App Store Google Play

Дефіцит, купони... Що далі?

11.03.2009 17:33

Українці вже мали нагоду пригадати забуте досі слово "дефіцит" - нещодавно з полиць супермаркетів та магазинів в декількох областях країни зникла сіль. Попри запевнення представників влади та виробників, громадяни потроху починають робити запаси "на чорний день". А відтепер дніпропетровці мають можливість згадати й зовсім "раритетний" термін - "купони".

Економічна криза вносить свої корективи в життя індустріального Дніпропетровська.  Одне з провідних підприємств міста - ВАТ «Дніпропетровський агрегатний завод» - налагодило випуск власної «валюти»: товарних чеків, що своїм виглядом нагадують купони 1990-х років. Як і належить грошовим знакам, чеки мають номінал і спеціальний захист. Щоправда, їх обіг відбувається виключно всередині підприємства. На чеки, якими частково видають зарплату, можна пообідати в заводській їдальні або отоваритися продуктами харчування, що надходять на завод за обміном продукцією з сільгоспвиробниками.

Керівник підприємства Євген Морозенко запевняє, що зарплата видається товарними чеками лише за бажанням працівників, які написали заяву власноруч. Проте самі заводчани цим нововведенням, що дозволяє купувати дешеві продукти, судячи з їхніх відгуків, вельми задоволені. Тим більше, що ціни в міських магазинах надто «кусаються».

Тим часом у Дніпропетровську вперше за багато років почав відчуватися дефіцит продуктів харчування. Це не на жарт стривожило міську владу, яка провела в мерії круглий стіл для обговорення цієї ситуації з виробниками хлібної і молочної продукції, а також керівниками великих торгівельних мереж. За інформацією останніх, сьогодні в торгівлю недонадходить понад 30% продовольчих товарів. Виною тому - криза платежів: магазини несвоєчасно розраховуються з виробниками продукції. А затримка платежів у свою чергу зумовлена тим, що банки підняли кредитні ставки на 40%. Дає про себе знати й зниження купівельної спроможності населення.

«Споживач, - зауважила заступник мера Ірина Зайцева, - вже звик до цивілізованої торгівлі, а місто позбулося кіосків і лотків, які за останні роки поступилися місцем комфортабельним супермаркетам. Однак, якщо стосунки виробників із торгівельними мережами стануть збитковими, то вони можуть піти з магазинів, аби торгувати на відкритих майданчиках».

Ідея створення подібних майданчиків уже обговорювалася під час розробки антикризової програми міської ради Дніпропетровська. Проте сама програма досі перебуває в стадії розробки. Можливо, тому влада міста вирішила укласти з виробниками і торгівельними мережами тристоронній меморандум про спільну антикризову діяльність. А заодно розробити проект створення мережі «соціальних магазинів» для малозабезпечених городян, де товари продаватимуться без торгівельної надбавки і за низькими цінами.

"День"

Читайте також

Факір

Факір

17 Вересня 14:15
Уроки англійської

Уроки англійської

25 Травня 14:15

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...