App Store Google Play

Людей – з балки в нікуди, гроші – з бюджету по кишенях

21.02.2009 12:01

Громадське об'єднання "Дніпродзержинська правозахисна спілка" (ДПС) неодноразово звертало увагу як громадськості, так і вищих посадових осіб області та України на порушення міською владою Дніпродзержинська законодавства України в сфері закупівель за бюджетні кошти, незаконного розподілу земельних ділянок, гранітних та піщаних кар'єрів та іншого майна громади. Цього разу до вашої уваги ще одна, щойно викрита махінація міської влади.

Наразі наша організація з'ясувала факт ще одного порушення законодавства, а саме нецільового використання бюджетних коштів, умисного ухилення від сплати державного мита та шахрайства з фінансовими ресурсами. Сталося це при освоєнні у 2008 році субвенції з державного бюджету, яка надавалася відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №364 від 17 квітня 2008 року на будівництво (придбання) житла для відселення громадян, що проживають в зоні зсувів у Шамишиній балці м. Дніпродзержинська.

Ще в 2006 р. в нашому місті ВАТ «Металургпромжитлобуд», яке наразі очолює голова Дніпродзержинської міської організації політичної партії "Єдиний центр" Володимир Миколайович Селищев, виграло конкурс на добудову житлового будинку за адресою: місто Дніпродзержинськ, вул. Дніпробудівська, 7, який належить територіальній громаді міста. За умовами конкурсу згідно пунктів 2.3 та 2.4. договору №3 від 25 квітня 2006 року, ВАТ «Металургпромжитлобуд» взяло на себе зобов'язання за власні кошти добудувати цей будинок, здати квартири загальною площею 636,19 кв. м. Дніпродзержинській міській раді та тільки після цього отримати право власності на інші квартири цього будинку.

Відповідно до листа в.о. начальника управління капітального будівництва Понізова Сергія Євгеновича (Додаток 1) та Акту прийому-передачі квартир (Додаток 2) ВАТ «Металургпромжитлобуд» не в повному обсязі виконало умови вищезгаданого договору та здало Дніпродзержинській міській раді тільки 478,2 кв.м. житлової площі замість 636,19 кв.м. Понізов С.Є. в цьому листі також підтверджує факт того, що станом на 10 лютого 2009 року будинок за адресою вул. Дніпробудівська, 7, є комунальною власністю. Лист заступника голови Фонду комунальної власності м. Дніпродзержинська Музички А.Р. від 12 лютого цього року за № 253/5 підтверджує, що право власності ВАТ «Металургпромжитлобуд» на квартири в цьому будинку не оформлялося (Додаток 3).

В 2008 році місто Дніпродзержинськ відповідно Постанови Кабміну, що вже згадувалася, отримав субвенцію з Держбюджету у сумі 30 млн. грн., зокрема на БУДІВНИЦТВО (КУПІВЛЮ) житла для відселення мешканців Шамишиної балки. Для освоєння цієї субвенції 2 липня 2008 року Дніпродзержинською міською радою був проведений тендер. В результаті за умовами лоту №2 «Придбання житла: дванадцять 2-кімнатних квартир; 14 3-кімнатних квартир» управління капітального будівництва Дніпродзержинської міської ради, що виступило замовником зобов'язувався придбати у ВАТ «Металургпромжитлобуд» (відповідно - виконавця) ці квартири та сплатити їх вартість.

Замовник в особі пана Понізова 26 серпня 2008 року уклав договір з виконавцем на «Будівництво, у тому числі на умовах пайової участі, (придбання) житла для відселення мешканців з аварійних будинків у районі Шамишиної балки у м. Дніпродзержинську» (Додаток 4). Згідно цього договору міськрада зобов'язується придбати у металургів-будівельників 26 квартир загальною площею 1380,18 кв. м. за 5 313 693,00 грн. (3850 грн. за 1 кв. м.). Тобто за умовами проведеного тендеру та укладеного договору замовник КУПУВАВ квартири у виконавця, а НЕ БУДУВАВ їх, у тому числі на умовах пайової участі. Але й це було ще не все.

24 листопада минулого року до договору чи то про придбання квартир була укладена додаткова угода, якою змінювався порядок розрахунків між сторонами (Додаток 5). Таким чином міська рада Дніпродзержинська зобов'язана здійснити оплату за передані квартири на підставі акту, підписаного представниками сторін та надходження коштів від фінансуючого органу на її реєстраційний рахунок протягом 5 банківських днів. 30 грудня, не інакше як за святковим столом під ялинкою, виконавці передали замовнику 24 квартири загальною площею 1331,70 кв. м. Про що склали акт прийому-передачі квартир (Додаток 6). Куди поділися ще дві квартири із замовлених - залишилося загадкою.

Як записано було в договорі, «розрахунки по сплаті державного мита, оплаті нотаріальних послуг виконуються Сторонами під час підписання нотаріального договору про купівлю-продаж, після надходження коштів від фінансуючого органу на реєстраційний рахунок Замовника, на протязі 5 банківських днів». Однак, як свідчать виписки з рахунків Управління державного казначейства м. Дніпродзержинська, ВАТ «Металургпромжитлобуд» отримав 5 126 639 грн. коштів державної субвенції (Додаток 7) наступним порядком:
02.12.2009 р. - 955 925, 34 грн.
12.12.2009 р. - 368 753,46 грн.
12.12.2009 р. - 1 492 476 грн.
17.12.2009 р. - 2 309 484,00 грн. 

Якщо у читачів ще не вибудувалася картина зухвалого розкрадання бюджету, пояснимо по пунктах. Посадові особи Управління капітального будівництва Дніпродзержинської міської ради та ВАТ «Металургпромжитлобуд» грубо порушили законодавство України, а саме:

1. На час отримання державної субвенції і по теперішній час ВАТ «Металургпромжитлобуд» не мав і не має в своїй власності жодного квадратного метра житла в будинку по вул. Дніпробудівська, 7, оскільки ним не виконані умови договору №3 за 2006 рік щодо добудови будинку та передачі Дніпродзержинській міській раді 636,19 кв. м. житла. Таким чином Акт прийому-передачі 24 квартир від 30 грудня минулого року є сфальсифікованим, а кошти субвенції отримані незаконно.

2. Відповідно до умов Договору Замовник повинен передати Виконавцю 26 квартир загальною площею 1380,18 кв. м. для відселення відповідно для 26 родин. Але фактично передається 24 квартири меншої загальної площі 1331,70 кв. м., чим порушуються права двох родин, які не будуть відселені з зсувонебезпечної зони.

3. Оскільки ВАТ «Металургпромжитлобуд» не мав і не має у власності квартир в будинку по вул. Дніпробудівська, 7, то ним було порушено договір з міськрадою, ніякі нотаріальні договори про купівлі-продажу вищевказаних квартир не підписувалися, державне мито не сплачувалося, чим додатково нанесено збитків бюджету в розмірі 53 137 грн.

Коли я звернувся за неофіційними роз'ясненнями з цього питання до співробітників виконкому Дніпродзержинської міської ради, то мені порекомендували не марнувати свій час та не скаржитись нікому з цього питання, оскільки, за їх словами саме, співробітники правоохоронних органів покривають вищеназвані зловживання тому що мають отримати квартири в будинку по вул. Дніпробудівська, 7.

ТА найжахливіше навіть не розкрадання бюджетних коштів чи "подарунок" двох квартир людям, які прикривають це розкрадання. Горе буде людям, простим мешканцям приватного сектору, яких відселять із зони природного лиха. Їх будинки зсунуться в Шамшину балку, а коли з'ясується, що заселилися вони в квартири, які передані міськраді незаконно, з квартирами їм теж доведеться розпрощатися. 24 родини опиняться без даху над головою просто через те, що один вошивий чиновник та нечесна будівельна компанія вирішили "потягти" з бюджету. В таких випадках і стає зрозумілим, що бюджет - він не чійсь абстрактний, а він НАШ, коли крадуть чиновники - голодними, холодними та безпритульними опиняються конкретні люди, можливо ваші близькі чи родичі.

Але полишати безкарним беззаконня, про яке мені відомо - це порушення моїх прав та обов'язків громадянина. Тому в спосіб, даний мені Конституцією та Законами України, я звертаюся до Президента України, Голови Верховної Ради та Генерального прокурора з вимогою вжити заходів для припинення порушення чинного законодавства при освоєнні субвенцій державного бюджету міською владою Дніпродзержинська. Як громадянин і платник податків, я вимагаю вжити заходів для притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних в нецільовому використанні коштів державного бюджету та інших злочинах, пов'язаних з відселенням мешканців Шамишиної балки, що підпадають під визначення статей 210, 212, 222, 364-366 Карного кодексу України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...