App Store Google Play

У Дніпропетровську вшанують Кобзаря

04.03.2009 14:30

10 березня у Центрі культури української мови ім. Олеся Гончара Національного гірничого університету, відбудуться Всеукраїнські Шевченківські читання «Ми чуєм тебе, Кобзарю, крізь століття. Тебе своїм сучасником зовем...», присвячені 195-й річниці від дня народження Тараса Шевченка та роковин його пам'яті. Про це повідомляє прес-служба Національного гірничого університету.

Проведення Всеукраїнських Шевченківських читань на початку березня у Центрі культури української мови імені Олеся Гончара гірничого університету вже стало традицією.

Як зазначили організатори, наразі постала необхідність у переосмисленні ролі Тараса Шевченка, його творчості: постать Шевченка була, є і залишається символом відданості Україні, проте, виходячи з умов сьогодення, слід позбавитися формалізму та стереотипів, які упродовж триваого часу супроводжували Кобзаря.

Сучасні дослідники стверджують, що слава Шевченка як поета на довгі роки затьмарила славу Тараса Шевченка - великого художника. Поетична спадщина Шевченка налічує понад 200 творів, а мистецька - близько 1300 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків). Сама лише кількість мистецьких творів свідчить про те, що він приділяв величезну увагу малярству. Однак, за життя творця жоден його сучасник не мав повного уявлення про Шевченка як про художника.

У програмі читань також презентація книги «Шевченкіана Придніпров'я», яка є унікальним виданням - енциклопедією творчості Тараса Шевченка, виступ народного фольклорно-етнографічний гурту „Криниця" (пісні на слова Кобзаря і твори, присвячені пам'яті поета), художнє читання студентами гірничого університету улюблених поезій з «Кобзаря», підбиття підсумків олімпіади з української мови та вручення нагород студентам.

А о 10 ранку 9 березня дніпропетровці разом із громадськими організаціями та представниками місцевої влади зустрінуться біля пам'ятника молодому Тарасу, щоб вшанувати пам'ять великого поета.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...