App Store Google Play

Налітай! Подешевшало! Міська рада продає землю

16.03.2009 12:27

Дніпропетровська міська рада продовжує демонструвати свою відкритість та прозорість: спочатку у неї з'явився сайт, на якому можна знайти хіба що телефони управлінь та анонси подій типу виставок, прес-конференцій та сесій. Водночас чиновники за вказаними телефонами повідомляють, що інформації та довідок громадянам (і журналістам!) не надають, а про текстові версії прес-конференцій та про прийняті на сесіях рішення - годі і мріяти.

Другим кроком до прозорості та демократії стало впровадження у міській раді нової системи електронного голосування та ведення стенограми. Однак, витрачені на недешеву забавку сім з гаком мільйонів бюджетних гривень виявилися звичайними дешевими понтами - на додачу до того, що система, як говорить наш міський голова,  постійно "глючить", уся її прозорість зводиться нанівець рішенням депутатів про надання самим собі дозволу голосувати чужими картками.

Третім кроком стало ухвалення міською радою Правил забудови Дніпропетровська. Однак, довгоочікуваний та широко анонсований документ виявився офіційно схваленим збірником корупційних схем, від якого у виграші залишилися хто завгодно - депутати, забудовники, але не дніпропетровці. Існуючі та потенційні забудовники отримали чіткі "правила гри", як називає їх головний архітектор Дніпропетровська Юлія Саєнко, та ще й можливість автоматично узаконити раніше розпочате незаконне будівництво, адже та ж таки Юлія В'ячеславівна запевнила городян, що усі об'єкти, що будуються в місті, повністю відповідають концепції утаємниченого Генплану, дзеркалом якого є абсолютно відкриті Правила забудови, які вже скоро місяць, як "уточнюються" у фракціях та комітетах, і саме тому досі відсутні на сайті ГоловАПУ. Не виключено, що одним з "уточнень" є складання прайс-листа з розцінками на послуги ГоловАПУ та міської ради, що видаватиметься забудовникам разом із примірником Правил.

Черговим вчиненим міською владою "проривом" стало наповнення міської скарбниці через продаж земельних ділянок. Прес-служба міської ради розповсюдила повідомлення про те, що цього року наші з вами обранці покладуть усі своє сили на виконання бюджету і не допустять повторення торішньої ситуації, коли план з продажу земельних ділянок був виконаний ледь на половину, а до скарбниці міста надійшло трохи менше за 28 мільйонів гривень.

Отож, цьогоріч Управління земельних ресурсів запланувало продати 36 земельних ділянок. При цьому три з них... вже продані сукупно за два мільйони гривень. Це у чотирнадцять (!) разів менше, ніж виторгували торік за ту ж саму кількість ділянок, та у півтора рази менше за середню вартість проданих упродовж 2000-2007 років ділянок - 1 мільйон гривень.

Всі ми, звичайно, в курсі, що у світі лютує фінансово-економічна криза з усіма ймовірними, а подекуди навіть неймовірними наслідками, тож таке катастрофічне здешевшання безцінної міської землі не повинне нас дивувати. "Безцінною" земля у Дніпропетровську є в буквальному сенсі, адже ані у повідомленні прес-служби, ані на сайті земельного управління, ані на розрекламованому з біл-бордів сайті міської ради жодним словом не згадуються площа і місце розташування проданих та підготовлених на продаж (а їх, за інформацією тієї ж таки прес-служби, ще десять) ділянок. Міська рада традиційно проігнорувала вимоги закону щодо обов'язкового інформування громадськості про продаж земельних ділянок, що перебувають у державній та комунальній власності, та щодо  порядку оприлюднення інформації про виставлені на продаж земельні ділянки - публікації у найбільш масових ЗМІ регіону та на інформаційних щитах даних про розмір ділянки, її цільове призначення, оціночну вартість тощо. На офіційному сайті земельного управління найсвіжіша інформація взагалі датована 2007 роком (!). Тож  ані прицінитися, ані перевірити справедливість продажу вже реалізованої землі неможливо.

Втім, навіть якщо ви маєте один-два мільйони вільних коштів, шансів придбати кілька метрів (гектарів) землі буде непросто. Оскільки практика проведення земельних аукціонів у нашому місті вже не перший рік усіляко блокується та гальмується певними представниками депутатського корпусу, придбати землю можна у два способи. Перший і найчастіше вживаний - це викуп земельної ділянки за фактом розташування на ній об'єкту нерухомості, власником якого ви є. Саме у такий спосіб були продані усі торішні та цьогорічні ділянки. Розгляд заявок власників нерухомості та оцінювання земельних ділянок здійснює профільна комісія міської ради. Вартість ділянки залежатиме від її площі та району розташування.

Якщо ви не є щасливим власником нерухомості у вподобаному вами районі міста, Управління земельних ресурсів за допомогою секретного документу - Генплану може підшукати для вас якийсь клаптик землі під старими, знесеними, або ж відчудженими з інших причин будівлями. Звичайно, що такі ділянки, за законом, мають продаватися виключно через земельні аукціони, однак закон, як відомо - мов дишло, а покупець - завжди правий. Тож за ваші гроші продавець може здійснити будь-яку вашу забаганку. Тим пак, що затверджене Кабміном Тимчасове положення про порядок продажу земельних ділянок шляхом проведення аукціонів дозволяє проводити їх у максимально зручний спосіб для тих або інших лобістів всередині земельної комісії.

Безперечно, в умовах кризи та як наслідок - ймовірного невиконання бюджету-2009, продаж та передача в оренду земельних ділянок є чи не найголовнішим механізмом наповнення міської скарбниці. Проте, ефект від цього джерела наповнення бюджету буде досягнутий лише у випадку, коли механізм передачі буде прозорим та конкурентним, а необхідною умовою передачі земельних ділянок в оренду, або виставлення їх на продаж стане встановлення їх ринкової вартості, яка має визначатись шляхом проведення експертної грошової оцінки землі, здійснювати яку, так само, як і нести кримінальну відповідальність за її достовірність, повинні незалежні компанії, які мають ліцензію Держкомзему. Окрім цього, на продаж мають бути виставлені виключно ті ділянки, на яких дозволена забудова, а не заповідні території, парки, сквери та інші зелені зони. Тож ще однією умовою має стати наявність відповідних висновки екологів, служб охорони пам'яток тощо.

Щоправда, для того, щоб усі ці умови з розряду фантазій перейшли до реалій життя необхідно подолати найголовнішу і найстрашнішу кризу, якою аж до кісток загребущих рук та райдужки завидющих очей просякнута уся наша бодай мінімального рівня влада - кризу безвідповідальності, вседозволеності, безкарності та зневаги по відношенню до громади.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...