Часи козацтва, без сумніву, є одним з найцікавіших періодів української історії. Про козаків багато говорять, пишуть, діти вивчають їх діяльність у школі. Але, поки що країна, в більшості своїй, сприймає козаків як «гультяїв-шароварників». Питання, чи може козацтво стати символом українського туризму взагалі, та Дніпропетровщини зокрема, намагалися вирішити спеціалісти з історії, політології та туризму на прес-конференції в ІА «Новий міст».«Саме козацтво може стати справжнім туристичним брендом України, - впевнений заступник голови управління культури і туризму Дніпропетровської обласної державної адміністрації Петро Кармазін. - На жаль, зараз ніякої пропаганди по цьому питанню немає. Отже, поки держава не почне займатися «розкруткою цього бренду» нічого не вийде. На Дніпропетровщині було 5 січей, а ми, своїми силами, не можемо це показати туристам!»
Зараз в Петриківці приватними особами будуються козацький зимівник і Січ. Там планують створити музей, експонатами якого стануть пам'ятки козацької історії. Ці заклади будуються з прицілом на Чемпіонат ЄВРО-2012. Проте, не всі так впевнені, що наші люди, втім як і закордонні туристи, готові до сприйняття козацьких цінностей.
«Козацтво - це історичний феномен, але із-за однієї наявності цього феномену сюди люди не приїдуть, - заявив кандидат політичних наук, доцент кафедри політології Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара Віктор Пащенко. - У нас є багато Січей, але там нема на що дивитися, навіть ніде сфотографуватися». Зараз лише у Дніпропетровській області нараховується більше 30 козацьких організацій. Проте, здається, що головною їх метою є вирішення питання щодо того, «хто з них є справжніми козаками, а хто не дуже». Деякі з них намагаються опікуватися пам'ятками історії та організовувати свята. Але реальної користі від їх існування поки що мало.
Отже, в козацтва, як одного з найоригінальніших пластів українського відродження, є всі шанси стати визначальним туристичним брендом України. Але для цього необхідна фінансова підтримка держави та єдність всіх козацьких організацій.
Автор: Юлія РУДА