App Store Google Play

Дніпровський тиждень (2 – 8 лютого)

09.02.2009 10:13

Тиждень, що минув, рясно посипав новинами, інтерв'ю та заявами, серед яких не можна оминути довгоочікувану сесію міськради, надзвичайну активність громадянських організацій та фактичну крадіжку Будинку вчених з під носу всіх "землемірів" міської ради.

Почався тиждень до речі саме з повідомлення про останнє: на тлі трудового початку тижня як грім пролунала звістка, що Комунальне підприємство "Будинок вчених" більше не власник державного майнового комплексу "Будинок вчених", а володіє ним тепер якийсь юрист, який визнав підприємство банкрутом за 8 000 гривень боргів. Так, в середу на сесії депутати та мер Куліченко трохи пообурювались з цього приводу, але факт залишається фактом - тепер у вчених нема будинку, це приватна власність.

Початок тижня взагалі видався важким і цікавим. Олег Тягнибок, що завітав до нашого міста просто нагадати, що він є, заявив, що Україну посадили на газову голку. Антимонопольний комітет заборонив у нинішній економічній ситуації підвищувати тарифи на проїзд в громадському та приміському транспорті, чим немало засмутив як керівника нашої обладміністрації, так і місцевих депутатів. Пан Бондар з відчаю навіть заявив британському послу, що промисловості в області гаплик і очухається вона не раніше, як через два роки. Думку губернатора розвинув директор "Укртрубпрому", який похвалився, що трубній галузі в Україні "труба".

Водночас, оспівані губернатором його заступники та голови управлінь, роботу яких було визнано "відмінною", не поділяли песимізму та вихвалялися досягненнями: в кризовий рік набудували в області найбільше, на виявляли порушень податкового законодавства на 380 мільйонів, добилися рекордного працевлаштування та припинили хвилю звільнень працівників. Питання - чи то губернатор "не в темі", чи то прикрашають дійсність вмілі виконавці.

Взагалі то місто готувалося до першої в новому році сесії міськради. Апарат міської ради оприлюднив порядок денний, як завжди інформативний - можна й не читати. Електротранспортними вкотре заголосили, що в новий бюджет міста треба закласти більше компенсацій проїзду пільговиків. Залітав Гарант - попитати Віктора Бондаря "що тут та як?", втекти від необхідності звітувати у Верховній Раді, а насправді - дати вказівку про термінову приватизацію Дніпропетровського аеропорту. Ну і так, начебто ні до чого - банк "Причорномор'я" не встиг заявити про банкрутство - НБУ надіслав до нього тимчасове керівництво.

А в середу депутати таки зібралися до оновленої сесійної зали. І одразу ж почали "відпалювати". Від самого початку наші обранці відмовилися від постанови про необхідність голосувати сам за себе та зберігати відеофайл засідання міськради на офіційному сайті. Потім їм не сподобалася електронна система для голосування, яка фіксує, хто ж і як проголосував - вирішили голосувати звично - махати руками. Потому прийнялися ділити й роздавати землю - "гарним хлопцям" дали дозвіл руйнувати хлібзавод №1 і рити котлован під готель, "поганих хлопців" засудили за вищезгаданий Будинок вчених. Мовляв, ділитися ж треба. А насамкінець вирішили, що всі проблеми з транспортом у місті - від того, що водії палять за кермом, і погодилися за кошти бюджету надрукувати всім наліпочок "не палити". Бо забувають, бідні.

Ні, звісно, найголовніше досягнення - у міста є бюджет на наступний рік і програма соціально-економічного та культурного розвитку міста. перший - рекордний серед усіх планових, оскільки майже 100 мільйонів гривень подаровано урядом "як місту, що готується до ЄВРО" - на дороги й екологію. Остання - документ напрочуд "кризовий". Депутати вважають, що все у нас буде погано: ані інвестицій, ані робочих місць, ані зарплат. Хіба що будівельники порадують півтора мільйонами квадратних метрів житла, і це в умовах суцільної кризи. Так, мало не забув - транспортникам таки дали грошей на компенсацію пільговиків - в півтори рази більше ніж минулого року і втричі менше, ніж просили. Серед очікуваних прикростей - чергова відмова від метро - дороге воно, зараза, а самі депутати все одно ним не їздять.

Але середина тижня була насичена й поза сесійною залою міськради. Правозахисники розповідали, як важко живеться сучасним студентам та як їх утискають. Вони ж бідненькі так бояться відстоювати свої права. А центр незалежного тестування закликав активніше записуватись на зовнішні іспити, бо студентами не станете і жалітися буде ні на що. Наш стадіон та інфраструктуру міста перевіряв ревізор з Британії, який визнав рівень готовності Дніпра до ЄВРО "більш ніж задовільним". Придніпровська залізниця пустила нову електричку на П'ятихатки.

Непересічний випадок відбувся в Нікопольському районі - приватні охоронці напали на групу журналістів студії "Резонанс-ТВ", аби ті не вели зйомку протесту пайщиків проти сваволі керівництва агрофірми. Чудеса полягали не  хамстві місцевих бойовиків, а у бездіяльності міліції, яка пропустила конфлікт повз вуха, руки, очі й що там у неї ще є. Сподіваємося, що новопризначений начальник ГУ МВС в області Анатолій Науменко вникне й розбереться в ситуації.

А кінець тижня видався жарким на протести. Найактивнішим знову був ГРАД: спочатку 5 січня разом "Третьою республікою" пікетували в Дніпропетровську облдержадміністрацію в рамках всеукраїнської акції "Дістали! Досить!"; того дня разом з автомобілістами та Дніпродзержинською правозахисною спілкою провів акцію протесту у Дніпродзержинську проти підвищення транспортного збору; а вже у п'ятницю дали прес-конференцію в УНІАН на тему "Вимагай сильної гривні" в рамках свого проекту "Курс на 6.0". сподіваємося, що такі зусилля не залишаться марними і втомлене брехнею та зрадою політиків суспільство все ж сколихнеться на власний захист. Наскільки сильно - побачимо біля Кабміну 13 лютого.

На цьому час починати тиждень новий. Сподіваємося, він буде теплий. От і ОДА вирішила дати "зелене світло" давньому проекту забезпечення теплом правобережжя від Придніпровської ТЕЦ. Та і просто - нехай буде в житті у кожного трохи більше сонечка і трохи менше кризи. Навіть, якщо вона так потрібна тим, хто нами править. Поки що.

Тімур ЖЕЛДАК

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...