App Store Google Play

Замість відновлення зелених зон – екскурсії до заповідників

04.03.2009 08:33

Головним недоліком нашого міста з проблемною екологією є брак зелених територій загального користування. Цю не нову та загальновідому ідею сформулювала головний архітектор Дніпропетровська Юлія Саєнко, коментуючи ухвалення Правил забудови Дніпропетровська та концепцію Генерального плану міста.

Проте, якщо хтось вважає, що зелених насаджень не вистачає чи їх необхідно насаджувати чи відновлювати - той глибоко помиляється. На переконання Юлії В'ячеславівни, дерев та зелених зон у місті достатньо - Генплан, розроблений у відповідності до Державних будівельних норм, передбачає, що їх у місті не менше, ніж 30% від загальної території. Проблема лише в тому, що мешканці не мають до них доступу. Де вони і хто ж нас до них не пускає? Все дуже просто: головний архітектор міста, не довго думаючи, вписала до міських зелених зон два заповідники державного значення - Кіровське лісництво та Діївські плавні. А щоб занурити мешканців Дніпропетровська у живу природу, архітектор запропонувала забути про заборону порушувати спокій екосистем та ... возити городян у заповідники на екскурсії!

Міська влада, за словами Юлії Саєнко, має намір ініціювати "зелені екскурсії" для городян, що проходитимуть під наглядом інструкторів-екскурсоводів. Це, на її думку, "максимально убезпечить заповідні зони від подекуди негативного впливу людської діяльності і, водночас, надасть дніпропетровцям можливість відпочити від галасу міста". Юлія В'ячеславівна розповіла про існуючу домовленість міської влади з керівництвом Дніпровських плавнів про можливість проведення екскурсійних турів. Відтак, на думку керівника ГоловАПУ, городяни матимуть можливість провести вихідні в зеленій зоні, подихати свіжим повітрям, наповнити легені киснем, отримати масу позитивних вражень і ще більше полюбити своє місто.

Нагадаємо шановній пані архітектору, що Кіровське лісництво взагалі не належить до міста Дніпропетровськ, а розташоване в Дніпропетровському районі. Діївські плавні - унікальна екосистема, де досі можна побачити латаття та здійснити прогулянку на човні. Схожого за красою місця немає більше ані на Дніпрі, ані на жодній іншій річці України. Уявімо в сосновому лісі чи у диких плавнях великий автобус з 40-50 "зеленими туристами", які смітитимуть, палитимуть і розкидатимуть сміття - чи надовго збережуться ці зелені зони? Але, нажаль, здається, намір чиновників близький до втілення у життя, адже попереду "Євро-2012", куди приїдуть туристи, що платитимуть за екскурсії за європейськими цінами. Тому й не дивною виглядає пісня головного архітектора про розвиток місцевого зеленого туризму, який дасть змогу "створити нові робочі місця" в умовах загальної економічної кризи.

Дивно, що видаючи дозволи на будівництво, пані Саєнко не опікується виконанням обов'язкових за Державними будівельними нормами відновлювальних робіт щодо висадки дерев, трави та кущів. Крізь пальці ГоловАПУ дивиться на постійне скорочення міських парків, зелених та прибережних зон, роздає у приватну власність та довгострокову оренди гектари островів та берегів Дніпра. Прикро, що з безлічі колись зелених зон у Дніпропетровську залишилися лише ті, що вистояли перед напором будівельних інвесторів завдяки статусу заповідників державного значення. Шкода, що для того, щоб отримати ковток свіжого повітря дніпропетровці мають записуватись на екскурсії та виїздити на прогулянки раз на місяць.

Координатор ГРАД Андрій Денисенко так прокоментував наміри головного архітектора міста: "Хотілося б, щоб ГоловАПУ займалося своїми безпосередніми обов'язками, а не перетворювалося на "управління зеленого туризму". Зокрема, ГоловАПУ має використовувати свої повноваження, щоб зобов'язати забудовників відновлювати та створювати нові зелені насадження, закріпивши це, як норму, в Правилах забудови міста. Нажаль, цього зроблено не було. Наразі немає перспектив того, що в Дніпропетровську буде 100% від необхідної кількості зелених насаджень, яка передбачена екологічними та санітарними нормами, а не третина, як це є натепер".

Цікаво, а скільки коштуватиме нашим дітям екскурсія в зелений куточок міста? А саме головне - за скільки кілометрів від міста він знаходитиметься?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...