App Store Google Play

Коломойський не встиг заправитись

20.03.2009 11:36

Мережа Автозаправок ANP, яку група "Приват" купила в акціонерів Укрпромбанку, виявилася в нього в заставі. "Приват" не зміг вступити в права володіння заправками через введення в Укрпромбанк тимчасової адміністрації.

Акціонери Укрпромбанку подали позов до Нацбанку з вимогою вивести звідти тимчасову адміністрацію, тому що вона заважає їм закінчити процес продажу "Привату" мережі заправок ANP. Позов розглядається в Господарському суді Києва. Одночасно в цей же суд надійшов позов групи "Приват" до Укрпромбанку. Група Ігоря Коломойського вимагає визнати недійсним договір застави на мережу ANP. " Наприкінці 2008 року власники "Альфа-нафти" і група "Приват" домовилися про продаж мережі заправок ANP. Але в банк увійшла тимчасова адміністрація, і процес застопорився", - пояснило причини такої судової активності джерело в Укрпромбанку.

Справжні власники Укрпромбанку ніколи не були відомі широкій громадськості. За даними НБУ на початок року, 34% акцій банку належало ТОВ "АВС", стільки ж ТОВ "Укрпромсервіс", а ТОВ "КБ Нафтовий" володів 32% акціями банку. Усі ці ТОВ підконтрольні компанії OOO "НК Альфа-Нафта" (до 2009 року володіла мережею заправок ANP), яка у свою чергу, за інформацією вітчизняних ЗМІ, підконтрольна Айку Памбухчяну, що є президентом Союзу вірменів України.

Наприкінці 2008 року з'явилася інформація про те, що "Альфа-Нафта" продає мережу заправок ANP ( близько 500 АЗС) групі "Приват". Аналітики інвесткомпанії "Конкорд Капітал" оцінюють суму угоди в 450-700 мільйонів доларів.

Але, як стало відомо "Делу", ще до початку переговорів про продаж мережі заправок "Привату" "Альфа-Нафта" одержала кредит під їхню заставу від Укрпромбанку. Як видно, у хазяїв "Альфа-Нафти" немає бажання погашати кредит, узятий у власному банку, принаймні так вважають вкладники Укрпромбанку. У день проведення судових засідань вони пікетували під будівлею суду, з вимогою не дати вивести заправки з Укрпромбанку.

Імовірно, введення тимчасової адміністрації заважає акціонерам закінчити процес продажу заправок "Привату". "Акціонери банку не можуть ухвалювати ніяких рішень, поки в ньому працює тимчасова адміністрація. Загальні збори і наглядову раду банку провести не можна", - пояснює юрист судового департаменту юридичної компанії Magisters Ярослав Олійник.

Варто відзначити, що засідання суду вже кілька разів відкладалося. Перше засідання за позовом "Альфа-Нафта" до НБУ було призначено на 24 лютого і було перенесено. Не відбулося і наступне засідання, призначене на 5 березня. Юристи солідарні в думці, що юридична перевага на боці Нацбанку й акціонерам Укрпрому буде дуже важко добитися виводу тимчасової адміністрації з банку. "Справа це складна, адже в НБУ є законодавче право вводити в банках тимчасову адміністрацію", - говорить Олійник.

Можливо, саме ця обставина змусила "Приват" подати позов зі свого боку. Вони вимагають, щоб суд дозволив вивести з під застави новопридбані заправки. У той же час тимчасовий адміністратор Укрпромбанку Олександр Майданюк говорить, що гроші за АЗС у банк не надходили.

Леся ВОЙТИЦЬКА, Finance.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...