App Store Google Play

Журналісти закликають до єдності

02.03.2009 09:55

Творчий колектив Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії звертається до колег - представників мас-медіа України з проханням підтримати та захистити від тиску з боку чиновників. Про це йдеться у розповсюдженому в останній день зими відкритому листі колективу ДОТРК.

Як йдеться у повідомленні, протягом останніх місяців прес-служба голови Дніпропетровської облдержадміністрації Віктора Бондаря, та він особисто, постійно втручалися в роботу телерадіокомпанії, намагалися вичитувати тексти матеріалів, давали накази, з ким їздити на зйомки та як це потім висвітлювати. Чиновники забороняли показувати діяльність приватних фінансово-промислових груп та їхніх очільників, не дозволяючи запрошувати для участі в проектах компанії небажаних громадських та політичних діячів. Проводилася вся можлива робота по запровадженню цензури на єдиному в області не заангажованому державному телеканалі.

Результатом протистояння, як відзначають самі журналісти 51 каналу, стала асиметрична відповідь влади на відмову Вікторії Шилової, директора ДОТРК, виконувати вказівки пана Бондаря. До державної телерадіокомпанії завітали представники УБЕЗу, які, не маючи на той час жодних підстав, опечатали складські приміщення. Лише за добу з'ясувалося, що правоохоронці виконували усне розпорядження пана Бондаря, який призначив перевірку використання бюджетних коштів.

Телеканалу не звикати до візитів контролюючих органів, адже тільки за минулий рік було проведено 12 (!) перевірок діяльності ДОТРК як міськими так і обласними органами, включно з прокуратурою. Цього разу, на відміну від попередніх, мова йде не про перевірку з метою пересвідчитися, чи вірно діє державне підприємство. Мета - знайти хоч щось, будь-який привід, щоб відкрити кримінальну справу. Нехай "липову", але вона буде слугувати приводом для зняття з посади директора ДОТРК Вікторії Шилової та пере форматування редакційної політики телеканалу. Що можна "вкрасти" на злиденній телерадіокомпанії, яка фінансується з обласного бюджету - велика загадка, а от придушити свободу слова в області, змінивши керівника телеканалу - легко.

Журналісти Дніпропетровського державного разом з усіма небайдужими нагадують своїм колегам, що журналістика - то четверта влада і неприпустимо робити її "ручним інструментом" в не досить чистих руках тимчасових правителів. Печальною практикою стала купівля журналістів, а там де останні проявляють принциповість - залякування та силовий тиск. Кажуть, що єдиним досягненням України за часів поточного Президента є свобода слова. А чи є вона в окремій Дніпропетровській області - вирішується прямо зараз на наших очах.

Нагадаємо, що громадська організація ГРАД оголосила про ініціативу, яку уже підтримали "Третя республіка", Форум порятунку Дніпропетровська, Асоціація "Наш Дім", "Земля і воля", "Самозахист підприємців", "Майбутнє Дніпропетровщини" та низка інших. Громадські активісти вийдуть 3 березня під стіни обласної державної адміністрації вимагати у губернатора Бондаря припинити тиск на керівництво та творчий колектив ДОТРК.

Тімур ЖЕЛДАК

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...