App Store Google Play

Дніпропетровщині бракує лікарів

05.03.2009 12:20

Навіть в умовах фінансово-економічної кризи та значного збільшення рівня безробіття, в регіоні досі бракує працівників електотранспорту, комунальної сфери, освіти, та здоров'я.

Укомплектованість штату лікарів у закладах охорони здоров'я Дніпропетровщини складає 76,4%, у районах - 70,2%. Таку статистику оприлюднила прес-служба Дніпропетровської облдержадміністрації.

На сьогодні лікарням області бракує 4700 лікарів та близько 2700 середніх медичних працівників. При цьому кількість працюючих лікарів продовжує зменшуватися. Сьогодні у галузі охорони здоров'я області працюють понад 75 тисяч осіб, зокрема 13 тис. 170 лікарів та 28,4 тис. медсестер. У 2007 році медсестер було більше на 400, а лікарів - на 30 осіб. Іншою значною проблемою є вік працівників: ледь не третина від усіх лікарів - пенсійного віку.

За даними ОДА, мережа галузі охорони здоров'я Дніпропетровщини налічує 485 лікувально-профілактичних закладів. Середня номінальна заробітна плата працівників охорони здоров'я, за даними обласного Управління статистики, у січні 2009 року становила 1190 грн. Середня зарплата по області у січні склала 1726 грн.

Водночас, губернатор області Віктор Бондар переконаний, що 2008 рік став "роком прориву" для медичних закладів. На йогу думку, обласна влада зробила все можливе, аби ті, хто потребує медичної допомоги отримали якісні послуги в добре оснащених, сучасних закладах.

Як це часто буває, влада зосередила свою увагу на одній проблемі, натомість "не помітила" та навіть значно поглибила решту з них. Між тим, може статися так, що працювати у обладнаних за останнім словом техніки лікарнях та поліклініках просто не буде кому. Адже робота на новітньому обладнанні передбачає залучання спеціально підготовлених фахівців. Звичайно, якщо усе це "навернуте" начиння не встановлене у лікарнях в якості музейних експонатів для хизування ними перед гостями з Європи, а дійсно має на меті покращити якіст надання медичних послуг населенню.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...