаються майже такі ж самі кошти, як і для основної, а на тестування приходить мізерна кількість учасників.

Міністр зауважив, що це поодинокі випадки, за якими "не можна будувати державну політику". Крім того, додав він, потрібно відповідально ставитися до витрат бюджетних коштів, і використовувати їх якнайефективніше.

Нагадаємо, що цього року Міністерство освіти і науки внесло зміни до організації та проведення ЗНО і відмінило додаткову сесію. Крім того, зменшено кількість предметів з одинадцяти (у 2008 році) до восьми і запроваджено тестування з чотирьох іноземних мов.

Результати усіх тестувань учасника ЗНО буде занесено до одного сертифікату (з кожного окремого предмету як 2008-го року, сертифікати не видаватимуться).

Цьогорічне тестування відбудеться в період з 6 травня по 5 червня.

УНІАН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...
Ну, ось і прийшов місяць-вересень, з якого традиційно починається навчальний рік у школярів та студентів. Цього року перше вересня можна було б назвати особливим. Як-не-як влітку вступив в дію закон п...