App Store Google Play

Здохнемо, щоб про нас не подумали погано?!

28.10.2008 23:31

Вадиме Петровичу! Ви, як голова Дніпровського об'єднання "Просвіта", зайняли досить нетрадиційну позицію щодо проведення в Україні і в Дніпропетровську зокрема фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. Поясніть, чому вся країна - політики, громадськість, населення - радіють, а ви проти?

Нещодавно мені довелося ознайомитись, а пізніше і проштудіювати низку законодавчих документів з приводу Євро-2012 в Україні: Державну цільову програму підготовки та проведення в Україні фінального змагання чемпіонату Європи УЄФА 2010-12 з футболу (основні заходи), розпорядження Кабміну від 11 липня 2007 р. про схвалення цієї Програми, план заходів з підготовки фіналу і нарешті підписаний Президентом України Закон № 962-V, яким визначено систему основних підготовчих моментів цього «свята».

Перш ніж продовжити цю розмову, вважаю за необхідне дещо конкретизувати свою позицію, точніше - своє особисте ставлення до Євро-2012 в Україні. Я не маю й краплі сумніву, що воно в дійсності відкриває чималі можливості для прориву на багатьох напрямах до європейських економічних та соціальних стандартів. Однак, судячи з так званих «організаційних» програм та заходів, ці можливості будуть використані переважно задля задоволення корпоративних чи бодай шкурних інтересів чиновництва всіх інстанцій, задіяних у підготовчому процесі, та втамування, по-максимуму, апетитів бізнес-еліти.

Тут, що не документ, то декларація намірів зробити багатих ще багатшими; що ж стосується загальнонаціональних пріоритетів, інтересів отого, за улюбленим висловом Президента, маленького українця, то про них немає й згадки. Одна надія на те, що свіжа хвиля політиків внесе суттєві зміни у ці документи, з очікуваною рішучістю скорегує акценти і наголоси Pro bono Publico, тобто на благо суспільства в цілому і його найпродуктивнішої сили - народного загалу. Одначе поки що такі зміни не внесені, тож маємо те, що маємо, а саме: Євро 2012 готується винятково як бізнес. Все підпорядковується одній меті - створити щонайсприятливіші умови для учасників та гостей. Щоб їм швидко і комфортно їхалося по відбудованих шляхах, як зазначено в одному із документів, пилося, сиділося і лежалося, та ще й з дівчатками під боком. До речі, останнє - аж ніяк не моя вигадка. Один із «іміджмейкерів», які буквально рояться навколо причетних до організаційного та побутового забезпечення Євро-2012, без жартів, письмово запропонував звезти для задоволення сексуальних примх іноземних туристів до Києва, Дніпропетровська, Харкова та Донецька декілька десятків тисяч повій з інших «нечемпіонатних» міст. І це на фоні епідемій СНІДу, туберкульозу, невпинної дитячої смертності, катастрофічної депопуляції населення - 500 000 чоловік на рік.

Виникає логічне запитання: а чи готова Україна в 2012 році прийняти навальну лаву свіжих хвороб з усього світу, в той час, як вона не здатна впоратись з власними?

 

Всі країни мають в разі проведення подібних змагань суттєві прибутки. Хіба не так?

Чи прораховувались наслідки «легкого» отримання «зелених президентів»? Цілком вірогідно, що відтік українців унаслідок хвилі трудової еміграції після чемпіонату принесе шкоди в десятки разів більше, ніж той прибуток, який буде отримано під час Євро-2012.

Вважаю за доцільне акцентувати вашу увагу ще на одному аспекті підготовчої кампанії. Її законодавці, збагнувши, що для державного бюджету сума затрат у 36 з гаком мільярдів доларів непідйомна, вирішили «мінімізувати видатки держави» за рахунок насамперед місцевих бюджетів. Тобто перенесли значну частку підготовчих затрат на громади міст, що приймають Євро-2012. Як відомо, до таких міст належить і наш Дніпропетровськ. З одного боку така умова видається дуже вигідною для міської громади. А як же - з'явиться шанс нарешті привести, якщо не до європейського порядку, то хоча б наблизити до нього дороги, вулиці, міський транспорт, соціальну інфраструктуру. Поміркуймо, а чи не важливіше на сьогодні відремонтувати дороги від села до села та районної лікарні, відновити роботу закритих сільських шкіл, а не будувати магістральні шляхи для швидкої окупації України світовими ФПГ?

Беззаперечно, заманливо обзавестися сучасними готелями, магазинами, ресторанами, паркінгами, спортивними спорудами. Але якби задарма, чи то б пак - за державний кошт, тобто гроші платників податку. За наші з Вами гроші. Ні, треба розкошелитися міському бюджету.

 

Але ж Чемпіонат приведе в Україну величезні інвестиції!

А інвестиції це не що інше як кредити, «люб`язно» надані Україні «нашими друзями». До речі, Україні, яка до 2048 року буде повертати вже взяті кредити, категорично заборонено брати додаткові, про це одноголосно заявляють фахівці з банківської справи. (Остання інформація про зниження кредитних рейтингів України і Києва міжнародним агентством Standart & Poor's, є засторогою не тільки для інвесторів, але й для українського суспільства). Кредити братимуть теперішні політики під високі відсотки, а повертати будуть наші діти та онуки все своє життя. Українці мусять знати! - Фінансово-промислові групи, хижаки, бурхливо плескаючи в долоні та, вдаючи захват, які ж ми розумні, насправді підживлюють наше марнославство, заганяють Україну до фінансової прірви, на заклання. Будьте певні, вони роблять це зі знанням справи, тому і вихваляють.

 

Хіба можна провести змагання такого масштабу, не витрачаючи бюджетних коштів? Адже Уряд країни-господаря неодмінно бере на себе певні витрати...

Уряд повинен брати відповідальність за добробут своїх громадян! Якої користі чекати пересічним громадянам від закопаних у землю, закатаних в асфальт, замурованих у спортивні та інші споруди капіталовкладень? Скажемо відверто - майже ніякої. Ви заперечити: а хіба не залишаться місту нові готелі, спортивні арени, паркінги, ресторани, концертні зали? Так, залишаться, однак, зрештою, дістануться вони не громадськості, а «слугам народу» та обслуговуючим їх бізнесменам. Саме тут не обійтися без перспективи розвитку подій: наскільки відомо, вартість проживання за добу у трьох або чотирьохзіркових готелях коливається від 400 до 1000 гривень, аякже, після ЄВРО-2012 цими готелями будуть користуватись пересічні громадяни, 65% яких ледве зводить кінці з кінцями. Ці готелі миттєво швидко стануть «занедбаними», неприбутковими, тому їх треба буде негайно рятувати, готелі безумовно, не громадян. Готелям негайно підшукають дієвого власника, який зовсім «випадково» причаївся неподалік, і якось так передчасно підготувався до приватизації, приблизно за п`ять років до події.

Запевняю Вас, за кожним, ще тільки запланованим до будівництва об'єктом, вже стоїть певна фірма, «личко», компанія. І ледь відлунає останній свисток на новому стадіоні, як всі оті «новації» будуть миттєво приватизовані. Нічого в житті не відбувається даремно. Та навіть, якщо станеться чудо і щось зостанеться на загал, все одно пересічним громадянам користі від нього годі й чекати. Бо передбачено спорудити спортивну інфраструктуру, мережу об'єктів сервісного обслуговування, які не розраховані, а, отже, і не придатні для масового фізичного оздоровлення і навіть залучення до аматорського спорту дітей, юнацтва, не говорячи вже про пересічних людей середнього віку.

 

Ви фактично проти розвитку спорту і спортивної інфраструктури в Україні?

Спорт, на відміну від фізичної культури, - це в першу чергу величезний ринок збуту алкоголю та тютюну, а вже потім спортивний одяг. Великі футбольні стадіони - це інфраструктура, яка будуються для того, щоб люди більше ходили на футбол, більше споживали пива, чіпсів, цигарок, менше приділяли уваги собі та власним дітям, які в цей час виростають на смітниках. Немає часу з сином або з донькою піти позайматися фізичною культурою. Все це розраховано на те, щоб українці деградували ще швидше, а згодом і зовсім зникли, самі себе ховаючи.

Пропоную Вашій увазі нескладний альтернативний варіант масового оздоровлення та фізичної культури:

Бюджет проведення ЄВРО-2012: 36 000 000 000 доларів США.

У розрахунку на кожну з 25 областей України: 36 000 000 000 : 25 = 1 440 000 000

Кожна область складається з 22-26 районів, отже, на кожен район припадає: 1 440 000 000 : 26 = 55 384 615

Приймаючи середню вартість спортивного майданчика за 10 000 доларів США, у кожному районі України можна організувати по 5538 спортивних майданчиків.

За 36 млрд. доларів США в Україні можна побудувати 3 636 000 майданчиків, тобто на кожному з них можуть оздоровлюватися по 13 українців.

Сподіваюсь на розуміння того, що це умовний варіант, для того, щоб яскравіше проілюструвати яку користь для нації можна зробити за зазначену суму. Це можуть бути - дитячі садки, майданчики, бібліотеки, будинки культури і таке інше.

 

Ви пропонуєте замість проведення Чемпіонату Європи з футболу побудувати 3,5 мільйони спортивних майданчиків?

Зрозумійте, наслідком колосальних витрат з бюджету міста стане подальше збагачення людей влади і бізнесу. Саме їм дістануться «вершки» Євро-2012. На жаль, Дніпропетровщина - не виняток із всеукраїнського контексту, а скоріше за все - ота крапля роси, в якій віддзеркалюється глибинна сутність Євро-2012 в Україні. Хто винен? - зрозуміло. Що робити? - відмовитись від ЄВРО-2012 поки не пізно! Не може бути жодної ганьби, тільки воздасться хвала людям, які піклуються про народ більше, ніж про розваги світових глобальних структур та власну дупу. Врешті-решт українцям треба прибрати «торгашів» та «приходьків» від влади, завдяки розуму та силі перемогти насамперед самих себе.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...