App Store Google Play

Регіонали зібралися, аби з'ясувати, хто сіє розбрат між народами

25.11.2008 10:56

 

22 листопада у дніпропетровському Будинку профспілок відбулася дуже дивна конференція з пафосною назвою  Международный круглый стол на тему: «История Украины: кто и зачем занимается её фальсификацией». Вона не була науковою конференцією у звичному розумінні цього слова, оскільки були відсутні звичні для такого заходу атрибути: оголошення, запрошення, прес-релізи або хоча б інформаційні повідомлення про це зібрання. За суворістю фейс-контролю захід, що мав статус наукової конференції, радше нагадував закриті збори підпільної організації. А найголовнішим було те, що серед учасників практично не було фахівців з історії, водночас більшість склали політики місцевого масштабу: А.Шипко - заступник голови Дніпропетровської обласної ради; В.Яцуба - народний депутат України від Партії регіонів; Д.Павлов - депутат обласної ради від ПР; В.Корчевський - перший секретар Дніпропетровського обкому КПУ; Ю.Вілкул - голова Дніпропетровської обласної ради; Г.Гвоздєв - колишній есдек, а нині - регіонал; В.Команов - голова Дніпропетровської обласної організацій Республіканської партії; А.Немикін - депутат міської ради від ПР; М.Розганяєв - нардеп від Партії регіонів; І.Рудкевич - голова Дніпропетровської міської організації СДПУ(о); О.Тішкін - керівник фракції ПР у міській раді Дніпропетровська; В.Храмцов - заступник голови Дніпропетровської обласної ради; О.Царьов - народний депутат, керівник обласної організації Партії регіонів та інші.

Склад учасників був підібраний невипадково. Навіть серед науковців, які також брали участь у дискусії, впадала в око підозріла одностайність у поглядах на тему конференції та події, що обговорювалися. Місцеві ж можновладці у своїх виступах взагалі були далекі як від наукового підходу, так і від наукового стилю викладення матеріалу, раз по раз грішили упередженістю та пересмикуванням. До того ж запрошеними виявилися лише "правильні" політики та журналісти, тож висловити протилежну точку зору було майже нікому - серед присутніх Голодомор за геноцид проти українського народу визнали лише голова обласної організації "Наша Україна" Микола Гноєвий та голова Дніпровського об'єднання "Просвіта" Вадим Джума. З останнім ми мали нагоду поспілкуватися по закінченні зібрання.

"Мені прикро за поточний стан науки й освіти Русі, та її спадкоємиць - України та Росії", - зазначив громадський діяч, - Я побачив наукове товариство, що зібралося на свою конференцію, але елементарно не знає грамоти. В мене немає наукових ступенів, я слюсар-інструментальник з заводу ПМЗ, але я звернув увагу присутніх на три граматичні помилки у самій назві конференції".

Вадим Джума заявив також, що він у своєму виступі не став розпочинати глибоку наукову дискусію і пред'являти доказову базу, адже це не мало сенсу, оскільки серед виступів учасників було лише дві-три дійсно обґрунтовані доповіді, решта висловлювалися просто "в тему". На думку просвітянина, такі конференції необхідно організовувати якомога частіше, і бажано, не в режимі таємних зборів, тоді учасники могли би значно покращити свій рівень етики та освіченості. Та і доповіді були б не заполітизованими, а більш обґрунтованими, виваженими та дійсно науковими.

Головною ж проблемою, що унеможливлювала пошук учасниками псевдонаукового зібрання вірного рішення стала, на думку Вадима Джуми, розмитість рамок історичного періоду, який розглядався та подій, що обговорювалися. Учасники  "пройшлися" по майже 29 роках від громадянської війни до смерті Сталіна, зваливши в купу Голодомор 32-33 років, голод в Поволжі початку 20-х та на всій території визволеного СРСР у 46-47 роках, вояків УПА, колективізацію та індустріалізацію. Зрозуміти, де причини, а де наслідки, а також з'ясувати чим же насправді був для нашої країни Голодомор за таких умов було практично неможливо.

Організатори заходу продемонстрували неабиякий цинізм, коли призначали своє сумнівне зібрання задля доказу примарності Голодомору саме на день жалоби і урочистих заходів за жертвами Голодомору та політичних репресій. Цим самим вони протиставили себе власному народові. Більшість присутніх, нагадаємо, є депутатами різних рівнів від Партії Регіонів та КПУ, тобто представниками народу, обраними представляти його інтереси у радах від міської аж до верховної. Яке моральне право представляти свій народ мають такі представники, якщо вони продемонстрували свою зневагу до нього та фактично спаплюжили пам'ять крові? Питання риторичне.

Але навіть цього цинізму учасникам зборів (важко й далі називати це конференцією) виявилося замало. Після того, як учасники домовилися між собою, що Голодомору в Україні взагалі не було, радісні депутати за ініціативи голови оргкомітету та ідейного надихача Олега Царьова наважилися на відверту провокацію - покласти квіти до монументу Слави та відзначити пам'ять загиблих вояків Червоної та Радянської армії, які загинули під час "визволення України" в громадянській та Другій світовій війнах. На щастя, провокаторів добре охороняли працівники УМВС в Дніпропетровській області, а представникам національно-патріотичних сил виявилося не до перешкоджань якимось дивакам, які знущаються з пам'яті власних пращурів. Тому провокація не вдалася. Але чи була вона останньою?

Після таких зібрань стає дуже гірко від того, що такі поганці, пасинки свого народу та своєї країни, є нашими представниками, є нашою владою. Але ж, водночас, стає і дуже світло. Світло і ясно видно, хто саме провокує країну на розкол, яка партія і чиїх регіонів використовує ескалацію конфлікту як метод здобуття політичних дивідендів. Життєрадісний нардеп Олег Царьов з двох сотень бігбордів по всьому місту стверджує, що його партія переможе. У чому? У громадянській війні, до якої він підштовхує країну своїми провокаціями? Чи варто це перемоги? Чи будемо ми це терпіти?

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...