App Store Google Play

Масляна на Дніпропетровщині

01.03.2009 23:34

28 лютого в одному із сіл Дніпропетровщини відбулося масове та веселе святкування Масляної. Відбулося, не зважаючи на тиск губернаторських перевірок та побиття родичів, багато в чому завдяки генеральному директору обласного державного телеканалу Вікторії Шиловій. Місцем святкування стала садиба-музей української культурної спадщини у селі Гречаному Петриківського району.

Ідея звернутися за допомогою у проведенні святкування Масляни до відомої в області знавці українських народних традицій та мистецтв Вікторії Шилової виникла одразу у кількох громадських організацій. Не зважаючи на численні проблеми та брак часу, директорка обласного 51 каналу запропонувала для проведення заходу свою старовинну садибу, де вона за свої кошти відремонтувала старі будинки, яким вже далеко за 100 років та облаштувала цілий музейний комплекс часів козацтва. 

Вже з ранку в тишу в селі Гречане розірвали гучномовці, з яких лунали українські пісні. Вузькими сільськими вулицями ледве протискалися величезні автобуси з гостями та учасниками. Вже близько 11 ранку ніде було, як кажуть, яблуку впасти. Гостей зустрічали організатори фестивалю з центу гармонійного розвитку людини "Сатва", центру сприяння створення екопоселень "Витоки", центру української культури "Коло Калинове" міського Палацу дітей та юнацтва, козаки Кодацької та Протовчанської паланок, а також обласної  федерації бойового гопака.

Свято відбувалося за всіма звичаями та традиціями: на одному майданчику  розгорнувся ярмарок, де не тільки торгували завчасно приготованими сувенірами та витворами мистецтва, а ще й відбувався майстер-клас, на якому майстрині вчили, як зі звичайної соломи та гілля можна зробити витвір мистецтва. Як показник якості та вмінь народних майстринь була вдала торгівля - гості скуповували все, починаючи з вишиванок та рушників, закінчуючи сувенірами з глини та соломи.

Та ось вже весела та задоволена публіка, обвішавшись сувенірними трофеями, озброєна сопілками та свистульками, почала пересуватись далі, йдучи на запах. Це  де козаки розгорнули польову кухню, на якій готували куліш та всілякі смачні страви. Виявилося навіть, що або козаки трохи не врахували апетит гостей, або гості не думали , що все буде таким смачним та духмяним. Одним словом, зїли гості все, навать почали скаржитися на те, що було мало.

Аж тут почався концерт! Дівчата та хлопці співали, танцювали, козачата показували спритність "бойового гопака", а гості не втрималися й почали разом водили хороводи, танцювати, співати. Козаки показували вправи на конях, потім катали бажаючих. Не обійшлося й без традиційної козацької розваги "лава на лаву", де спочатку вишукувалися тільки козаки, а потім до них долучилися усі бажаючі. Перемогла як завжди дружба, і всі, обійнявшись, знову долучились до розваг та ігор, які влаштовував обрядовий театр "Родослав".

Тільки під вечір втомлені від розваг, але дуже вдячні організаторам та гостинній пані Шиловій, гості почали роз'їжджатися, забираючи з собою частку пам'яті про святкове весняне свято, сміх і віру в тепле й сонячне майбутнє. Зима не назавжди, а весна завжди перемагає.

Фоторепортаж про подію

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...