App Store Google Play

Кістки як засіб спекуляції

14.12.2008 09:24

Іноді прикро, а іноді навіть бридко буває дивитися на те, як лідери деяких політичних сил у намаганні хоча б якось підтримати власний імідж та імідж своєї політичної сили, використовують пам'ять, а подекуди навіть й останки давно загиблих людей як засіб спекуляції та маніпуляції громадською думкою.

На останній XL позачерговій сесії міської ради лідер фракції партії Регіонів Олексій Тішкін оприлюднив черговий власний шедевр. Депутатський запит до Львівської обласної ради та міськради міста Комарно Городоцького району Львівської області стосувався перепоховання воїнів-визволителів з братської могили в міському парку.

Як зазвичай, Олексій Тішкін опікується усіма без винятку світовими проблемами, крім проблем мешканців міста. Він вказує Прем'єру та Президенту як їм слід вести політику та з ким створювати коаліції, не визнає незалежність Косово та визнає незалежність Абхазії, воює з шкільною програмою та не пускає дітей до музеїв. Причому, робить він ц зазвичай гучно, рішуче та ультимативно, а от про результати усіх цих запитів воліє не згадувати. Так було, наприклад, з категоричним протестом проти того, щоб школярі відвідували історичний музей імені Яворницького в той час, коли там проходила виставка, присвячена історії УПА - запит був озвучений та проголосований, а от відповідь на нього пан Тішкін вирішив чомусь не озвучувати на наступній сесії.

Смішно також було з розпорядженням, що його у тому числі за ініціативи Олексія Тішкіна, видала міська рада, яким місцевим кабельним операторам вказувалось на неприпустимість припинення трансляції тих російських каналів, що не отримали від Нацради відповідного дозволу на мовлення. Крім того, що міська рада заперечувала розпорядження Національного органу, так ще й в результаті ентузіазму вистачило лише на вигуки перед камерами - РТР, ТНТ та інші канали таки не транслюються, але ж депутат Тішкін навіки залишиться в пам'яті пенсіонерів та домогосподарок захисником свободи слова по-кремлівськи.

Поточний запит лідера міських регіоналів так само вражає як вчасністю, так і актуальністю.

Пан Тішкін стверджує, що "у місті Комарно, Львівської області, відбулась подія, яку можна прирівняти до акту неприпустимого вандалізму.

За даними Генконсульства Російської федерації у Львові, на військовому меморіальному цвинтарі в центрі м. Комарно Львівської області було поховано 93 людини, з них 61 людина-воїни 17-ої гвардійської танкової армії 1-го Українського фронту, що загинули при звільнені м. Комарно. Вони були поховані в трьох братських могилах. Під приводом реконструкції меморіалу та переносу останків радянських воїнів із паркової зони, де знаходився меморіал, до цвинтаря, відбулася руйнація місця поховання воїнів, загиблих під час визволення міста Комарно за часів Великої Вітчизняної війни.

Ми висловлюємо обурення місцевій владі, яка допустила знищення пам'ятнику-меморіалу, розкриття братської могили та залишення кісток загиблих просто неба без огородження, охорони та схоронності. Зараз кістки воїнів, що поклали власні життя на вівтар свободи українського мирного населення, у буквальному сенсі слова, розкидані по території парку, їх розтаскують безпритульні тварини."

Примітно, що вся наведена в запиті інформація, за винятком аж відвертих "безпритульних собак" та "вівтарів свободи" взята з сайту Західна Інформаційна Корпорація (http://www.zik.com.ua/). В своєму запалі пан Тішкін вирішив не помітити численні спростування, опубліковані як на самому сайті ЗІК, так і в інших ЗМІ з 24 листопада, коли Україні почула про цю подію. Так само, депутат вирішив не згадати про жалюгідний стан центрального парку в Комарному та про те, що від початку 1990 комплекс занепадав, а також регулярно страждав від рук вандалів.

Так, зокрема, у звіті виконавця перепоховання - комунального підприємства Львівської обласної ради "Доля", директором якого є доцент кафедри археології Національного університету ім. Івана Франка, кандидат історичних наук Ярослав Онищук, зазначено наступне:

"Проведені дослідження свідчать, що попередні дані про захоронення у цьому місті не підтвердились і надгробні написи також. У результаті дослідження було встановлено, що на цьому військовому кладовищі було перепоховано останки 36 військовослужбовців 92-го Перемишльського пограничного загону, які загинули в околиці Комарного 29-30 червня 1941 року. Зокрема, було знайдено солдатський ідентифікатор на прізвище Олександр Осипович Куликов, 1916 р.н. Решта останків - це військовослужбовці НКВС, комсомольські та партійні активісти (39 чоловічих і один жіночий скелет). Ці дані визначені з надмогильних плит, супровідного матеріалу, видів поранень тощо. Двох загиблих-лейтенанта М. Яреми та секретаря райкому партії І. Колодія було ексгумовано в присутності їх родичів і останки передані їм" (http://zik.com.ua/ua/news/2008/12/01/160289). Факт передачі останків родичам підтверджують самі родичі загиблих, зокрема в інтерв'ю  "Газеті по-львівськи", тож смішними видаються закиди нашого регіонала про проведення ексгумації нібито без відома та дозволу родичів похованих.

Звернімо увагу, що рішення про проведення ексгумації і перепоховань останків військовослужбовців Червоної  армії з центральної частини міста Комарного на міський цвинтар було ініційовано громадою міста і  підтримано депутатами міської ради сесії 20 червня 2008р. Про це йдеться на Львівському порталі з посиланням на прес-службу Львівської обласної ради.

А перепоховання останків на міському цвинтарі планують провести у термін до 20 грудня за участю громадськості та священників  різних конфесій. На могилі встановлять відповідний пам`ятний знак із християнською символікою. Вочевидь, пан Олексій був обізнаний про наміри комарнівців перепоховати останки на міському цвинтарі, тож завершальним акордом його полум'яної промови стала пропозиція поховати кістки воїнів у Дніпропетровську.

Викладена інформація з'явилася в тому ж таки Інтернеті наприкінці минулого місяця. Вочевидь, пан Тішкін встиг ознайомитися з усіма цими рішеннями. І тепер немає жодних сумніві щодо виконання Комарницькою міською та львівською обласною радами вимог Дніпропетровської міськради, адже вони є практично дослівним повторенням рішень обох цих рад.

Схоже, що Олексій Тішкін в черговий раз майстерно здійснив піар акцію: не докладаючи жодних зусиль та не приймаючи відповідальності за будь-які наслідки він потрапив "в телевізор" як захисник пам'яті воїнів-визволителів, "наругу" над якими, за словами депутата, вчинили "деградуючі галичани".

Примітно, що під час зачитування паном Тішкіним свого опусу, депутати гомоніли про своє і не надто дослухалися хто там кого викопав і чому Дніпропетровських регіоналів так цікавлять львівські кістки давно померлих енкавеесників. Дивно, але жоден представник фракції найпатріотичнішої на сьогодні політичної сили - НУНС не висловив протесту, або обурення спекуляціями пана Тішкіна. У підсумку депутати одностайно підняли руки за запропоноване регіоналом звернення.

Слід очікувати від депутатів міськради Комарно персонального запрошення "кістковому спекулянту" Олексію Тішкіну на урочисте перепоховання, що має відбутися найближчим часом. Та навряд чи наш місцевий обранець збереться в таку довгу подорож, щоб на власні очі переконатися у належному виконанні свого запиту. Він радше складе ще пару-трійку беззаперечних та беззмістовних запитів на кшталт: зобов'яже сонце сходити у Дніпропетровську о шостій ранку, або "Дніпро" - стати чемпіоном України.

Тімур ЖЕЛДАК

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...