App Store Google Play

Дефіцит, купони... Що далі?

11.03.2009 17:33

Українці вже мали нагоду пригадати забуте досі слово "дефіцит" - нещодавно з полиць супермаркетів та магазинів в декількох областях країни зникла сіль. Попри запевнення представників влади та виробників, громадяни потроху починають робити запаси "на чорний день". А відтепер дніпропетровці мають можливість згадати й зовсім "раритетний" термін - "купони".

Економічна криза вносить свої корективи в життя індустріального Дніпропетровська.  Одне з провідних підприємств міста - ВАТ «Дніпропетровський агрегатний завод» - налагодило випуск власної «валюти»: товарних чеків, що своїм виглядом нагадують купони 1990-х років. Як і належить грошовим знакам, чеки мають номінал і спеціальний захист. Щоправда, їх обіг відбувається виключно всередині підприємства. На чеки, якими частково видають зарплату, можна пообідати в заводській їдальні або отоваритися продуктами харчування, що надходять на завод за обміном продукцією з сільгоспвиробниками.

Керівник підприємства Євген Морозенко запевняє, що зарплата видається товарними чеками лише за бажанням працівників, які написали заяву власноруч. Проте самі заводчани цим нововведенням, що дозволяє купувати дешеві продукти, судячи з їхніх відгуків, вельми задоволені. Тим більше, що ціни в міських магазинах надто «кусаються».

Тим часом у Дніпропетровську вперше за багато років почав відчуватися дефіцит продуктів харчування. Це не на жарт стривожило міську владу, яка провела в мерії круглий стіл для обговорення цієї ситуації з виробниками хлібної і молочної продукції, а також керівниками великих торгівельних мереж. За інформацією останніх, сьогодні в торгівлю недонадходить понад 30% продовольчих товарів. Виною тому - криза платежів: магазини несвоєчасно розраховуються з виробниками продукції. А затримка платежів у свою чергу зумовлена тим, що банки підняли кредитні ставки на 40%. Дає про себе знати й зниження купівельної спроможності населення.

«Споживач, - зауважила заступник мера Ірина Зайцева, - вже звик до цивілізованої торгівлі, а місто позбулося кіосків і лотків, які за останні роки поступилися місцем комфортабельним супермаркетам. Однак, якщо стосунки виробників із торгівельними мережами стануть збитковими, то вони можуть піти з магазинів, аби торгувати на відкритих майданчиках».

Ідея створення подібних майданчиків уже обговорювалася під час розробки антикризової програми міської ради Дніпропетровська. Проте сама програма досі перебуває в стадії розробки. Можливо, тому влада міста вирішила укласти з виробниками і торгівельними мережами тристоронній меморандум про спільну антикризову діяльність. А заодно розробити проект створення мережі «соціальних магазинів» для малозабезпечених городян, де товари продаватимуться без торгівельної надбавки і за низькими цінами.

"День"

Читайте також

Факір

Факір

17 Вересня 14:15
Уроки англійської

Уроки англійської

25 Травня 14:15

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...