App Store Google Play

Дніпровський тиждень (9 – 15 лютого)

15.02.2009 18:24

Минулого тижня в місті було тихо. Можливо, тому що громадські активіста міста т області відправилися до Києва пікетувати Кабмін, можливо через напруження місцевої міліції - в одному з районів загинув другий заступник начальника за три тижні - але з гучними та визначними подіями склалося туго. Більшість новин стосувалися аналізу, синтезу, прогнозуванню та підбиванню підсумків. Але про все докладніше.

В понеділок лідер Громадянського активу Дніпра Андрій Денисенко роздав на горіхи міському бюджету та депутатам, які його прийняли. Основні претензій громадського активіста: нереальність затверджених показників, неврахування громадської думки при розробці бюджету та фактична неможливість його виконання. З порцією критики, але вже на адресу обласних депутатів, виступив і Євген Бачев, голова управління земельних ресурсів Дніпропетровська, який нарахував 2,7 мільйонів гривень, які область "вкрала" в міста. Того ж дня експерти міської ради визнали, що електротранспорт міста в жахливому стані. Для кого це - новина, не знаю, але актуальною вона буде ще довго, адже на поточний рік бюджет міста віддає електротранспортникам аж 3 мільйони гривень.

Трагічну крапку початку тижня поставила смерть студента в Гірничому університеті. Через економію електроенергії у 14-поверховому корпусі були відключені ліфти, і хлопець змушений був дертися на 13 поверх пішки. Серце не витримало.

У вівторок нового витка отримала кампанія міських журналістів проти дитячого алкоголізму. До неї арешті приєдналися як представники політичних сил, так і міські посадовці. Чиновники як міського, так і обласного рівня відмовлялися від набавок та премій. Але якщо міські чиновники - зі скрипінням зубів та жалобами на кризу, то губернатор та його заступники - з широкими жестами та голосним піаром. Очільник облдержадміністрації Віктор Бондар взагалі вирішив широко нагадати про себе в області й провів брифінг. Як зазвичай, говорив "про все": про освітлення автомобільних трас області, про рівень зарплат, який має зрости, про будівництво метро (останнє, до речі, є мрією мешканців міста, не зважаючи на запевнення міськради, що воно не потрібне), про насаджування лісів та лісосмуг, про неприпустимість проїзду містом вантажного транспорту в світлу пору доби, про необхідність надати за рахунок області нових машин МНСникам в аеропорті та, нарешті, про кримінальну відповідальність за невиплату зарплати. Підлеглі виконавці кивали і "кидали в повітря чепчики".

Багато новин подарували нам правоохоронці та судді. І якщо все починалося скоріше анекдотично - то телефон виклику допомоги змінився, то міліціянти вирішили ходити по хатах і розповідати мешканцям про злочини - далі пішло гірше. 10 лютого в автокатастрофі загинув заступник начальнику Бабушкінського РВ УМВС Юрій Лимар. Того ж дня в Криничанському районі водій шкільного автобуса виявився за кермом п'яний. Наступного дня палав міжміський автобус з 33 пасажирами. Закінчився суд на трійкою "дніпропетровських маніяків" - двом дали довічне, ще одному - 9 років. Батьки протестують. Громадськість знову повернулася до теми смертної кари.

Апофеозом кримінально-судових подій став приїзд до Дніпропетровська головного міліціонера всієї України Юрія Луценка, який пересів з літака на джип, тому його чекали три дні, п'ять разів переносячи зустріч з журналістами. Юрій Віталійович завив, що злочинність не зростає, представив нового начальника ГУ МВС області, оголосив, що звільнить головного ДАІшника та пообіцяв оркестр самодіяльності.

Чергова пряма лінія у міськраді цього тижня стосувалася сміття та його вивезення. З діалогу з мешканцями начальника "сміттєвого" управління міськради склалося враження, що і не смітить у нас ніхто і взагалі місто - сад: чисте й роботяще. Може, він не місцевий?

11 лютого позбувся нагрітого місця "космічний олігарх" Юрій Алексєєв. Тепер Національним космічним агентством буде опікуватись радник Прем'єр-міністра з наукових питань Олександр Зінченко.

Радісні новини цього тижня надходили до автомобілістів: спочатку Уряд відмінив обов'язкові технічні талони для водіїв, які керують транспортними засобами за довіреністю, а потім Державтоінспекцією було прийняте рішення розширити терміни техогляду. Тепер його можна проходити 11 місяців - з 15 січня до 15 грудня.

А в п'ятницю відбулося одразу два мітинги громадського об'єднання ГРАД: в Дніпропетровську активісти організації захищали приватних підприємців, на яких наїхала міська рада через рішення Індустріального суду, а в Києві понад 300 дніпрян вимагали зміцнення національної валюти та захисту середнього й малого бізнесу. На Бердянській, де людей було поменше, все пройшло спокійно - міліція до процесу не долучалася, судові виконавці, не дочекавшись машини й представника позивача, нічого не виконали, а підприємці проявили згуртованість та організованість у захисті власних прав. З поїздкою до Києва вийшло все не так гладко - чи то через згадані неприємності, чи то через наказ, місцеві (як потім з'ясувалося, й київські також) ДАІ та ДПС відмовлялися випускати мітингувальників з Дніпра та впускати у Київ. Але у результаті всі добралися й акцію провели, навіть зробили те, що досі не вдається уряду - підняли гривню в буквальному розумінні до неба.

Взагалі п'ятниця, 13 виправдала свою сумну славу. На Космічній вибухнув черговий газогін, залишивши без газу й тепла два мікрорайони міста. Чиновники довго "морозилися", але таки розповіли, що до чого. Розповів також і про причини, які спонукали його нападати на журналістів, охоронець агрофірми з Нікопольського району. А на житловому масиві Тополя знову почалися зсуви ґрунту - вочевидь, за 12 років трагедія зі сходженням в балку 9-поверхівок забулася.

Тиждень закінчився мітингом комуністів, які в неділю навіщось пікетували порожню обласну адміністрацію. Примітний він став не стільки темою (звичне "Американська маріонетка - Ющенко", "Олігархів повісити", "Ленін живий" і т.д.), скільки формою заклику - підзабутими вже листівками в під'їздах із запрошенням. Скористалися запрошеннями одиниці - не вірять люди вже ані Ющенку, ані комуністам, ані тому, що подібні мітинги можуть хоч щось змінити.

Не зважаючи на польоти гривні під Нацбанком, населення, здається, вірить в національну валюту все менше. Принаймні, скуповує іноземну небаченими обсягами.

Не сприймаючи навколишнього песимізму, Дніпроград продовжує вірити, що все буде добре. Адже так має бути. Зустрінемося за тиждень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...