App Store Google Play

Правила забудови - калька з Генплану та збільшувальне скло для корупції

02.03.2009 15:38
На черговій сесії міської ради, що відбулася минулої середи, 25 лютого, був затверджений довгоочікуваний документ, що має велике значення для міста, адже він покликаний припинити той хаос, неузгодженість та ручне керування процесами містобудування, що їх ми можемо спостерігати сьогодні у Дніпропетровську.

Незабаром Правила забудови будуть оприлюднені у альманаху "Грані", а згодом - вийдуть друком і кожен охочий зможе придбати "правила гри" у торгових точках міста. Це станеться після того, як всі комісії ознайомляться з ухваленим кінцевим варіантом документу. Юлія Саєнко переконана, що бодай один примірник Правил повинна мати кожна громадська організація, він також має лежати на столах не лише у міського голови, але і у кожного депутата, у кожній раді, в кожній комісії та в кожному управлінні.

Доступність Правил забудови, на думку головного архітектора, дозволить зменшити потік листів та звернень, що постійно надходять на адресу Архітектурно-планувального управління. Кожен, хто захоче дізнатися про долю свого будинку, своєї вулиці, зрештою, свого підприємства, зможе просто відкрити цей зрозумілий документ та отримати відповідь на всі запитання.

Щодо відповідності новим правилам тих об'єктів, які наразі перебувають на стадії будівництва, то  Юлія Саєнко відзначила, що таких у Дніпропетровську немає. Адже усі ці об'єкти розміщені  у відповідності до Генерального плану, а Правила забудови, у свою чергу, є повною відповідністю цьому плану.

- Нажаль, Генплан є документом з обмеженим доступом, так передбачено законодавством. Тож Правила забудови, є такою собі "прозорою частиною" плану, яка є доступною кожному. Недоступними залишилися дрібниці, - наголосила головний архітектор, - навряд чи вони становлять особливу цікавість городянам.

Зі слів Юлії Саєнко про повну відповідність усіх існуючих у місті забудов Генплану, а відтак - і Правилам, зрозуміло, що хаосу та корупції у даному питанні позбутися не вдалося. Та чи хотілося? На думку одного з учасників громадських обговорень майбутніх Правил, думка громадських організацій та об'єднань мешканців дніпропетровських будинків, була врахована лише формально, натомість сама сутність документу залишилась незмінною.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...
Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...