App Store Google Play

Чи буде буде ПРИВАТизовано Бондаря?

21.03.2009 11:14

Протягом достатньо тривалого часу група «Приват» була підкреслено аполітичною. Про жоден з партійних проектів, що виникли протягом останнього часу в Україні не можна було сказати, що він створюється за ініціативи чи за підтримки «приватівців». Вони намагалися демонструвати лояльність по відношенню до основних фігурантів, "не складати усі яйця в один кошик", тобто усім надавати певну підтримку та домовлятися згодом з переможцями, з тими "хто на коні".

Подібна політика сповідувалася ним як на загальнонаціональному рівні, так на місцевому, на рівні Дніпропетровська. На місцевому рівні її раціональність була підкріплена ще й тим, що робити ставку тут не було на кого, адже перспективних фігур місцевий політикум не породжував вже давно.

"Приватівці", за чутками, фінансували президентську команду, аж допоки переконалися в її безперспективності та неспроможності захистити їх інтереси, співробітничали з Тимошенко, отримавши можливість провести за списками БЮТ до парламенту кількох своїх лобістів, до числа яких відносять, наприклад, Палицю. Зрештою вони розсварилися й з прем'єркою, що влітку минулого року вилилося в скандальну статтю Коломойського на сайті «Української правди». У своєму інтерв'ю він назвав Тимошенко «чорною вдовою», невдахою в бізнесі, яка ненавидить успішних підприємців та заявив, що в разі обрання Тимошенко Президентом України він себе особисто бачить ... в еміграції.

Тоді це напевно, було піком неприязності, але зараз відносини між БЮТ та «Приватом», які все більше нагадують гойдалку чи маятник, хитнулися в зворотному напрямку, в напрямку співпраці. Коли умови погіршилися, ситуація ускладнилася, земляки знову згадали одне про одного. В керівництві найбільшого державного холдингу країни - НАК «Нафтогаз України» з'явився Валентин Франчук, який донедавна був комерційним директором «Укрнафти», компанії якою керує «Приват», володіючи 42 % її акцій. Крісло замісника голови державного підприємства «Укртранснафта» (монополіст по транспортуванню нафти в країні) зайняв Олександр Лазорко, який очолював підконтрольний «Привату» НПК «Галичина».

Усе це говорить про укладення певних домовленостей між «приватівцями» та Тимошенко. Перші отримують можливості лобіювати свої інтереси в нафтогазовій сфері, а прем'єр-міністр перед президентськими виборами отримує підтримку каналу «1+1», та інших підконтрольних групі медіа-активів.

Що може означати співпраця Тимошенко і «Приватівців» на загальнонаціональному рівні для Дніпропетровська? Відомо про гострі суперечки та тривале протистояння, яке виливалося в поширення компромату, судові позови та скандали між місцевими БЮТівцями, в першу чергу Арутюновим та Соколовим, та молодшими партнерами з групи «Приват», такими як Корбан, та його колегами - «забудовниками». Суперечки за площі Леніна та Островського, як і за інші ласі земельні об'єкти та нерухомість й досі на слуху, й досі не завершені. Вони будуть продовжуватися, але вже в нових умовах, в умовах партнерських стосунків на загальнонаціональному рівні.

Але парадоксальним чином це не відіб'ється на позиціях Арутюнова та Соколова в рамках партійної організації. «Приватівці» можуть конкурувати з ними в боротьбі за землю, будинки та інші ресурси, але не за контроль над партійною організацією, над фракцією, оскільки у їх розпорядженні немає альтернативи, яку вони могли б запропонувати в якості нового «розпорядника» для місцевого БЮТу. Тому домовленості, які відбуваються «нагорі», місцевих проблем бізнесменів не вирішать. Потрібно формувати власний владний ресурс на місцевому рівні, а це наштовхується на кадрове питання. Для ефективного протистояння, для вирішення питань на рівні міста, потрібні власні представники в місцевій владі, але такого «кадрового резерву» у групи немає. Тому постає завдання його формування.

"Приват" має можливості, а тепер і бажання, "вкластися" на місцевому рівні в чиюсь політичну кар'єру, але це має бути людина з амбіціями та перспективою. Таких в Дніпропетровську мало, практично немає. Фактично їх лише двоє - Загід Краснов та Віктор Бондар. При цьому Краснов є більш самодостатнім та менш перспективним за віком, за особистісними характеристиками, за професійним досвідом та пов'язаним з ним статусом, за зв'язками.

З Бондарем у «приватівців» вже налагоджена «конструктивна співпраця». Зокрема в так званому "Списку губернатора", яким був створений для лобіювання на взаємовигідній основі інтересів дружніх до нього забудовників, об'єкти що належать Корбану та компанії становлять суттєву частину переліку. Сам Бондар теж зараз знаходиться на роздоріжжі. Назвати його самостійною та самодостатньою фігурою язик не повертається. Президентська команда, до якої він належить, здається, доживає своє, тому питання пошуку підтримки та нової команди для губернатора стає все важливішим. Від цього залежать його подальші перспективи.

В українській політиці одинаки не виживають, орудують виключно групи, великі чи маленькі. Якогось широкого вибору у Бондаря в цьому плані немає, тому логічним для нього було б шукати опори в своїй вотчині, якою саме і є наша область. Зазвичай «приватівці» претендують практично на усі привабливі активи в області, і дуже часто саме вони їх отримують. Як то воно буде цього разу?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...