Сьогодні, 8 жовтня, українські юристи відзначають своє професійне свято. День юриста було встановлено Указом Президента N1022 у 1997 році на підтримку ініціативи Мін'юсту, Союзу юристів і Союзу адвокатів України.
На сьогодні дуже складно сказати, скільки юристів працює в Україні. Відомо лише, що щорічно їхня кількість збільшується в середньому на 70 тисяч фахівців-правознавців. Основний пік "приросту" юридичного ринку мав місце на початку 2000-х років. Тоді юристи піднялися на вищі сходини у рейтингу професій, що користуються популярністю і попитом роботодавців.
Останнім часом експерти відзначають високу "перевантаженість" українського ринку юристами і навіть прогнозують, що через кілька років багато випускників вузів не зможуть почати юридичну практику через конкуренцію. Проте, судячи з біографій деяких "знаменитостей", право може відкрити двері не лише у нотаріальні контори і зали судових засідань, але й у велику політику.
Із підготовки фахівців юридичних спеціальностей найсильніші позиції в Україні має Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого (Харків), яка однаково високо оцінюється і випускниками цього вишу, і роботодавцями. Друге місце у цьому напрямі підготовки впевнено займає Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Серед інших вишів, які готують висококваліфікованих фахівців юридичних спеціальностей, значаться:
- Київський національний університет внутрішніх справ (Київ);
- Національний університет "Києво-Могилянська академія" (Київ);
- Академія адвокатури України (Київ);
- Одеська національна юридична академія (Одеса);
- Харківський національний університет внутрішніх справ (Харків);
- Дніпропетровський університет економіки і права (Дніпропетровськ);
- Львівський національний університет ім. Івана Франка (Львів);
- Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ (Дніпропетровськ).
Щоправда, нинішні студенти-юристи зовсім не впевнені у тому, що пов'яжуть своє майбутнє із правом. Згідно з результатами травневого дослідження, в якому взяли участь 700 студентів юридичних вишів, викладачі і роботодавці, тільки 40% студентів впевнені у тому, що після закінчення вишу займатимуться практикою. 32% в цьому не впевнені, а 28% взагалі не бачать себе в юриспруденції.
За матеріалами ЛІГА.net