App Store Google Play

Дніпровський тиждень (26 січня – 1 лютого)

02.02.2009 15:18

Останній тиждень січня видався напруженим і цікавим. Відійшовши від новорічних, різдвяних та інших святкувань, люди озирнулися й зрозуміли, що їх все не влаштовує. А як зрозуміли, то почали протестувати. Протестували минулого тижня всі - багаті мешканці "башт" й бідні пролетарі, праві націоналісти й ліві комуністи. Найгучніше ж «пролунав» серед зими ГРАД, який вирішив цього разу вдарити по Кабміну, Нацбанку та олігархам.

Активісти Громадянського активу Дніпра, протягом минулого року розгорнувши активну роботу в регіонах (потужні осередки створені в Нікополі, Дніпродзержинську, Кривому Розі, Марганці, Апостолово, Новомосковську), спочатку перетворилися на актив Дніпропетровщини, а тепер і зовсім вийшли на рівень країни. Активісти ГРАД, за участі асоціації товаровиробників та правозахисної спілки оголосили похід на Київ! Похід "середнього класу" кардинально відрізняється, принаймні за оголошеними намірами ініціаторів, від інших «бібікань», які рясно проводяться останнім часом усіма без винятку громадськими і не дуже організаціями по всій країні. Насамперед, відмінність полягає в тому, що ГРАД та інші учасники акції не просто констатують, як їх «дістали», а висувають вимоги, в тій чи іншій мірі здійснені та корисні для оздоровлення економіки. Як знати, може з того щось і буде, адже якщо не брати до уваги поточного хоружівського Гаранта, формування влади, як і її носії, в новітній історії України приходили в Київ з нашого міста.

Щоб закінчити з ГРАДом та його виступами, згадаємо ще пікетування в четвер, 29 січня, сесії обласної ради спільно з громадською організацією «Земля і воля». Вимоги пікетувальників були досить прості: відмінити незаконні рішення Дніпропетровської райради щодо перерозподілу земельних ділянок в Підгородньому, рекреаційної зони в Кіровському, та не менш незаконного рішення самої облради щодо передачі ГУ МВС в області гуртожитку на вулиці Червоній 10. Як зазвичай буває, депутати заходили на сесію, одвертаючи від мітингувальників обличчя та намагаючись не чути тих, хто обрав їх на депутатство.

Між згаданими подіями відбувся непересічний мітинг комуністів, які спочатку покричали під міськрадою, а потім присунули до обласної державної адміністрації. Не пересічність полягала в двох речах: по-перше, судячи з кількості людей і прапорів, на мітинг звезли мало не всіх комуністів в області - душ 300, не менше, по-друге, головна тема мітингу - імпічмент президенту - аж ніяк не в компетенції міської ради і тим більше ОДА. Здивували ультраправі, які на час виступу комуністів зібрали свій контр-мітинг, на якому вимагали заборонити комуністичну партію в Україні, посилаючись на демократичні норми цивілізованих суспільств. Дивно було також спостерігати, як держслужбовець, заступник голови обласної ради Катерина Відякіна агітує пролетарів за громадську непокору, проти діючої влади та державного устрою. Не дивує сам факт такого зухвальства, дивує відсутність жодної реакції на подібні витівки державних дармоїдів правоохоронних органів та й самої облради.

Облрада, до речі, попрацювала плідно. Народні обранці хутенько затвердили бюджет області, виділивши 10 мільйонів на ремонт поліклініки лікарні імені Мечникова, розкинувши потроху грошенят на створення робочих місць та підвищення зарплат, та позбавивши депутатських повноважень генерала Бобильова (в зв'язку з переходом на роботу у ВР) та гірника Грека (за власним бажанням). Не звертаючи увагу на протести дніпровського об'єднання Просвіта, поновили фінансування видання книжки про Голодомор. Однак, є надія, що тепер видадуть більш об'єктивну та засновану на наукових дослідженнях. От тільки обласний голова Юрій Вілкул виявився незадоволеним прийнятим бюджетом - мало заплановано збирати з міст та й відраховувати в центр. Щоправда, обласний голова пообіцяв змінювати бюджет області кожної сесії, «по мірі надходжень».

Серед подій минулого тижня також хотілося б відзначити ініціативу дніпропетровських журналістів у боротьбі з дитячим та підлітковим алкоголізмом. Розпочата студією «Резонанс» акція здобула неабиякий резонанс в місті. Щоправда, поки що тільки серед громадськості - горілку дітям як продавали, так і продають, і ніхто за це поки що не сів.

Насмішив минулого тижня губернатор Віктор Бондар, який нарешті з'ясував, чому в нашому місті наступного року не буде фінансуватися будівництво метро. В усьому винна «технічна помилка секретарки», яка набивала текст бюджету. Хто буде відповідати за такі помилку - залишилося невідомим.

З сумного на минулому тижні відбулося наступне. По-перше, підвищили тарифи на квартплату. Як завжди заднім числом, без громадських слухань і обговорення. Як стало вже звичним, в усьому звинуватили кризу - сміттярі та сантехніки бач розбігаються з ЖЕКів, зарплати не вистачає.

З радісного можна відзначити невпинне збільшення «прямих» та «гарячих» телефонних ліній, що ведуть в кабінети влади чи органів, що контролюють роботу влади. Чи буде з них користь - ще побачимо, принаймні в наших людей з'являється все більше можливостей виговоритися.

Куди - в радісне, смішне чи сумне - віднести закінчення археологічних розкопувань на проспекті Правди, на разі не можу вирішити. З одного боку, нарешті поїздка з Калинової на роботу займає менше години й не супроводжується вивченням усіх закапелків АНД району. З іншого - та «тертушка», заляпана по морозу й дощем рідким бітумом, в яку перетворили головну артерію лівобережжя викликає тільки лайку на адресу планувальників та виконавців ремонту.

На цьому мабуть зупинюся, адже починається новий тиждень. На ньому перша цього року сесія міськради, не перші підвищення тарифів та чергова порція балаканини від наших політиків. Сподіваємось, буде цікаво. В буд-якому випадку, все буде на Дніпрограді.

Тімур ЖЕЛДАК

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...