App Store Google Play

Корчевський обігріє городян, порушивши Конституцію

12.11.2008 00:01

Втомившись від геніальності та масштабності власних ідей - то надати місту виняткового статусу, то збирати платню з усього транзитного транспорту - мер Дніпродзержинська Ярослав Корчевський вирішив повернутися нарешті до своїх виборців. Причому не тим звичним місцем, яким він до них повернутий, а начебто навпаки - мер вирішив усіх обігріти! Вочевидь думка ця прийшла не від щирого піклування, а виключно від побоювання за крісло - городяни мерзнуть і висловлюють своє невдоволення уже не тишком на кухнях, а вголос і під стінами міськради. Сказав і - як стало вже звичним - не зробив.

Точніше, зробив, але на свій, мерський лад. Найперше, що вирішив Корчевський - уникнути відповідальності, точніше від відповідальності персональної перейти до колегіальної - "а що я? Це МИ..." Для цього повелів пан Ярослав 10 листопада зібрати комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) під власним головуванням. Зібравши всіх, мер колегіально вирішив розпломбувати засувки подачі газу на ВАТ «Дніпродзержинська ТЕЦ» (ДДТЕЦ) для забезпечення подачі тепла споживачам правобережної частини міста. А оскільки сам він, як і створена ним комісія на газову трубу не полізуть, а потім під суд не підуть, то доручив він цю важливу для "ввєрєного народа" справу виконати керівникові ДДТЕЦ спільно з представниками Дніпродзержинського Управління з експлуатації газового господарства, регіональної інспекції з енергозбереження Дніпропетровської області не пізніше 11 листопада. Керівництву ДДТЕЦ разом з КП «Дніпродзержинськтепломережа» було доручено забезпечити заповнення циркуляцію теплоносія у тепломережах правобережної частини міста.

А щоб не здаватися голослівними, члени комісії зазначили у своєму рішенні, що у разі його невиконання юридичною службою виконкому міської ради буде підготовлено "ухвалу до судових органів". При цьому Ярослав Корчевський послався у мотивувальній частині рішення комісії одразу на дві статті Конституції України: ст. 48 - про право на достатній життєвий рівень , та ст. 144 - про обов'язковість рішень органів місцевого самоврядування на відповідній території.

Хотілося б звернути увагу пана Корчевського, що комісія з надзвичайних ситуацій не є "органом місцевого самоврядування" і не має права зобов'язувати кого-небудь що-небудь робити. Вона може тільки рекомендувати та радити.

Також меру Дніпродзержинська не завадило б відновити в пам'яті Конституцію України, а саме ч.2. ст. 19: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України". У мера чи будь-якої з його комісій немає повноважень змушувати посадових осіб іти на злочин. А відкриття газових кранів і зрив пломб із наступним несанкціонованим відбором газу, є ніщо інше, як крадіжка й відповідно до ч.5. ст. 185. Карного Кодексу України передбачає від 7 до 12 років в'язниці з конфіскацією майна. Стаття 60 Конституції України говорить, що ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази. За віддання й виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.

Ось як коментує ситуацію із зриванням пломб Голова Дніпродзержинського правозахисного союзу Віталій Купрій: "Корчевский перевищив свої повноваження та у відповідності зі ст. 365 Карного Кодексу повинен понести кримінальну відповідальність. Але він схитрував та спробував прикритися колективним рішенням комісії. На додачу, якщо подивитися склад цієї комісії, то серед її членів можна побачити винних у неосвоєнні багатомільйонних субвенцій і розкраданні бюджетних коштів на установці загальбудинкових лічильників тепла, зокрема Михайла Скринника, що колись очолював департамент забезпечення життєдіяльності. Не менший подив викликає юридична безграмотність Корчевского, що кидає фразу "юристам виконкому підготовити ухвалу до суду". Ухвали (як і вироки) - це форма рішення суду, які готує сам суддя, але аж ніяк не юристи виконкому. А якщо виконком готовить проекти цих ухвал, те це означає, що в Корчевского є "кишенькові" судді, які на його вимогу винесуть будь-яке незаконне рішення. Якщо пов'язати ситуацію, що склалася з іншим скандалом у місті - з міськводоканалом, то я підозрюю, що таке рішення може винести суддя Заводського районного суду Савранський".

Що ж, безсумнівно, тепло в будинках дніпродзержинців подати необхідно, але порушивши закон сьогодні, мерія ризикує залишитися без тепла на всю зиму. Спостерігаючи за витівками навколо пломб, не втомлюєшся дивуватися лицемірству, популізму та юридичній безграмотності мера Корчевського. А між тим проблема погашення боргів за газ та його переробку перед НАК "Газ України" була озвучена ще в червні. Чому газовики повинні терпіти несплату і обігрівати боржників заради того, щоб мер-популіст міг хвалитися своїми досягненнями, залишається загадкою.

Відео з Дніпродзержинська

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...