App Store Google Play

Про що розповість капелюшок

10.03.2009 16:04

Звичайно, що найперший мотив турботи про оздоблення голови - утилітарний: волосся, яке спадає на обличчя, вуха, шию, плечі, не лише завдає загальне неприємне відчуття, але також заважає бачити, чути. А іноді неприбране волосся може становити серйозну небезпеку: як-от коли проходиш крізь густі зарості.

Однак, дуже скоро з'ясувалося, що це дуже гарний спосіб заявити про себе: про свої якості (хоробрий воїн або освічена дівчина, яка знає котрий саме «капелюшок» слід обрати згідно етикету);  свій соціальний стан; матеріальне становище тощо. Він допомагає опинитися в центрі загальної уваги, привернути увагу погляд представника протилежної статі до своєї хитромудрої споруди на голові.

Саме тому головний убір став однією з важливих складових костюму всіх епох та в усіх народів. Його вигляд, спосіб носіння залежав від соціально-економічних факторів, географічних та кліматичних умов, історичного розвитку суспільства, світоглядних уявлень, релігійних вірувань народу і сьогодні може розповісти історику про свого власника більше, ніж сто фоліантів.

Колекція головних уборів Дніпропетровського історичного музею формувалася зусиллями багатьох поколінь колекціонерів, наукових співробітників, реставраторів. Початок коелкції поклав Дмитро Іванович Яворницький, чия особлива заслуга полягає у підборі зразків українського народного одягу. Прикрасою колекції стали речі з особистих зібрань мешканців нашого міста.

Зараз колекція налічує понад 500 одиниць вбрання, зокрема, народні головні убори українців, росіян, німців, угорців, татар; мундирні головні убори чиновників російської імперії та військових, а також елегантні капелюшки «світських левиць» ХХ століття. Перлиною цієї колекції є жіночі головні убори - народні очіпки, кокошники, намітки, тухмайди, міські чепці, «шляпки» -  що прикрашали мешканок нашого краю, робили їх ще більш загадковими і неповторними.

77 жіночих головних уборів XVIII - ХХ ст. із зібрання музею представлені на цій виставці. А ще - яскраві національні костюми та жіночі портрети  різних часів з незмінно цікавими зачісками та головними уборами.

Виставка триватиме до 15 квітня

Адреса: м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 16 (будівля Діорами «Битва за Дніпро»)
Тел. для довідок: 8 (0562) 46-34-22; 8 (0562) 46-34-26: 
Часи роботи: 10.00 - 19.00  Вихідний: понеділок

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...