App Store Google Play

Дніпропетровщині бракує лікарів

05.03.2009 12:20

Навіть в умовах фінансово-економічної кризи та значного збільшення рівня безробіття, в регіоні досі бракує працівників електотранспорту, комунальної сфери, освіти, та здоров'я.

Укомплектованість штату лікарів у закладах охорони здоров'я Дніпропетровщини складає 76,4%, у районах - 70,2%. Таку статистику оприлюднила прес-служба Дніпропетровської облдержадміністрації.

На сьогодні лікарням області бракує 4700 лікарів та близько 2700 середніх медичних працівників. При цьому кількість працюючих лікарів продовжує зменшуватися. Сьогодні у галузі охорони здоров'я області працюють понад 75 тисяч осіб, зокрема 13 тис. 170 лікарів та 28,4 тис. медсестер. У 2007 році медсестер було більше на 400, а лікарів - на 30 осіб. Іншою значною проблемою є вік працівників: ледь не третина від усіх лікарів - пенсійного віку.

За даними ОДА, мережа галузі охорони здоров'я Дніпропетровщини налічує 485 лікувально-профілактичних закладів. Середня номінальна заробітна плата працівників охорони здоров'я, за даними обласного Управління статистики, у січні 2009 року становила 1190 грн. Середня зарплата по області у січні склала 1726 грн.

Водночас, губернатор області Віктор Бондар переконаний, що 2008 рік став "роком прориву" для медичних закладів. На йогу думку, обласна влада зробила все можливе, аби ті, хто потребує медичної допомоги отримали якісні послуги в добре оснащених, сучасних закладах.

Як це часто буває, влада зосередила свою увагу на одній проблемі, натомість "не помітила" та навіть значно поглибила решту з них. Між тим, може статися так, що працювати у обладнаних за останнім словом техніки лікарнях та поліклініках просто не буде кому. Адже робота на новітньому обладнанні передбачає залучання спеціально підготовлених фахівців. Звичайно, якщо усе це "навернуте" начиння не встановлене у лікарнях в якості музейних експонатів для хизування ними перед гостями з Європи, а дійсно має на меті покращити якіст надання медичних послуг населенню.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...