На тлі постійної політичної кризи в державі, яка підсилюється світовою фінансовою кризою та на ддачу ще й загальною осінньою депресією, наші громадяни почуваються абсолютно незахищеними та безпорадними. Ніхто вже не йме віри гаслам про справедливість, про конституційні права простих українців, більшість з нас переконані, що відстояти власні інтереси у боротьбі з беззаконням та домогтися поваги до себе з боку чиновників, можновладців та олігархів - неможливо. Втім, громадяни можуть відстояти свої права, варто лише діяти рішуче та наполегливо. Свідченням тому є остання перемога мешканців ж/м Рибальск у справі, яка тягнулася не один рік і позитивне вирішення якої стало можливим завдяки активній позиції громадян.
Вчора 4 листопада в приміщенні Самарського райвиконкому відбулися громадські слухання з проекту будівництва лінії електропередач високої напруги 330 кВ для постачання електроенергії металургійного комплексу "Дніпросталь", який належить фінансово-промисловій групі "Інтерпайп".
Представлений проект передбачає прокладання лінії у кабельному виконанні із задіянням інноваційних технологій в обхід житлової забудови по території Самарського району.
Слухання проходили у спокійній атмосфері, у абсолютно цивілізованому та конструктивному руслі. Після обговорення проекту він був принципово схвалений усіма учасниками слухань.
Нагадаємо, що попередній варіант проекту передбачав проходження лінії повітряним шляхом по території 5 житлових масивів самарського району: Придніпровська, Ігрені, Рибальська, Шевченко, Південного.
Упродовж останніх 1,5 років ініціативна група мешканців ж\м Рибальськ та громадська організація ГРАД виступали категорично проти реалізації такого варіанту, адже згідно з вимогами чинного законодавства та санітарними нормами, прокладання ЛЕП напругою понад 110кВ у межах житлової забудови - заборонене як таке, що становить загрозу для здоров'я людей.
Ініціативна група та представники ГРАДу зверталися до кабінету міністрів, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, контролюючих та перевіряючих органів і на перших порах зустріли вперте небажання чиновників, які лобіюють інтереси крупного бізнесу, рахуватися з інтересами людей та вимогами чинного законодавства.
Таким чином, послідовна та рішуча позиція ініціативної групи, особисто її керівника Світлани Кленіної, та ГРАДу, сприяння кабінету міністрів, а також прийняття керівництвом "Дніпросталі" принципового рішення розвивати цей новий і масштабний проект згідно вимог закону, європейських стандартів та з урахуванням громадських інтересів, дозволили виробити новий, прогресивний та узгоджений проект будівництва ЛЭП.
Автор: Ірина ЖЕЛДАК