App Store Google Play

Атракціони запустять лише після перевірок

21.03.2009 11:29

Територіальне управління Держгірпромнагляду по Дніпропетровській області з 1 квітня розпочне щорічні цільові перевірки готовності підприємств, суб`єктів господарської діяльності та фізичних осіб до безпечної експлуатації пересувних та стаціонарних атракціонів у літній період.

Як повідомив начальник Дніпропетровської державної інспекції промислової безпеки та охорони праці в будівництві, енергетиці, об`єктах котлонагляду та підйомних споруд Микола Риженков, в ході обстежень перевірятиметься виконання власниками умов щодо безпечної експлуатації атракціонної техніки, технічний стан атракціонів, а також наявність та ведення технічної документації з безпечної експлуатації механічних атракціонів та з питань охорони праці.

Торік під час аналогічних перевірок інспектори Держгірпромнагляду обстежили на території Дніпропетровської області 71 атракціон, виявили та видали приписи щодо усунення 124 порушень. У 46 випадках експлуатація атракціонів тимчасово призупинялась. До адміністративної відповідальності були притягнуті 11 посадових осіб підприємств, які здійснюють експлуатацію атракціонної техніки.

В Центральному міському парку імені Лазаря Глоби вже почалася підготовка атракціонів до експлуатації. За словами адміністрації, офіційна дата запуску - 1 травня, тільки після всебічної перевірки, але за умови гарної погоди можливе часткове включення й раніше, адже "люди дуже просять".

Наразі вигляд у каруселей та автодрому не надихає - облізла фарба, вицвілий пластик сидінь та іржа металевих елементів кріплення та безпеки. Основним об'єктивним фактором виходу атракціонів з ладу є час - більшості з каруселей та інших механізованих атракціонів понад 20 років, деяким - за 30.

Адміністрація парку жаліється, що на нові атракціони грошей немає і не буде ніколи, але запевняє, що цьогоріч в парку буде багато нових розважальних майданчиків приватних підприємців, так що розвага дітлахам і їх батькам буде забезпечена. Щоправда, дорого і зовсім не у бюджет міста, з якого можна було б і нових атракціонів купити. Принаймні, тримати в належному стані існуючі.

 

Для довідки тих, хто хоче покататися на неперевірених атракціонах та тих, хто ці атракціони експлуатує:

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1631 від 15 жовтня 2003 року стаціонарні та пересувні атракціони є об`єктами підвищеної небезпеки. Підприємства, які здійснюють їх експлуатацію, зобов`язані отримати відповідний дозвіл Держгірпромнагляду, а також дотримуватись вимог НАОП „Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки".

Відповідно до законодавства власник або орендар атракціонів зобов`язаний утримувати об`єкт у належному технічному порядку, берегти його від ушкоджень, здійснювати поточний ремонт, а також несе повну відповідальність за безпеку роботи власного атракціону.

Зокрема, згідно з вимогами нормативного акту „Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки" щорічно перед початком сезону, а також при введенні атракціону в експлуатацію після ремонту, власник повинен здійснювати технічний огляд з метою перевірки справності та надійності обладнання. Окрім того, нормативами передбачено також щоденний огляд атракціону відповідальними особами підприємства із записом результатів огляду в журнал технічних оглядів.

Узгодження місця проведення гастрольних заходів, а також надання рішення на право розміщення пересувної атракціонної техніки здійснюється місцевими органами виконавчої влади за наявності дозволу Держгірпромнагляду на експлуатацію об`єкта підвищеної небезпеки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...