31 січня 2009 року о 10 годині «Ліга українських меценатів», Національна рада з питань духовності та «Інститут Україніки» проведуть фінальний третій етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика (в Дніпропетровській області). Про це повідомляє прес-служба Інституту Україніки.
Проведення третього етапу конкурсу відбудеться у приміщенні Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. За традицією конкурс стартував 9 листопада - в День української писемності та мови. Участь у ньому беруть як українці, так і представники інших національностей, які знають українську мову, послуговуються нею та виявили особисте бажання взяти участь у конкурсі.
Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика - конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Організатори - Міністерство освіти і науки України, Ліга українських меценатів за підтримки Міністерства культури і туризму України.
Перший Міжнародний конкурс знавців української мови був проведений у 2000 році. За ухвалою Ліги українських меценатів конкурсу надано ім'я Петра Яцика, а його дочка Надія стала почесним головою конкурсу.
Зазвичай конкурс проходить за олімпійською системою у чотири етапи - шкільний, районний, обласний та загальноукраїнський. Нагородження переможців, які займуть перші три місця на останньому етапі, відбувається в середині травня у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка в Києві. Переможці конкурсу, крім цінних подарунків, отримують грошову винагороду у розмірі 3-7 тисяч гривень - залежно від вікових груп учасників
Довідка: Петро Дмитрович Яцик - канадський підприємець українського походження, меценат і філантроп, відомий своїм вагомим вкладом у фінансування українознавства на Заході. Серед головніших проектів, профінансованих Яциком, Український науковий інститут Гарвардського університету, Енциклопедія українознавства, Міжнародний конкурс знавців української мови та Канадський інститут українських студій .
Автор: Ірина ЖЕЛДАК