App Store Google Play

Жінки живуть довше за чоловіків, а зарплатні отримують менше

03.03.2009 14:31

54% з 3,4 мільйонів мешканців Дніпропетровщини - жінки. Таку інформацію у переддень 8 Березня оприлюднило Головне управління статистики у Дніпропетровській області.

Незважаючи на те, що на 100 новонароджених дівчаток хлопчиків щороку народжується на 5-7 більше, однак у підсумку на 100 жінок області припадає в середньому 84 чоловіка. Такий от парадокс, що може бути пояснений, зокрема, тим, що тривалість життя для жінок становить 73 роки, а от чоловіки живіть на 11 років менше - в середньому до 62 років.

Отримують освіту в області також переважно жінки. За даними Управління статистики, упродовж 2008-2009 навчального року в денних загальноосвітніх навчальних закладах навчалися понад 150 тис. дівчаток, у професійно-технічних отримують професію близько 13 тисяч дівчат - це третина від загальної кількості учнів та слухачів. У вишах кожен другий студент - дівчина.

Як свідчить статистика, жінки воліють отримати кваліфікацію молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста або магістра. Здебільшого представниці прекрасної статі надають перевагу економічним спеціальностям, галузям охорони здоров'я, освіти та мистецтва.

Працювати дніпропетровські жінки влаштовуються так само у заклади освіти, охорони здоров'я, надання соціальної допомоги тощо. У промисловості найбільше жінок працює на підприємствах текстильного виробництва, виробництва одягу, хутра та виробів з хутра та виробництва шкіри. З загальної кількості працюючого населення області, 51,5% - знову-таки жінки.

Якщо дискримінації за статевою ознакою в плані можливості здобуття освіти та влаштування на роботу на Дніпропетровщині, дякувати Богові, не зафіксовано, то рівень оплати праці прекрасної (і більшої!) половини населення досі залишається меншим за рівень оплати чоловічої праці. Середньомісячна зарплата жінки в нашій області складає 1536 грн, це на третину (!) менше, ніж у чоловіків.

Розраду жінки знаходять у громадській діяльності. За інформацією Управління статистики, кількість жіночих організацій постійно збільшується - на початок 2009 року діяло 115 таких об'єднань.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...