App Store Google Play

Дніпровський тиждень (11 – 18 січня)

18.01.2009 15:15

Закінчилися свята, розібрані (а в когось викинуті) ялинки, завершені вимушені відпустки та канікули і місто, а разом і з ним вісник його небайдужих громадян влилися в потік щоденних новин та метушні. Нажаль, за святами крилися й декілька неприємностей, тож давайте про в хронологічному порядку.

Для початку, щоправда, повернімося трохи раніше, на тиждень попередній. А на ньому було сніжно і Дніпропетровськ зіткнувся із загальнодержавною проблемою - росіяни перекрили газ. В зв'язку зі снігопадами ускладнилася була ситуація на дорогах - не дивлячись на вихваляння кількістю та готовністю притиральної техніки сніг якось ніхто не чистив, особливо на мостах. З приводу ж газу події розгорталися одразу в кількох напрямках: в.о. міського голови Анатолій Крупський зібрав прес-конференцію, де всіх спочатку лякав, а потім закликав до свідомості в розрахунках за газ і тепло. Підприємства області, коли побачили, що тиск в системі знижено майже вдвічі, та знаючи з новин, що весь газ забрав Путін, або включили режим зимової "сплячки", або почали переходити на альтернативні види палива.

Гірша ситуація з приватними користувачами. Оскільки борги тепловиків перед Нафтогазом страшенні, а якість послуг - ні в які ворота не лізе, виникла ситуація, коли люди за тепло, гарячу воду та й власне газ не сплачують, а газ тепловикам не дають, бо його й нема, та й скільки ж можна давати в борг? В ситуацію втрутилася навіть Прем'єр Тимошенко, яка наказала у дні, коли надворі було -20, всім топити і гарячу воду в оселі повернути. Котельні запрацювали, і борги полізли знову вгору.

Як уже не шукали вихід із ситуації чиновники від мала до велика! Губернатор наш Віктор Бондар закликав об'єднуватися в дружини і бити морди тим сусідам, що не платять за опалення, бо інакше буде у всіх холодно. Його заступник Кроль грозив спрямувати всю жорстокість дозвільної й контролюючої системи на голови боржників. Мер Дніпропетровська благав і клявся, що по-людськи усіх розуміє, але "треба", а голова бюджетної комісії міськради бідкалася, чому ж люди не скористалися мільйонами субсидій. Обласна рада надіслала комісію розбиратися з витівками дніпродзержинського мера Корчевського, в якого пів міста жили без опалення майже два місяці. Нарешті міськвиконком зробив хід конем - умовив Укрпошту та Приватбанк приймати комунальні платежі по неділях. Здається, всі роблять все можливе... та, здається, запізно. Можливо, поточна газова проблема зможе нарешті кінцево зруйнувати нашу до дихаючу систему ЖКГ, яка відродиться з новим обличчям у формі, спрямованій на споживача послуг, а не на чиновний дерибан бюджетних коштів.

Але не газом єдиним жило місто в новому році. В цей час міські електротранспортники доводили дніпропетровській міській раді, що  вони потрібні та ефективні. Та й не дарма - по-перше, на відміну від обласного центру в Кривому Розі он тролейбусні маршрути відкривають, а не закривають, а по-друге, на носі затвердження бюджету міста на новий рік, а отже й дотацій електротранспортникам на пасажирів пільгових категорій. Вже 29 січня бюджет затвердять на обласній сесії, а наступна міська, в лютому затвердить і бюджет міста.

У транспортників та й у звичайних автолюбителів в січні, як до того і в грудні, був ще один головний біль - неможливість нормально рухатися проспектом Правди. Злощасний колектор, який то ремонтували, то заносило снігом, потім знов розкопували, ніяк не хотів укладатися у відведені йому колодязі. Останнє перекриття руху по вулиці Каштановій триває і зараз - і ні сніг не заважає будівельникам, ні мороз. Щоправда, якість дорожнього покриття на проспекті уже не витримує жодних нарікань, а коли його перестелять досі невідомо.

Майже непомітно на тлі різдвяних свят і морозів відбулася непересічна подія - перша з часів Катерини ІІ Козацька Рада. Відбулася вона на місці Чортомлицької січі, в селі ... Отамани різноманітних козацьких угруповань з чотирьох областей України на Раді вирішили утворити Кіш та затвердили його представницькі органи.

Насиченим вийшов початок року і в спортивному житті міста. "Дніпро", посилившись кількома новачками, серед яких відзначимо кращого бомбардира "Таврії" Володимира Гуменюка, відлетів на збір до Туреччини. Там наші футболісти провели вже кілька поєдинків з не самими сильними суперниками, набираючи тим не менш фізичних кондицій. Водночас група футболістів, які колись складали основу команди, попрямувала на оглядини до київського "Арсеналу", який злі язики встигли назвати власністю Ігоря Коломойського, почесного президента ФК "Дніпро". Але не футболом єдиним живе Дніпропетровщина. Баскетбольний "Дніпро" купив чергового американського нападника, а у спорткомплексі ДНУ пройшли вже зовсім незвичні змагання з катання на водних лижах у басейні.

Культурне життя міста й області було пов'язане насамперед зі святковими ялинками, вертепами та виставами. Губернатор Віктор Бондар в такому захваті від власної ялинки та гулянь під нею, що наказав одоробло не приймати до 21 січня і всім причетним танцювати під ним "на розвагу мешканців та гостей міста". Вертепи влаштовували як професійні творчі колективи, так і аматорські. Останні влаштували 14 січня під пам'ятником непохованому вождю справжнє маланкування з вертепом і щедрівками водночас. Релігійний порив нашої влади сягнув апогею у вигляді перекриття центрального проспекту й набережної, запланованих на понеділок у зв'язку з Хресною ходою.

І хоча свят було багато, а все ж таки в повітрі весь час витала криза. То безробітних побільшає, то на конкурс орендарів, оголошений міськрадою, ніхто не з'явиться, то меншає кількість Інтернет-користувачів, а то й банк "Причорномор'я" - не самий бідний в області - збанкрутує. Дійшло до того, що зловмисники спиляли й намагалися здати на кольоровий метал орден Леніна зі стели міста на полтавській трасі.

Ніхто нічого не робить і навіть не скандалить. Росіяни все ніяк не складуть ціну своєму газу, нардеп Святослав Олійник все воює з в.о. голови СБУ Наливайченком, а дніпровське об'єднання "Просвіта" - з обласною адміністрацією. І навіть мільярд, виділений Урядом на розвиток метро в Донецьку, Харкові й Дніпропетровську не радує - місту метрополітен, як і раніше не потрібен.

Будемо сподіватися гарних і цікавих новин вже наступного тижня. Як написав один шановний журналіст - "коли немає про що писати, пишуть про кризу". Сподіваємося, про неї, рідненьку, будемо згадувати порідше.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...