App Store Google Play

Унітарне комунальне комерційне підприємство "Куліченко і Ко"

30.10.2008 00:30

Днями у фойє будівлі міської ради, що знаходиться на проспекті Карла Маркса, 75, був вивішений надзвичайно цікавий документ, згідно з яким вхід до приміщення міської ради для громадян міста не те, що ускладнюється, а навіть практично унеможливлюється.

Дбайливо загорнутий у файлик аркуш паперу має назву

Витяг з "Положення про перепускну систему входу (виходу) до будинків міської ради та в'їзду (виїзду) на прибудинкову територію", та є додатком до розпорядження міського голови від 04.05.07 № 369-р.

Пункт 2 цього положення регламентує вхід (вихід) до будинків міської ради:

2.1.2. Для відвідувачів - на підставі тимчасових перепусток, які оформлюються черговим бюро перепусток за заявами першого заступника міського голови, секретаря міської ради, заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючого справами виконкому міської ради, керівників виконавчих органів міської ради, які розташовані в будинках міської ради.

Для тих же, хто досі має надію потрапити до когось з працівників виконкому, останні послужливо виділили наступний абзац жирним шрифтом, та ще й підкреслили:

Черговий бюро перепусток погоджує за телефоном з працівником виконавчого органу міської ради необхідність звернення до нього громадянина і видає перепустку.

Не треба мати якийсь значний досвід у спілкуванні з нашими місцевими чиновниками, щоб зрозуміти, що необхідності спілкування з мешканцями міста вони не вбачають взагалі. А цей документ є зайвим тому підтвердженням.

Якщо ж ви маєте намір потрапити до міської ради на семінар, нараду, або наприклад на сесію міської ради, вам слід уважно ознайомитися з наступним пунктом документу:

2.1.3. У разі проведення в будинках міської ради нарад, семінарів, інших заходів - на підставі списків. Списки підписуються керівником виконавчого органу міської ради та надаються керівнику охорони за два дні до проведення заходу.

З впевненістю 99% можна стверджувати, що на сесії міської ради громадянам тепер шлях закрито, адже частіше за все оголошення про їх проведення з'являється за 1-2 дні. Додайте до цього час, необхідний на те, щоб подати заявку на участь, пройти принизливу процедуру допиту стосовно мети ваших відвідин, на складання неквапливою секретаркою списку - не потрібно бути провидцем, аби передбачити відповідь керівника охорони, що ви її почуєте, прибувши на захід.

Підписаний даний додаток до розпорядження міського голови керуючим справами виконкому паном Квіткою та керівником Комунального підприємства "Будинки міської ради" паном Ткачуком. Тож не дивуймося, якщо незабаром в нижній частині аркушу з'явиться дописаний кульковою ручкою пункт про заборону відвідувачам проносити у будівлю предмети, що є важчими за олівець та про необхідність мати при собі фото у повний зріст, зроблене не давніше, ніж півроку тому, підписаний керівником служби охорони, або вимога мати при собі змінне взуття за підписом старшої прибиральниці.

Варто відзначити, що подібне комунальне підприємство, яке насправді визначене його творцями як "комунальне унітарне комерційне підприємство" вочевидь, є ноу-хау саме Дніпропетровської міської ради, адже у жодному обласному центрі України такого утворення не існує. Лише у нашому місті єдине та неподільне (унітарне) підприємство має ознаки явної шизофренії та роздвоєння особистості: воно водночас є і комунальним і комерційним.

Мабуть, цікаво було б дізнатися, хто ж саме його створив, хто є його власником? Ви дуже здивуєтесь, але "Власником Підприємства є територіальна громада міста Дніпропетровська" - саме так йдеться у Статуті  цього КП. Якщо ж ви не пам'ятаєте, як та коли утнули таку дурницю - ще й заборонили самому собі потрапляти до будинку міської ради, не поспішайте рвати на собі волосся та присягатися навіки кинути пити! Не варто вдаватися до таких жертв буквально напередодні новорічних свят - ваша провина лише у тому, що одним єдиним хрестиком (або галочкою), проставленим у бюлетені, ви підписали довіреність на дії від вашого імені та з вашої згоди. Адже представником територіальної громади міста є Дніпропетровська міська рада. Отож, Комунальне підприємство Дніпропетровської міської ради „Будинки міської ради" створене ще 25 січня 2006 року, тобто за минулого депутатського скликання, а статут йому остаточно затвердили вже депутати поточного складу - у травні 2007 року. Відповідно до Статуту, разом із переданим при народженні підприємства вірусом шизофренії, його "батьки" нагородили КП неабияким приданим - це "нерухоме майно, устаткування, інвентар та інші матеріальні цінності, що у грошовому виразі становить 6 014 135,10 (шість мільйонів чотирнадцять тисяч сто тридцять п'ять грн. 10 коп.) грн.".

Є у Статуті і відповідь на питання "чому?" на "навіщо?", ймовірно депутати все ж припускали, що коли-небудь хтось може про це запитати. Отож, " Метою створення та діяльності Підприємства є господарська діяльність для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку". Дивно, але чомусь жоден з представників територіальної громади досі не отримав своєї частини не те, щоб прибутку, а навіть економічного та соціального результатів! Можливо, це і є ті самі "вільні кошти", що їх міська влада регулярно розміщує на депозитних рахунках, і що згодом зникають у невідомому напрямку?

А предметом господарської діяльності Підприємства для реалізації вищезазначеної високої мети є

"забезпечення раціональної експлуатації приміщень, споруд і обладнання будинків міської ради та інших будівель і споруд, які закріплені за Підприємством на праві господарського відання, своєчасне проведення їх поточного та капітального ремонтів; забезпечення ощадливого споживання води, теплової та електричної енергії; виконання заходів з протипожежної безпеки".

Помітьте, ані слова про впровадження системи перепусток та жодного інструменту для отримання прибутку: навіть туалети в приміщенні міськради є безкоштовними і для працівників і для тих, кому пощастило прорватися в будівлю.

Помітьте, жодного натяку на порушення норм Конституції, Закону Про місцеве самоврядування, Про інформацію та інших. Однак, факт залишається фактом: для того, аби пройти в міську раду ми усі відтепер маємо пройти низку принизливих процедур, які при цьому не гарантуватимуть отримання дозволу з боку "царьків", що ми їх власноруч посадили на царство.

Наступним логічним кроком з боку мера Куліченка та його команди у складі чиновників та депутатів має стати викопування навколо будівлі міської ради рівчака з водою (початок у вигляді фонтано-басейну вже покладений) та обнесення її височезним муром. Аби не дай Бог жоден з набридлих до кольок у печінці дніпропетровців не зміг потрапити до "святая святих" з питанням "якого дідька?!".

Тоді нам, представникам територіальної громади, залишиться як у тому анекдоті, віддати Золотій Рибці наказ: "Усі вони там? Тоді заливай бетоном!"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...