App Store Google Play

Армія буде козацька!

17.03.2009 14:48

Нарешті здійснилася давня мрія козаків та військових Збройних Сил України. Згідно з Указом Президента України "Про концепцію допризовної підготовки військово-патріотичного виховання молоді"  до командування 6 Армійського корпусу звернулися козаки Кодацької паланки Війська Запорозького низового та Обласної Федерації "Бойового Гопака", щоб в рамках Програми щодо підготовки призовників до служби у збройних Силах України разом з військовими взяти участь у виховані молоді допризовного віку.

Варто зазначити, що досі такої роботи в Україні не проводилось, тож досвіду немає, але козаки і раніше спілкувалися з військовими, привозили дітей на екскурсії. В свою чергу військові завжди гостино зустрічали відвідувачів, показували бойову техніку та зброю, але щоб селити дітей з козаками в казармі та проводити з ними хоча і малі, але тактичні навчання -  такого досі не було.

Військові поставилися до навчання за усіма правилами: професійно підкоригували складений козаками план заходів та дали дозвіл. Особисто опікувався цим командир 6-го Армійського корпусу генерал-лейтенант Сергій Борисович Бесараб.

Збір було призначено на 8 ранку суботи, 14 березня, на базі 93 окремої механізованої бригади в селищі Черкаське, де командує полковник Довгань Ігор Андрійович. У призначений час на місце збору прибули козаки Кодацької, Протовчанської та Інгульської паланок Війська Запорізького низового, Обласної федерації "Бойового гопаку", були навіть представники з Києва.

Гостей зустріли та провели до казарми, де, як годиться, кожному солдатові виділили ліжко, білизну і навіть саперну лопатку. Згідно козацьким звичаям, козаки обрали наказного отамана, старшину та розбились на рої та чоти, у яких було порівну досвідчених козаків, які вже відслужили в армії, та хлопців, які досі не служили. Чимало було батьків-козаків, які приїхали разом із синами, щоб передати їм свій досвід.

Після інструктажу з техніки безпеки пролунала команда "Шикуйсь!" і почалась нелегка, проте надзвичайно цікава повноцінна служба. Спочатку було ознайомлення зі стрілковою зброєю починаючи від часів нагану та кулемету "Максим", яку виклали на плацу для демонстрації. Потім відбулася екскурсія по парку техніки, де кожен бажаючий мав змогу посидіти за кермом, або на місці командира справжнього танку.

Далі почались тактичні заняття зі стрілкової підготовки у повному обмундируванні зі стріляниною та вибухами імітаційних гранат, але навіть найменші козачата не злякались, адже поруч були їх батьки-козаки які випромінювали впевненість.

А потім, як і завжди у армії, війна - війною, а обід за розкладом. І він був смачний, як ніколи! Слід додати, що екстриму додала ще й погода: дощ періщив два дні поспіль, втім, це не зупинило навчання. Як і годиться, проводилась фізична підготовка, долалися смуги перешкод, в полі здійснювалась тактична підготовка, а також тренування з Бойового гопака. Навіть вночі служба не припинялась - організована охорона вартувала військову частину.

Аж під вечір 15 березня козаки подякували господарям за гостинність, отримали у відповідь добрі слова від заступника командира з виховної роботи - підполковника Руслана Євгенійовича Костевича, та й роз'їхались по місцях дислокації, кажучи по-військовому.

Тепер кожен, хто отримав досвід, вже на місці формуватиме загони, що братимуть участь у наступних навчаннях. А вони вже не за горами і є велике сподівання, що минуть нарешті ті часи, коли армії бракувало призовників, адже вихована молодь зрозуміє, що крім них самих ніхто не захистить їх державу.

Фоторепортаж про подію

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...