App Store Google Play

Правила забудови - калька з Генплану та збільшувальне скло для корупції

02.03.2009 15:38
На черговій сесії міської ради, що відбулася минулої середи, 25 лютого, був затверджений довгоочікуваний документ, що має велике значення для міста, адже він покликаний припинити той хаос, неузгодженість та ручне керування процесами містобудування, що їх ми можемо спостерігати сьогодні у Дніпропетровську.

Незабаром Правила забудови будуть оприлюднені у альманаху "Грані", а згодом - вийдуть друком і кожен охочий зможе придбати "правила гри" у торгових точках міста. Це станеться після того, як всі комісії ознайомляться з ухваленим кінцевим варіантом документу. Юлія Саєнко переконана, що бодай один примірник Правил повинна мати кожна громадська організація, він також має лежати на столах не лише у міського голови, але і у кожного депутата, у кожній раді, в кожній комісії та в кожному управлінні.

Доступність Правил забудови, на думку головного архітектора, дозволить зменшити потік листів та звернень, що постійно надходять на адресу Архітектурно-планувального управління. Кожен, хто захоче дізнатися про долю свого будинку, своєї вулиці, зрештою, свого підприємства, зможе просто відкрити цей зрозумілий документ та отримати відповідь на всі запитання.

Щодо відповідності новим правилам тих об'єктів, які наразі перебувають на стадії будівництва, то  Юлія Саєнко відзначила, що таких у Дніпропетровську немає. Адже усі ці об'єкти розміщені  у відповідності до Генерального плану, а Правила забудови, у свою чергу, є повною відповідністю цьому плану.

- Нажаль, Генплан є документом з обмеженим доступом, так передбачено законодавством. Тож Правила забудови, є такою собі "прозорою частиною" плану, яка є доступною кожному. Недоступними залишилися дрібниці, - наголосила головний архітектор, - навряд чи вони становлять особливу цікавість городянам.

Зі слів Юлії Саєнко про повну відповідність усіх існуючих у місті забудов Генплану, а відтак - і Правилам, зрозуміло, що хаосу та корупції у даному питанні позбутися не вдалося. Та чи хотілося? На думку одного з учасників громадських обговорень майбутніх Правил, думка громадських організацій та об'єднань мешканців дніпропетровських будинків, була врахована лише формально, натомість сама сутність документу залишилась незмінною.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...