App Store Google Play

Дніпровський тиждень (23 лютого – 1 березня)

02.03.2009 21:47

Слід згадати, що тиждень-то взагалі був Масляний. З цього приводу всі готувалися по-різному, але гучно попаритися та попекти млинців. Найвдаліше вийшло у організаторів та відпочиваючих в селі Гречаному Петриківського району. Хоча мери Дніпропетровська та Дніпродзержинська також щось там попекли.

Понеділок почався активно: мер Куліченко, підбадьорений, вочевидь, своїм президентством серед мерів України, роздав на горіхи комунальникам, заявивши, що 30% міських доріг у незадовільному стані, та пообіцяв дообладнати своє улюблене дітище - сквер імені Леніна дитячими майданчиками. Того ж дня журналісти 51 каналу вперше відкрито заявили про тиск з боку губернатора Віктора Бондаря, який вилився у появу на об'єкті працівників УБЕЗ та опечатування складських приміщень Дніпропетровської обласної телерадіокомпанії. Новопризначений начальник місцевої міліції Анатолій Науменко швиденько відхрестився від перевірки, запевнивши, що жодних вказівок своїм підрозділам він не давав. Ситуацію по-різному оцінили як офіційні джерела, так і громадськість. Зокрема, ГРАД в перший же день протистояння заявив про повну підтримку колективу телеканалу та свободи слова у місті та області.

Обговорення цих двох подій зайняло весь вівторок, а уже в середу головним ньюсмейкером стала міська рада, де під час чергової 43-ї сесії, за традицією, не обійшлося без скандалів. Депутати великодушно прийняли на баланс міста дитсадки від заводу Петровського, радісно погодилися із невиконанням вперше за 10 років бюджету міста, прийняли Правила забудови та висловили подяку собі від імені городян за важку та сумлінну працю. Щодо невиконання бюджету міста та програми його соціально-економічного та культурного розвитку, в яких, звісно, винна світова криза, спостерігалися дивні тенденції - бюджет невиконаний через не наповнення тими статтями, за які мав відповідати міськвиконком, а головними боржниками бюджету є комунальні підприємства міста.

Не зрозуміла ситуація також і з Правилами забудови міста. Головний архітектор міста Юлія Саєнко запевнила, що прийнятий документ розроблено у співпраці з громадськими організаціями, зокрема ГРАД та Форумом порятунку Дніпропетровська. Водночас один з координаторів ГРАД, активіст ФПД та один з авторів Пропозицій до правил забудови міста Василь Сухов назвав прийнятий документ "збірником корупційних схем".

І як уже не дістають тих комунальників разом із ЖЕКами, і які умови не створюють, а сплата за послуги все одно не перевищує половину від спожитого. Цього тижня міськрада надала право постачальникам тепла стягувати плату з боржників без сплати державного мита, тож тепер ми будемо боржниками "Тепломережі" не за квитанціями, а за рішеннями суду. Іван Куліченко пішов далі й запропонував публікувати прізвища найбільш злісних боржників у газетах - щоб усі бачили й тикали пальцями. Та от чи спрацює?   На цьому тлі робота двох організацій, що забезпечують збір та перерозподіл фінансових потоків, виглядала ідеальною - податкова зібрала стільки, скільки треба, а пенсійний фонд роздав усім, що мав.

До кінця тижня тема журналістського спротиву отримала нове продовження в середу, коли журналісти весь вечір в прямому ефірі чекали на появу УБЕЗівців, що мали опечатувати бухгалтерію, та у четвер, коли в студії 51 каналу зібралися представники кількох політичних партій та громадських організацій - не вистачало хіба що самого Віктора Бондаря. Гості, що належали до різних політичних таборів, зійшлися на думці, що свободу слова в області намагаються задушити і їх обов'язок не допустити цього. Наприкінці тижня працівники ДОТРК ще раз звернулися, цього разу до своїх колег з проханням підтримки. Зрозуміло, адже невідомо, хто стане наступним - сьогодні наші правителі ділять телеканали, завтра візьмуться за газети й журнали.

Так і дожили до вихідних, на яких по-перше, стався довгоочікуваний футбол, а по-друге таки урочисто відсвяткували масляну. На стадіоні використали нову "фішку" з електронними турнікетами, через які близько двох тисяч вболівальників запізнилися на трибуни до початку матчу. Але, слід визнати, втратили вони не багато - такого футболу від "Дніпра" ніхто не очікував, а наші гравці взяли й з величезними труднощами зберегли таки одне очко, не поступившись аутсайдеру першості. А от зі святами вийшло все як годиться - з козацькими розвагами, піснями й танцями.

Дещо повеселили наприкінці зими деякі найбільш активні депутати міської ради. Зокрема, головна по культурі та мистецтву Ірина Зайцева вчила продовольчі мережі міста, як торгувати та сплачувати за закуплений товар. Її колега по міськраді, лідер "Громадської сили" Загід Краснов взагалі вирішив роздавати гроші, зароблені важкою працею, і неабикому, а безробітним.

Не обійшлося і без приємних речей: католики нарешті кінцево та безкоштовно відсудили у американських підприємців свій костел, ГРАД зупинив незаконне будівництво, до того ж не просте, а зі "списку губернатора", а також вкотре захистив малий та середній бізнес. Цього разу - на вулиці Бердянській. КБ "Південне" запустило в космос чергову ракету, а прокуратура нарешті порушила кримінальну справу стосовно незаконного заволодіння Будинком вчених.

Так що оптимістичних новин у нас не мало, а ще більше бажаємо їх і вам усім на тижні прийдешньому.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...
Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...