App Store Google Play

У Дніпропетровську вшанують Кобзаря

04.03.2009 14:30

10 березня у Центрі культури української мови ім. Олеся Гончара Національного гірничого університету, відбудуться Всеукраїнські Шевченківські читання «Ми чуєм тебе, Кобзарю, крізь століття. Тебе своїм сучасником зовем...», присвячені 195-й річниці від дня народження Тараса Шевченка та роковин його пам'яті. Про це повідомляє прес-служба Національного гірничого університету.

Проведення Всеукраїнських Шевченківських читань на початку березня у Центрі культури української мови імені Олеся Гончара гірничого університету вже стало традицією.

Як зазначили організатори, наразі постала необхідність у переосмисленні ролі Тараса Шевченка, його творчості: постать Шевченка була, є і залишається символом відданості Україні, проте, виходячи з умов сьогодення, слід позбавитися формалізму та стереотипів, які упродовж триваого часу супроводжували Кобзаря.

Сучасні дослідники стверджують, що слава Шевченка як поета на довгі роки затьмарила славу Тараса Шевченка - великого художника. Поетична спадщина Шевченка налічує понад 200 творів, а мистецька - близько 1300 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків). Сама лише кількість мистецьких творів свідчить про те, що він приділяв величезну увагу малярству. Однак, за життя творця жоден його сучасник не мав повного уявлення про Шевченка як про художника.

У програмі читань також презентація книги «Шевченкіана Придніпров'я», яка є унікальним виданням - енциклопедією творчості Тараса Шевченка, виступ народного фольклорно-етнографічний гурту „Криниця" (пісні на слова Кобзаря і твори, присвячені пам'яті поета), художнє читання студентами гірничого університету улюблених поезій з «Кобзаря», підбиття підсумків олімпіади з української мови та вручення нагород студентам.

А о 10 ранку 9 березня дніпропетровці разом із громадськими організаціями та представниками місцевої влади зустрінуться біля пам'ятника молодому Тарасу, щоб вшанувати пам'ять великого поета.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...