App Store Google Play

Атракціони запустять лише після перевірок

21.03.2009 11:29

Територіальне управління Держгірпромнагляду по Дніпропетровській області з 1 квітня розпочне щорічні цільові перевірки готовності підприємств, суб`єктів господарської діяльності та фізичних осіб до безпечної експлуатації пересувних та стаціонарних атракціонів у літній період.

Як повідомив начальник Дніпропетровської державної інспекції промислової безпеки та охорони праці в будівництві, енергетиці, об`єктах котлонагляду та підйомних споруд Микола Риженков, в ході обстежень перевірятиметься виконання власниками умов щодо безпечної експлуатації атракціонної техніки, технічний стан атракціонів, а також наявність та ведення технічної документації з безпечної експлуатації механічних атракціонів та з питань охорони праці.

Торік під час аналогічних перевірок інспектори Держгірпромнагляду обстежили на території Дніпропетровської області 71 атракціон, виявили та видали приписи щодо усунення 124 порушень. У 46 випадках експлуатація атракціонів тимчасово призупинялась. До адміністративної відповідальності були притягнуті 11 посадових осіб підприємств, які здійснюють експлуатацію атракціонної техніки.

В Центральному міському парку імені Лазаря Глоби вже почалася підготовка атракціонів до експлуатації. За словами адміністрації, офіційна дата запуску - 1 травня, тільки після всебічної перевірки, але за умови гарної погоди можливе часткове включення й раніше, адже "люди дуже просять".

Наразі вигляд у каруселей та автодрому не надихає - облізла фарба, вицвілий пластик сидінь та іржа металевих елементів кріплення та безпеки. Основним об'єктивним фактором виходу атракціонів з ладу є час - більшості з каруселей та інших механізованих атракціонів понад 20 років, деяким - за 30.

Адміністрація парку жаліється, що на нові атракціони грошей немає і не буде ніколи, але запевняє, що цьогоріч в парку буде багато нових розважальних майданчиків приватних підприємців, так що розвага дітлахам і їх батькам буде забезпечена. Щоправда, дорого і зовсім не у бюджет міста, з якого можна було б і нових атракціонів купити. Принаймні, тримати в належному стані існуючі.

 

Для довідки тих, хто хоче покататися на неперевірених атракціонах та тих, хто ці атракціони експлуатує:

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1631 від 15 жовтня 2003 року стаціонарні та пересувні атракціони є об`єктами підвищеної небезпеки. Підприємства, які здійснюють їх експлуатацію, зобов`язані отримати відповідний дозвіл Держгірпромнагляду, а також дотримуватись вимог НАОП „Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки".

Відповідно до законодавства власник або орендар атракціонів зобов`язаний утримувати об`єкт у належному технічному порядку, берегти його від ушкоджень, здійснювати поточний ремонт, а також несе повну відповідальність за безпеку роботи власного атракціону.

Зокрема, згідно з вимогами нормативного акту „Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки" щорічно перед початком сезону, а також при введенні атракціону в експлуатацію після ремонту, власник повинен здійснювати технічний огляд з метою перевірки справності та надійності обладнання. Окрім того, нормативами передбачено також щоденний огляд атракціону відповідальними особами підприємства із записом результатів огляду в журнал технічних оглядів.

Узгодження місця проведення гастрольних заходів, а також надання рішення на право розміщення пересувної атракціонної техніки здійснюється місцевими органами виконавчої влади за наявності дозволу Держгірпромнагляду на експлуатацію об`єкта підвищеної небезпеки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...