App Store Google Play

Атракціони запустять лише після перевірок

21.03.2009 11:29

Територіальне управління Держгірпромнагляду по Дніпропетровській області з 1 квітня розпочне щорічні цільові перевірки готовності підприємств, суб`єктів господарської діяльності та фізичних осіб до безпечної експлуатації пересувних та стаціонарних атракціонів у літній період.

Як повідомив начальник Дніпропетровської державної інспекції промислової безпеки та охорони праці в будівництві, енергетиці, об`єктах котлонагляду та підйомних споруд Микола Риженков, в ході обстежень перевірятиметься виконання власниками умов щодо безпечної експлуатації атракціонної техніки, технічний стан атракціонів, а також наявність та ведення технічної документації з безпечної експлуатації механічних атракціонів та з питань охорони праці.

Торік під час аналогічних перевірок інспектори Держгірпромнагляду обстежили на території Дніпропетровської області 71 атракціон, виявили та видали приписи щодо усунення 124 порушень. У 46 випадках експлуатація атракціонів тимчасово призупинялась. До адміністративної відповідальності були притягнуті 11 посадових осіб підприємств, які здійснюють експлуатацію атракціонної техніки.

В Центральному міському парку імені Лазаря Глоби вже почалася підготовка атракціонів до експлуатації. За словами адміністрації, офіційна дата запуску - 1 травня, тільки після всебічної перевірки, але за умови гарної погоди можливе часткове включення й раніше, адже "люди дуже просять".

Наразі вигляд у каруселей та автодрому не надихає - облізла фарба, вицвілий пластик сидінь та іржа металевих елементів кріплення та безпеки. Основним об'єктивним фактором виходу атракціонів з ладу є час - більшості з каруселей та інших механізованих атракціонів понад 20 років, деяким - за 30.

Адміністрація парку жаліється, що на нові атракціони грошей немає і не буде ніколи, але запевняє, що цьогоріч в парку буде багато нових розважальних майданчиків приватних підприємців, так що розвага дітлахам і їх батькам буде забезпечена. Щоправда, дорого і зовсім не у бюджет міста, з якого можна було б і нових атракціонів купити. Принаймні, тримати в належному стані існуючі.

 

Для довідки тих, хто хоче покататися на неперевірених атракціонах та тих, хто ці атракціони експлуатує:

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1631 від 15 жовтня 2003 року стаціонарні та пересувні атракціони є об`єктами підвищеної небезпеки. Підприємства, які здійснюють їх експлуатацію, зобов`язані отримати відповідний дозвіл Держгірпромнагляду, а також дотримуватись вимог НАОП „Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки".

Відповідно до законодавства власник або орендар атракціонів зобов`язаний утримувати об`єкт у належному технічному порядку, берегти його від ушкоджень, здійснювати поточний ремонт, а також несе повну відповідальність за безпеку роботи власного атракціону.

Зокрема, згідно з вимогами нормативного акту „Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки" щорічно перед початком сезону, а також при введенні атракціону в експлуатацію після ремонту, власник повинен здійснювати технічний огляд з метою перевірки справності та надійності обладнання. Окрім того, нормативами передбачено також щоденний огляд атракціону відповідальними особами підприємства із записом результатів огляду в журнал технічних оглядів.

Узгодження місця проведення гастрольних заходів, а також надання рішення на право розміщення пересувної атракціонної техніки здійснюється місцевими органами виконавчої влади за наявності дозволу Держгірпромнагляду на експлуатацію об`єкта підвищеної небезпеки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...