App Store Google Play

Дніпровський тиждень (28 вересня – 4 жовтня)

06.10.2008 00:28

Тиждень, що минув видався для міста небагатим на новини. Можливо, цьому сприяла золота осінь з теплою сонячною погодою, коли не те щоб писати новини, а навіть створювати їх усім було дещо ліньки. Хоча без казусів, як і без приємностей, не обійшлося...

Почалося все з незрозумілої прикрості - в присутності більш ніж 20 000 своїх уболівальників "Дніпро" у першому матчі на власній арені програв запорізькому "Металургу" 1:2. Причому програв безвольно і без варіантів. На це патрон клубу відреагував філософськи, що мовляв "перший млинець завжди не виходить". Щоправда, майже одразу почав шукати, хто ж буде пекти такі млинці, які "виходитимуть".

Початок тижня став продовженням минулого: обласні депутати переймалися громовідводом, на що виділили собі не багато не мало 17 мільйонів, а на додачу продемонстрували небачену щедрість - віддали у 50-річну оренду приватній структурі 7000 гектарів лісових угідь. В цей час також відзначалися активністю правоохоронці й прокуратура. Перші ловили хабарників та аферистів, остання висунула позов до Укрзалізниці за забруднення навколишнього середовища. В понеділок чи то горіла чи ні Дніпропетровська міськрада. Принаймні з вікон валив дим, подвір'ям носилися пожежні машини, але прес-служба мерії нічого не бачила.

Але найголовнішою подією початку тижня було відключення води. Спочатку здавалося, що зовсім на трішки і тільки на правому березі, потім виявилося, що на всі три дні і майже по всьому місту. Принаймні, на Косіора, Правді та інших районах, що не мали постраждати внаслідок "продуманих" дій комунальників, води або не було, або текла вона тоненькою цівкою.

В середині тижня точилася запекла дискусія про початок опалювального сезону. Заступник міського голови Анатолій Крупський спочатку запевнив, що місто до опалювального сезону готове, "як тільки стане холодно - одразу стане тепло"! Видатний комунальник також дав поради, як зробити теплопостачання в місті рентабельним. От тільки газовики, якім бракує коштів через заборгованість тепловиків впевненість пана Крупського здалася передчасною.

А Секретаріат Президента вирішив виписати із Америки Павла Івановича Лазаренка - "якщо він там уже все одсидів, давайте його нам, посидить тут а ми його посудимо та повикористовуємо на майбутніх виборах". Павло Іванович, мабуть пригадавши долю Курочкіна, якого збиралися "посудити" і "повикористовувати", вирішив залишитися в'язнем у Штатах.

Головною ж ознакою тижня, що минув, стала нечувана активність міської влади і правоохоронців у боротьбі зі справжнім лихом нашого міста - ігровими автоматами. Їх зносили, забороняли, відбирали ліцензії і навіть закривали цехи з виробництва. Подібний наступ став несподіванкою для господарів грального бізнесу. Подивимося, що буде, коли питання перейде в площину судів, адже сама міськрада й на видавала ліцензій на даний вид бізнесу, в результаті чого кількість гральних автоматів у місті наблизилася до кількості мешканців.

На Дніпропетровщині громадські організації почали об'єднуватися, аби ефективно протидіяти владі. Остання, принаймні в Дніпропетровському районі, вдалася до прямих погроз здоров'ю та життю активістів. Майже два дні центром міста було зручно і спокійно їздити: закінчився ремонт вулиці Комсомольської. Натомість вже в четвер розпочався ремонт Червоної. Приїхали польські представники МЗС вчити наших чиновників вести документацію у відповідності до міжнародних стандартів. Корисно, але ще невідомо, кого саме треба вчити, адже мер може ближчим часом опинитися за гратами за невиконання рішень суду.

Як це зазвичай буває після напруженого робочого тижня, в п'ятницю ввечері всі пішли співати і танцювати. Принаймні, прихильники українських етно-мотивів. Таких зібралося на Фестивальному декілька тисяч. Слухали Скрипку, Хом'яка та інших. Хто не пішов - мав змогу подивитися чергову "захоплюючу" гру "Дніпра", які тепер транслює 9 канал. Зіграли як зазвичай - хто не заснув, дочекався перемоги наших 1:0. Дрібниця, а приємно.

Наступного ж дня на тому самому Фестивальному причалі зібралися вже любителі пива. Намагалися відчути себе німцями - так само пили багато "Хольстена" і "Карлсберга", їли сосиски і слухали музику. В іншому залишалися нашими співвітчизниками - смітили, били посуд і голосно матюкалися. А в цей час в парку Глоби активісти захищали бездомних собак і навіть збирали кошти та побудову для останніх притулку. Ініціатива звісно має право на життя, хоча в місті не вистачає притулків для дітей та людей похилого віку.

Що готує нам тиждень прийдешній - побачимо разом. Одне скажу точно - "Дніпроград" про це обов'язково напише.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...